Kia Sportage 2007

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hardsup
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 24 úno 16:49

Kia Sportage 2007

Příspěvek od hardsup »

Zdravím, koupil jsem Kia Sportage 2007 a chci se zeptat, co by jste mi poradili k údržbě.. Asi bych měl hned nechat vyměnit olej a filtr, rozvody mi pán řekl že se mění každých 120-130 tis km, takže mám ještě čas... Se starým autem jsem na žádné pravidelné prohlídky nejezdil, nemělo to ani smysl..

Co mi poradíte, jezdit každý rok, nebo i v kratším intervalu? A do jakých servisů, kia, nebo i jiných?

Díky
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Kia Sportage 2007

Příspěvek od pjanda »

Bylo by dobre rici, jak moc ma najeto, popr. by mela mit najeto a jak moc je to verohodne. Podle toho bude snazsi rici, co a jak moc nutne je treba udelat.
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
Slawall
Mistr volantu
Příspěvky: 718
Registrován: stř 16 úno 22:30
Bydliště: Doma

Re: Kia Sportage 2007

Příspěvek od Slawall »

ROzhodně bych vyměnil rozvody bez ohledu na to, kdy je předchozí majitel měnil.
2.016V 99kW
Uživatelský avatar
hardsup
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 24 úno 16:49

Re: Kia Sportage 2007

Příspěvek od hardsup »

Najeto je momentálně 93 tisíc km, věrohodné to bude.. Takže co poradíte krom toho oleje? Rozvody nejsou levná záležitost, proto bych se tomu ještě rád na nějaký čas vyhnul...
Uživatelský avatar
Slawall
Mistr volantu
Příspěvky: 718
Registrován: stř 16 úno 22:30
Bydliště: Doma

Re: Kia Sportage 2007

Příspěvek od Slawall »

Radši zaplatím 15 000? za rozvody, než aby mi to prasklo. :D
2.016V 99kW
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Kia Sportage 2007

Příspěvek od pjanda »

Pokud to neni absolutne verohodne (neco jako auto od souseda, se kterym jste si sjel trikrat do roka), rozvodum bych se nevyhybal. Tachometry se staceji kdy to jen trochu jde, kazdych par desitek tkm dobrych. I kdyz tak napr. mate verohodonou servisni historii s poslednim servisem v 85 tkm v kvetnu 2010 (priklad), auto muze mit 120 tkm jak nic, ale mensi vylepseni stavu na 93 tkm pri nezahozeni servisni historie se hodilo.

U aut s +/- 100 tkm na tachometru se rozvody doporucuje vymenit a doporucim to tez. Neni to levne, je to protivne, ale pokud by neco selhalo, skody budou zasadne vyssi. Pokud mate verohodneho mechanika, ktery je stav rozvodu schopen objektivne posoudit (byva to obtizne...) muzete to nechat jen zkontrovlovat a dat na jeho radu. Ale i tak tu jiste riziko bude.

Jinak to co rikate a pokud je to diesel, tak palivovy filtr.
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
hardsup
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 24 úno 16:49

Re: Kia Sportage 2007

Příspěvek od hardsup »

OK dám na rady a rozvody + olej + filtr... Auto je 2.0 benzín... Co takové brzdové kapaliny, nebo klimatizace?
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Kia Sportage 2007

Příspěvek od goes »

brzdovku bych menil vychazi to tak jako tak na co 2 roky. klimatizaci bych samozrejme jako kazdou sezonu nechal desingikovat a doplnit. to je taky samozrejmost.
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Kia Sportage 2007

Příspěvek od goes »

jen pro predstavu, sada rozvodu vyjde na 2500 Kc + prace, tzn. tak 3500-4000 Kc max. pokud je remenem pohanena i vodni pumpa, pak samozrejme menit i ji. cca 1300 Kc za spickovou SKF.
Odpovědět