Subaru Impreza WRX - porizeni a provoz

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
rely
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 04 říj 20:35

Re: Subaru Impreza WRX - porizeni a provoz

Příspěvek od rely »

subaru je dobrá značka. mam ji už měsíc a jsem nadmíru spokojen. ne jako moje předchozí kára, která potřebovala neustále servis
encore16V
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: úte 26 bře 14:29

Re: Subaru Impreza WRX - porizeni a provoz

Příspěvek od encore16V »

Kazde subaru ide predkom vonka :). Ja som pokukoval po 2.5 ale nakoniec som zobral 2.0 160kW 2002. Viacmenej so vsetkym suhlasim co si pisal v prvom poste. Auta su to rovnake az na motor. Drzi to na ceste aj v zakrutach brutalne ale naklana sa ako lod :D. Ja jazdim po Kosiciach a raz za tyzden na dialnicu a po prepocitani mi to vyjde na 10.5. Verim, ze kebyze mame dokoncenu dialnicu tak pri 130ke by som za 8 vedel jazdit. Na 4ke, 5ke to skoro vobec nejde. Nepochopim ako je ten motor management zrobeny. Celkom velky to je motor, ma turbo, relativne velky krutak aj obstojne kone a pritom je taky obmadzeny. Pri 130 toci 3200 a plny tlak dava az od 3500. Cize na 5ke obiehat najskor asi od 160km/h a viac :D.
Subaru Impreza WRX Wagon 2002 160kW
Fiat Bravo 1.2 16V 1998 60kW
ex A4 1.8T Quattro 1996 110kW
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Subaru Impreza WRX - porizeni a provoz

Příspěvek od mmira »

no, v serii je ten podvozek dost o nicem.

ja pak nahodil silnejsi stabilizatory a antilift kit a chovani se vyrazne zlepsilo. naklony vyrazne mensi a auto se stalo pekne neutralni, dokonce spise lehce pretacive.

tu spotrebu mas divnou, mas to pokazene ;-). ja se nebyl schopen dostat pod 11, vetsinou jsem jezdil za 12-13
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
encore16V
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: úte 26 bře 14:29

Re: Subaru Impreza WRX - porizeni a provoz

Příspěvek od encore16V »

Mne take makke zatial vyhouje :).

Ale tak ja mam len 2.0 a o 9kW mensi vykon :).

Inak, ako funguje ta 2.5ka? Predpokladam, ze tebe to natlaci skor ako 3500 ne? Toto je u mna kus blbe, ze niektore kopce na 4ke nevyjdem a musim hodit 3ku co je zas zbytocne tocit skoro 4 tisic.
Subaru Impreza WRX Wagon 2002 160kW
Fiat Bravo 1.2 16V 1998 60kW
ex A4 1.8T Quattro 1996 110kW
paolo_
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 19 lis 13:57

Re: Subaru Impreza WRX - porizeni a provoz

Příspěvek od paolo_ »

Encore
Měl jsem 2.5t rok 2008 stage 2. Na pětku jsem vyjel každý kopec. Táhlo to pěkně. Spotreba u nových Subaru je výrazně nižší, bratr má dlouhodobou spotřebu u STI 2011 jen 11,4l a to jezdí jen krátké trasy.
2008 model je neskutečně prostorné auto. Měřím přes 190 a vepředu jsem si vyloženě hověl. Vzadu je místa více než v A4, nebo 3er a to celkem výrazně. WRX se dá koupit za cca 270tis. Za tu cenu se nic podobného nedá koupit. Myslím 4x4
encore16V
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: úte 26 bře 14:29

Re: Subaru Impreza WRX - porizeni a provoz

Příspěvek od encore16V »

Pekne, ale to je hatch a ten ja uz nechcem :).
Inac som zistil, ze mam zomretu vahu a dakde unik tlaku, preto mi to nejde :D. Pri druhej vahe uz mi to zacalo tahat cca od 2500-2600 otacok.
Subaru Impreza WRX Wagon 2002 160kW
Fiat Bravo 1.2 16V 1998 60kW
ex A4 1.8T Quattro 1996 110kW
skrek
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: stř 25 lis 16:58

Re: Subaru Impreza WRX - porizeni a provoz

Příspěvek od skrek »

poznam srackov ktory maju imprezi stare ci nove alebo lageci ....v subaru impreze motor uz menil 5x ..tieto motory vela toho nevydrzia pri urcitej zatazenosti a vykonu ..su to paradne motory zo super zvukom ale vydrzou motora nic moc ...ty sraci uz robia s autami dost dlho a stale maju tam riadne masinky ...kamarat si tiez kupil imprezu sti wrx 280k ...auto mal 3mes maximalne ho predal lebo proste mu to zralo 15l....ja mam focus st facelift rs mk2 s vykonom 270k 440nm mozno aj viac vdaka kn filtru a 100oct benzinu ...zrychlenie mam skoro ako focus rs necelych 6.2s...kamarat radsej predal lebo nemal na tankovanie mne to zerie pri 100oct. benzin omv niejakych 9-11l ...subaru by som si kupil ako taku hracku sa na vysalenie ale asi nanic tak viac ...do terenu zbytocne by mi bolo luto ho poskodit a zerie vas nez dost ...tiez som pozeral po subaru ..ale focus st bola urcite lepsia volba s krajsim r5 zvukom vyssim nm a takou krajsou vybavickou ci vzhladom...u mna subaru ..super hracka na predvadzanie sa po meste ake auto mam lebo take subaru viac ohuri ludi ako niejake predrazene obycajne porsche ..
Odpovědět