Land Cruiser vs Outback

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
Danzig
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 21 zář 10:30

Land Cruiser vs Outback

Příspěvek od Danzig »

Zdravím všechny,
stojím už nějakou dobu před velkým dilematem...

Vybíráme nové auto pro rodinné účely, takže prim hraje prostor, bezpečnost a pohodlí.
A volba se mi rychle zredukovala právě na tyto dva modely (mluvíme tady o nových nebo skoro nových autech).

Lanďák je znatelně větší investice, ale chci věřit, že se to díky jeho robustnosti a životnosti nakonec násobně vrátí (prostě se mi moc líbí ta myšlenka auta na "celý" život...). Negativa jsou malinko větší spotřeba (1-2 l/100km) a podle recenzí a videí bude jízda po okreskách méně komfortní (zvlášť v porovnání s Outbackem).

Outback je taky super auto, citelně levnější, asi i trochu univerzálnější, skvělé jízdní vlastnosti, menší spotřeba atd.
Jako negativa zde vnímám hlavně menší kufr (v porovnání), i když je delší a po každém startování ťukání na obrazovku a vypínání všeho možného (na to bych se vážně netěšil).

Jak byste volili Vy? :-?

A ještě jedna otázka ohledně Lanďáka - slyšel/četl jsem, že AVS na zadní nápravě, pokud člověk nehodlá hodně offroadovat, je zbytečná (i drahá, jelikože jsou na nejvyšších výbavách) a potencionálně poruchová věc. Má někdo zkušenost s jízdou s a bez?

Předem díky!
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 395
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Land Cruiser vs Outback

Příspěvek od Jaggie »

na jake motorizace se u techto kandidadu zamerujes?
od toho se bude odvijet dynamika i spotreba.
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Land Cruiser vs Outback

Příspěvek od řidičBOB »

tedy předně - ono jsou to úplně jiná auta, s úplně odlišným zaměřením.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Danzig
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 21 zář 10:30

Re: Land Cruiser vs Outback

Příspěvek od Danzig »

Tím, že cílím na nové/zánovní, tak jsou motorizace jasně dané, tam se moc špekulovat nedá, ale oba dobré motory, to je hlavní. :)

Ano, jsou to velmi rozdílná auta, hlavně dynamikou/pohodlím na okreskách, ale na druhou stranu v mnoha ohledech i velmi podobná, velmi podobné hodnoty zrychlení, velmi podobné "půdorysy", oba vyšší, oba do nepohody atd...

Taky pro kontext - posledních 6 let jezdím Dusterem, takže nejsem nějak rozmazlenej, i když jsem si nikdy nestěžoval. ;)

Momentálně jsem se kloním spíš k tomu Lanďákovi, ale bude to chtít projet se a uvidíme jak sedne.
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 395
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Land Cruiser vs Outback

Příspěvek od Jaggie »

Landak jedine ve verzi V8 and rozhodne NE oklestenou verzi Prado(v Cesku pouze Prado)
Toyotich 200 koni v Landakovi bude tak 150 linych koni v realu.Navic ta 6st prevodovka.
V kombinaci s pohotovostni hmotnosti az 2.4t/celkovka 3t.
Udychana krabice.
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Land Cruiser vs Outback

Příspěvek od Stepan »

Nemám ten pocit… I zprostredkovane od uzivatele noveho Hiluxu. V ramci toho co bezne jezdi po silnich je to nadprumer, samozrejme trilitrova X5 bude vetsi ficak.
Nevim jak jezdi Outback, ale z puvodniho Levorgu mam co do dynamiky otresnej zazitek. To by zpraskala i Fabia1.2tsi.
A pro tazatele -> Nez se rozhodnes na zaklade ceny, toho LC si poptej. My dostali pres pul mega s dani dolu. Na auto do vyroby.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Danzig
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 21 zář 10:30

Re: Land Cruiser vs Outback

Příspěvek od Danzig »

Stepan píše: čtv 28 zář 19:27 Nemám ten pocit… I zprostredkovane od uzivatele noveho Hiluxu. V ramci toho co bezne jezdi po silnich je to nadprumer, samozrejme trilitrova X5 bude vetsi ficak.
Nevim jak jezdi Outback, ale z puvodniho Levorgu mam co do dynamiky otresnej zazitek. To by zpraskala i Fabia1.2tsi.
A pro tazatele -> Nez se rozhodnes na zaklade ceny, toho LC si poptej. My dostali pres pul mega s dani dolu. Na auto do vyroby.
Díky za info. ;)
Všiml jsem si, že teď zlevňují docela citelně, předpokládám, že je to tím, že nový model je za dveřmi. :-??
Jaggie píše: čtv 28 zář 08:27 Landak jedine ve verzi V8 and rozhodne NE oklestenou verzi Prado(v Cesku pouze Prado)
Toyotich 200 koni v Landakovi bude tak 150 linych koni v realu.Navic ta 6st prevodovka.
V kombinaci s pohotovostni hmotnosti az 2.4t/celkovka 3t.
Udychana krabice.
I toto je pokrok oproti předchozím 130kW ze "stejného" motoru, takže beru to jako vrcholnou evoluci. ;;)
Čistě zrychlením si můžou obě auta podat ruce... Beru to v potaz, nejsem ani na závodění zvyklý, takže by mi to chybět nemělo, spíš si i takto polepším. :)
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Land Cruiser vs Outback

Příspěvek od Stepan »

čoveče to není "teď", ale asi 2 roky zpátky.
celkově mi pricing toyoty / lexuse vůbec nedává smysl. Lexus přes ČSOB rozdával slevy +- 25% prakticky na potkání. A tím se z toho stává úplně "jiný auto". Pokud člověk nemá nějaký vyloženě obrovský korporátní slevy, tak ES300h najednou stojí míň než Superb, LC se dostává na dostřel Kodiaqu (...) a můžu si to koupit i lidi, který by se normálně ani nepřišli podívat, protože by to na ně bylo moc peněz.
Přitom Toyota / Lexus mi nepřijdou jako značky, kde je (alespoň papírově) vysoká cena jednou z významných fíčur celého povozu...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět