Mazda a její technologie Sky Active

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.

Re: Mazda a její technologie Sky Active

Příspěvekod Stepan » čtv 27 úno 19:28

vážně se řeší, že Mazda je zmrd, protože její protistrana si neumí pohlídat podmínky nákupu?
2x dvojlitr dýzl, 0,5x dvouapůla v turbu, šalinkarta a pěškobus.
Stepan
Letec

Příspěvekod jerry » čtv 27 úno 20:17

Ano, protože dobrý obchod není o tom druhého přečůrat. Dobrý obchod je o spokojenosti obou stran. Ti první si říkají šmejdi, ti druzí podnikatelé. Druhá věc je, že zoufalý podvedený se špatně vzal za svá práva a kope kolem sebe do nevinných.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jerry
Letec

Příspěvekod kacko » pát 28 úno 13:04

Vážení, plácáte hlouposti, úplně stejně jako ještě donedávná pan Kokeš, Shr3k o tom jak jsou ty auta Ok a nic jim není.
Mám 3 letou neomezeno záruku, ničím neomezenou. Jestli máte jiný názor tak mi ho prosím sdělte čím a kde je omezená. To omezení platilo do konce roku 2013 a to dle § 622, který je navíc uveden v garanční knížce nikoliv ve smlouvě, kde je 3 letá záruka, i když i to se da lehce zpochybnit u nezávislého soudu.
S účinnosti NOZ od 1.1.2014 ten § 622 nedává smysl. Auto bylo prodané v březnu 2014.
V odstavci 6.6. Všeobecných smluvních podmínek, kteréžto tvoři součást Kupní smlouvy, je uvedeno, Le: ,, Délka záruky je stanovena v záruční knížce k vozidlu"). V záruční knížce (nazývané Garanční knížkou na jejím obalu) (dale jen ,,záruční knížka") je na strand 10 po bodem I (Platnost záruky) uvedeno, že ,,Záruka se vztahuje na vozidla Mazda registrované a běžně provozovaná v ... České republice... " a na straně 11 pod bodem 2 je uvedeno následující: ,,Na všechny komponenty Vašeho nového vozu Mazda, vyjma níže uvedeních položek, je poskytovaná záruka 36 měsíců nebo 100,000 kilometrů, rozhoduje však stav, který, nastane dříve a/nebo 2 roky bez omezení počtu kilometrů. Záruka však nesmí byt kratší než stanovuje zákon. Tato záruka začíná dnem prodeje vozidla prvnímu majiteli nebo uvedením vozidla do provozu. Na vozidlo byly poskytnuta záruční doba v délce 36 měsíců, neboť vozidlo mělo najeto minimum kilometrů a nedosáhlo 100.000 km. Je pravdou, že uvedené ustanoveni je doplněno větou, které nesrozumitelně říká,, že: ,,V režimu občanského zákoníku po uplynutí zákonné lhůty jsou vyloučeny nároky vyplývajíce z § 622 odst. 2 občanského zákoníku.... " Toto doplňující ustanovení je však naprosto nesrozumitelné, protože předmětné ustanoveni § 622 v aplikovateln6m občanském zákoníku - NOZ (na které je v garanční knížce odkazováno) pojednává o promlčecí lhůtě ve vztahu k újmě na zdraví nezletilého, který není plně svéprávní.

Vážení nevypadáte , že by jste byli blbci spíš to vypadá na šmejdy placené Mazdou.

Ja nikám nespěchám. Ja už mám proděláno, teď jde o to kolik proděláte vy ? A vzhledem k tomu, že se jedna o několika miliardový podvod nelze vyloučit ani tepláky. Každý kdo si myslí, že je nad zákon, si to myslí jenom tak dlouho než spadne klec. Viz. přiklad na Slovensku, pan Kočner.
kacko
Autoškolák

Příspěvekod řidičBOB » pát 28 úno 13:27

Vážení nevypadáte , že by jste byli blbci spíš to vypadá na šmejdy placené Mazdou.

Stihomam je české laické označení paranoi, což je psychické onemocnění, které je spojeno s chorobnou podezřívavostí ze sledování. Nemocný se také cítí být v neustálém ohrožení. Nemoc je spojena s bludy, konspiračními teoriemi. Obavy nemocného jsou přehnané a nikterak doložené. Pozor, paranoidní schizofrenie je jiná diagnóza. Příčina vzniku paranoie může být jak psychotického původu, tak i neurotického.
No pain, no gain.
Milwaukee-Eight® 114
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod mattonecz » pát 28 úno 13:59

:)
Přílohy
blazen.png
2016 Opel Astra K 1.4T 92kw - EDS Phase 1 185PS/290Nm
2018 Honda PCX 125
mattonecz
Letec

Příspěvekod Shr3k » pát 28 úno 15:22

kacko píše:Vážení nevypadáte , že by jste byli blbci spíš to vypadá na šmejdy placené Mazdou.

Jasně, všichni jsou tu šmejdi placení Mazdou, jen ty jsi letadlo. ;)
kacko píše:...nelze vyloučit ani tepláky.

:ymparty:
2018 Opel Insignia Country Tourer 2.0T
2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Shr3k
Mistr volantu

Příspěvekod Zajda » pát 28 úno 16:47

kacko píše:Vážení nevypadáte , že by jste byli blbci spíš to vypadá na šmejdy placené Mazdou.

Ja nikám nespěchám. Ja už mám proděláno, teď jde o to kolik proděláte vy ? A vzhledem k tomu, že se jedna o několika miliardový podvod nelze vyloučit ani tepláky. Každý kdo si myslí, že je nad zákon, si to myslí jenom tak dlouho než spadne klec. Viz. přiklad na Slovensku, pan Kočner.
Dokonce nás Mazda naverbovala tady na fórum léta před tím konstrukčním problémem, jako spící agenty...Ty ses z toho fakt dočista pomátl.
A3 1,9 TDI
Civic Type-R EP3
Zajda
Letec

Příspěvekod Lachende Bestien » pát 28 úno 16:49

kacko píše:Mám 3 letou neomezeno záruku, ničím neomezenou. Jestli máte jiný názor tak mi ho prosím sdělte čím a kde je omezená.... § 622 ....... spíš to vypadá na šmejdy placené Mazdou..

Prakticky všichni zdejší "fóraři" do jednoho se vyjádřili k praktikám Mazdy nesouhlasně a nepochybují o zmetkovitosti jejich sazometů, jimiž osazovali své osobáky. Fakt si myslíte, že jsou za to placeni Mazdou?

Velmi vytrvale zmiňujete § 622 - jestli opravdu tento paragraf pojednává o promlčecí lhůtě ve vztahu k újmě na zdraví nezletilého, z jakého důvodu je vůbec obsažen ve smlouvě o koupi nového vozu? Nedává mi to žádný smysl.
A jakou souvislost má tedy s právy kupujícího vyplývajících z podmínek záruční doby poskytované prodávajícím?

Teď by mě už jen zajímalo, jestli je vaše "ničím neomezená" záruka závislá na prostoročasových rozměrech pozorovatelného vesmíru, nebo přesahuje i ty? :ymhug:

Dík za skvělý song, českou scénu moc neposlouchám, tak mi unikají podobné skvosty. :ymparty:
Lachende Bestien
Mistr volantu

Příspěvekod Zajda » pát 28 úno 17:49

Je pravda, že Mazda má v motorech s životností desítek tisíc km mezi generálkami bohaté zkušenosti z dob Wankelů. Ale u nich to cílová skupina lépe nesla, ba dokonce považovala za normální :-)
A3 1,9 TDI
Civic Type-R EP3
Zajda
Letec

Příspěvekod Shr3k » pát 28 úno 18:08

Lachende Bestien píše:Velmi vytrvale zmiňujete § 622 - jestli opravdu tento paragraf pojednává o promlčecí lhůtě ve vztahu k újmě na zdraví nezletilého, z jakého důvodu je vůbec obsažen ve smlouvě o koupi nového vozu? Nedává mi to žádný smysl.
A jakou souvislost má tedy s právy kupujícího vyplývajících z podmínek záruční doby poskytované prodávajícím?

Protože tam měli SOZ a ne NOZ https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1964-40#p622
2018 Opel Insignia Country Tourer 2.0T
2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Shr3k
Mistr volantu

PředchozíDalší

Zpět na Auta z Asie