Mazda Sky Active - kackovo stěžovací vlákno

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.

Re: Mazda a její technologie Sky Active

Příspěvekod kacko » úte 18 úno 10:38

8D39ED9E-69DA-4FB2-B950-5E2BC300284C.jpeg
Shr3k píše:Musím to vysvětlovat pořád. Každý motor s DPF a s vypalováním pomocí zvýšení teploty spalin přes přívstřik nafty ředí olej. Ale ten olej je více ředěný provozem zastudena, když se rozprášená nafta zkondenzuje na stěnách válce a setře se do olejové náplně. Stejným způsobem se olej ředí i benzínem u přímovstřiků. Tam se sice snadněji pak z náplně odpařuje, ale princip je stejný.

Problém je ten, že tady pán provozoval předtím spokojeně reznoucí mazdí sazomet s motorem RF - modrou 6 GG. Žádný DPF, emise EURO III a to ještě stěží (ve finále se do těchto předFL mazd 6 musel nahrávat software, který kompenzoval kouřivost ojetých motorů).

Pak rovnou skočil (slevička tam byla, dovedu si představit jak zářily oči, jak Monty když uviděl sýr) do nejnovějšího výtvoru, který nejenže má DPF (a to už docela vychytaný, protože kdyby býval koupil motor RF s DPF, tedy GG facelift, to by si teprve užil, na olej třídy C1 :D ...), ale dusíky reguluje pěkně přes kompresi a přes šílené množství EGR, protože si tenkrát nějaký génius v Hirošimě řekl: my nebudeme podvádět jako VW, na AdBlue jsme se spálili u CX-7, my to uděláme tak, že AdBlue nebude potřeba a uděláme z toho vítězství japonské techniky. Kvůli tomu pak nasadili prima vyfikundace s dvojitým profilem 4 výfukových vaček a jiné radosti.

Shr3k Troll placeny Mazdou. ,,Koupil’’ si ty auta hned dvě v roce 2014 a píše ,,vysvetluje’’ o problému hned od samého začátku tj od roku 2012. A není jediný, Mazda si platí celou trolli farmu, jenom proto aby tento problém zamlžovali, zamaskovali.
kacko
Řidič začátečník

Příspěvekod kacko » úte 18 úno 11:18

FE39250B-DD30-4BE0-A9FB-3F1CEFCC7372.jpeg
řidičBOB píše:Protože pomluva má lepší efekt, než soudy ;-)

Další troll. O jaké pomluvě to tady pane melete? Jenom jeden Autoservis dělal 37 oprav, v roce 2019, těchto motorů.
kacko
Řidič začátečník

Příspěvekod Shr3k » úte 18 úno 16:41

kacko píše:Shr3k Troll placeny Mazdou. ,,Koupil’’ si ty auta hned dvě v roce 2014 a píše ,,vysvetluje’’ o problému hned od samého začátku tj od roku 2012. A není jediný, Mazda si platí celou trolli farmu, jenom proto aby tento problém zamlžovali, zamaskovali.

Heh, a od tý doby koupil ještě další dvě mazdy. :p Mimochodem Dacia si platí taky trollí farmu, je mezi nima okcak, kacko, Smíchov a další alter ega.
2018 Opel Insignia Country Tourer 2.0T
2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Shr3k
Mistr volantu

Příspěvekod řidičBOB » úte 18 úno 19:19

kacko: mohu poprosit o vysvětlení, v čem naplňuji (na rozdíl od tebe) definici trolla??
Abys nemusel hledat, když nevíš, co slovo, které používáš, znamená: https://cs.wikipedia.org/wiki/Troll_(internet)
No pain, no gain.
V6 + V4 + R3
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod kacko » úte 18 úno 21:52

Lachende Bestien píše:Já si samozřejmě uvědomuju, že od klávesnice se teoretizuje ze všeho nejlépe, ovšem v praxi bych se s největší pravděpodobností na místě poškozeného zákazníka, který pořídil za mnoho set tisíc navoněný exkrement - motorově nespolehlivý smradlavý šmejd, kde se nafta vesele ředí s olejem v poměrech nevídaných, a prodejci a autorizované servisy se vám smějou do ksichtu a stále tvrdí, že je vše v naprostém pořádku, choval velmi podobně.
Nakonec jim tyto praktiky ještě "posvětí" rozhodnutí soudních úředníků.
Mě by třeba celkem dost zarazila ta dvouletá záruční doba - naposledy jsem měl zkušenost např. s Mitsubishi, kde poskytovali snad devíti/desetiletou. Už to působí dost podezřele a lze se domnívat, že zaměstnanci Mazdy měli eminentní zájem se co nejrychleji zbavit zodpovědnosti za konstrukční vady výrobku.

Naprosto trefně. Mám v ruce ceník ve kterém je napsáno, poskytnuta standardní tříletá záruka výrobcem. V kupní smlouvě je napsáno, standardní tříletá záruka poskytnuta výrobcem. Dopis od prodejce Auto Jeremiášova, cituji: vážený pane, končí vám tříletá záruka, než vám uplyne můžete si ji prodloužit za 9900 Kč o další dva roky na pět let. Ústavní stížnost jsem podal 12. 12.2019. Zamítnutí jsem obdržel 20.12. 2019. Kdo byl někdy u soudu tak vi čem mluvím. Všichni advokáti se chytají za hlavu, a to nemluvím o jasném překrucování faktu soudem, že platí dvouletá záruka. Hold to vypadá, že to tady funguje podobně jako na Slovensku, kde se spravedlnost byla zbožím a nechala se koupit. Ve finále ale nejde ani o žádnou záruku. Prodejce musel vědět co prodává v roce 2014, když ty auta prodával už od roku 2012. Ale to soud už vůbec nechtěl slyšet.
Výsledek je ten, že se vůbec nedivím lidem co se těch aut okamžitě zbavili, hned jak zjistili v čem je problém. 99% vlastníků ty auta prodala na inzerát, bazar nebo dokonce na protiúčet Mazdě. Jenomže ten podvod vyvolal lavinu podvodu. Dnes jsou ty auta ve vlastnictví druhého nebo dokonce třetího majitele a ten už ma naprosto minimální, žádnou šanci cokoli dělat a Mazda je vysmáta?
kacko
Řidič začátečník

Příspěvekod řidičBOB » úte 18 úno 22:08

Neposuzuje ÚS pouze ústavnost a nikoliv správnost/zákonnost rozhodnutí soudů?? ;-)
No pain, no gain.
V6 + V4 + R3
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod kacko » úte 18 úno 22:25

Respektuji rozhodnutí ÚS, ale to neznamená že to vzdávám. Soudce je taky jenom člověk a muže se splést, ale 6 dni na posouzení ústavní stížnosti, to bude snad rekord v EU. To bude chtít zapsat jako rekord do Guinnessovy knihy. Ještě že je tady možnost u mezinárodních soudu a že nejsem druhy nebo třetí vlastník.
kacko
Řidič začátečník

Příspěvekod mattonecz » stř 19 úno 08:55

je to celosvetove spiknuti :D
2016 Opel Astra K 1.4T 92kw - EDS Phase 1 185PS/290Nm
2018 Honda PCX 125
mattonecz
Letec

Příspěvekod ctrl_j » stř 19 úno 09:55

řidičBOB píše:Neposuzuje ÚS pouze ústavnost a nikoliv správnost/zákonnost rozhodnutí soudů?? ;-)

Ano a napsal mu to i do oduvodneni, ale asi to zas nepochopil stejne jako to usneseni soudu Nejvyssiho.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
ctrl_j
Letec

Příspěvekod kacko » stř 19 úno 11:59

Děkuji za nahrávku na smeč. Ja to pochopil, ale trollové, respektive trollí farma to nějak nechápe, lepe řečeno nechtěj pochopit. Já a každý jiný ma ústavní právo na spravedlivý proces. Jenomže když soud nepřipustí, zamítne důkaz - znalecký posudek, odmítne předvolat svědky a neumožní mi se ústně vyjádřit k žalobě, tak to opravdu nelze považovat za spravedlivý proces a navíc ta rychlost ÚS, 6 dní na vynesení usnesení? To si nemohl, nestihl ani vyžádat podklady.
Nevadí, ja tomu říkám Pyrrhovo vítězství. Bude se to pěkně vyjímat v titulcích:

Prodej aut po Česku. Nekalé obchodní praktiky Mazdy. Byznys za hranou. Spravedlnost po česku! Uvítám pomoc právníka, novináře.

https://www.poradte.cz/auto-moto/34467- ... iky.html#1

https://www.ceskatelevize.cz/porady/112 ... deo/700129
Pavel Rychetský zde řekl doslova: "Já mám problém, já jsem jistě vázán jistou mírou loajality k Ústavnímu soudu a k jeho judikatuře. Ale nemohu si pomoct, v daném případě se za ten nález stydím, hluboce. Ten nález prostě je po všech stránkách popírá elementární principy právního státu."

P.S. na všech forech mám BAN stejně jako všichni co se snažili o tom něco napsat. Proto těch několik jmen o kterých píše pan Martin Kokeš alias Shr3k, vrchní troll Mazdy a zakladatel ,,nezávislého'' fóra Mazdaklan.cz v roce 2014 kdy si ,,koupil'' ty auta hned dvě. Očekávám, že ho brzy budu mít i tady. Pan Kiriakovský alias dottore a goes to jistě zařídí, stejně jako na forech mazda.cz i dalších. Na FB Vám to pánové ale nějak nefunguje, Tak jestli mne budete hledat tak jsem tam. :-)

Těch 800.000,- Kč za tu srandu stojí :-)
kacko
Řidič začátečník

PředchozíDalší

Zpět na Auta z Asie