Mazda RX-8 Vaše osobní zkušenosti

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Uživatelský avatar
Pallas
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: úte 08 lis 09:32

Re: Mazda RX-8 Vaše osobní zkušenosti

Příspěvek od Pallas »

merlin píše:Chcem len upozornit na jednu slabost Wankelu, horsie startovanie v zime hlavne pod -10 a pri -20 uz nie je ziadna sanca na start ani pri dokonalej baterke :(
To mas vyzkousene?

Nevidim duvod, proc by (pokud je v poradku komprese) nemohl startovat jako kazdy jiny motor.
V -20 jsem to nezkousel, ale kdyz jsem jeste s Mazdou jezdil v zime, tak rozhodne v minus teplotach problem nebyl.
Problem spis byval s uchlastanim u pre-2006 modelu, ktere mely slabsi starter.
'06 Mazda '餓小猫' RX-8 SE
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Mazda RX-8 Vaše osobní zkušenosti

Příspěvek od merlin »

Pallas, poznam cloveka co to auto mal a byval v horach kde nebol problem aby teplota v zime klesla pod -20. Mazda bola nova a chodil do autorizovaneho servisu kde mu bolo povedane ze to nie je porucha ale vlasnost vsetkych wankelov...
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
Uživatelský avatar
Pallas
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: úte 08 lis 09:32

Re: Mazda RX-8 Vaše osobní zkušenosti

Příspěvek od Pallas »

merlin píše:Pallas, poznam cloveka co to auto mal a byval v horach kde nebol problem aby teplota v zime klesla pod -20. Mazda bola nova a chodil do autorizovaneho servisu kde mu bolo povedane ze to nie je porucha ale vlasnost vsetkych wankelov...
Zvlastni - co mel za rok vyroby? Nechci to apriori zpochybnovat, ale to slysim poprve. Vetsina problemu se startem byla kvuli slabemu starteru a "studenejsim" (8C) svickam. Dovedu si predstavit, ze by to mohlo byt tim, ze za studena je trosku horsi utesneni komor, takze motor nema dostatecnou kompresi, ale beru to tak, ze utesneni trochu pomaha olej v komore a pri pouziti dostatecne rychleho starteru by nemel byt problem. Pokud je starter pomalejsi, jako u pre-2006 verzi, tak verim, ze problemy byt mohly.

Cetl jsem v jednom SAE paperu (#870449) o tom, ze je problem nastartovat nizko-kompresni (10.5:1) diesel wankel, v -10 na to potrebovali 15 sekund s rychlym starterem a nejakym ohrivadlem vzduchu v sani, ale u vznetoveho motoru s (relativne) nizkou kompresi a v mrazu to chapu. U zdraveho zazehoveho wankelu mi neni jasne, proc by tomu tak melo byt.

Jinak nevim, jak na Slovensku, ale v CR pro me autorizovany servis pro RX-8 neznamena vubec nic, pokud neumej udelat rebuild motoru. A co vim, tak v CR takovy neexistuje, ale jsou tu lidi, ktery to umej a delaj.
'06 Mazda '餓小猫' RX-8 SE
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16428
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Mazda RX-8 Vaše osobní zkušenosti

Příspěvek od pavproch »

předefčírem nebo kdy sem to byl v Ově, sem viděl jednu černou RX8 zaparkovanou u bývalýho tuzexu.... :x

btw, v životě sem nejel s wankelem (ani jako spolujezdec), rád bych si to někdy zkusil, jaký je to pocit :-\
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2817
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda RX-8 Vaše osobní zkušenosti

Příspěvek od jarka »

Wankel je krásná rarita a určitě zajímavý motor, ale na aktivní ježdění bych ho z důvodu větší náročnosti na údržbu radši vynechal. Na začátku se může RX-8 zdát jako výhodná koupě, po pár servisech ale může být všechno jinak.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
enthusiastic.driver
Řidič začátečník
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 02 úno 12:40

Re: Mazda RX-8 Vaše osobní zkušenosti

Příspěvek od enthusiastic.driver »

pavproch píše:předefčírem nebo kdy sem to byl v Ově, sem viděl jednu černou RX8 zaparkovanou u bývalýho tuzexu.... :x

btw, v životě sem nejel s wankelem (ani jako spolujezdec), rád bych si to někdy zkusil, jaký je to pocit :-\
Teda, nevim, kde je bývalý tuzex, ale jedna černá už léta parkuje v centru u kostela :D
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16428
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Mazda RX-8 Vaše osobní zkušenosti

Příspěvek od pavproch »

jo, přesně tam...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
kiwis
Autoškolák
Příspěvky: 20
Registrován: stř 25 led 21:01

Re: Mazda RX-8 Vaše osobní zkušenosti

Příspěvek od kiwis »

Pallas píše:Jinak nevim, jak na Slovensku, ale v CR pro me autorizovany servis pro RX-8 neznamena vubec nic, pokud neumej udelat rebuild motoru. A co vim, tak v CR takovy neexistuje, ale jsou tu lidi, ktery to umej a delaj.
Můžeš být konkrétnější, kde wankel servisovat? Je mi jasný, že to je o majiteli, ale jak často se musí dělat GO motoru a na kolik to přijde?
merlin píše:Wankel je krásná rarita a určitě zajímavý motor, ale na aktivní ježdění bych ho z důvodu větší náročnosti na údržbu radši vynechal. Na začátku se může RX-8 zdát jako výhodná koupě, po pár servisech ale může být všechno jinak.
To je samozřejmě úhel pohledu. Samozřejmě, že je spousta jiných aut, které nabídnou za podobné peníze rychlejší a levnější svezení, ale RX-8 dle mě nabízí velice komplexní soubor vlastností, který je ve výslekdu natolik unikátní, že si zasluhuje moji pozornost a případnou nadstandardní péči. ;) U auta pro zábavu a potěšení jsem ochoten odpustit víc než klasickému potahu. :-)
AWD
enthusiastic.driver
Řidič začátečník
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 02 úno 12:40

Re: Mazda RX-8 Vaše osobní zkušenosti

Příspěvek od enthusiastic.driver »

Taky mi RX přijde velmi osobitá. Co bych vyzdvihl je praktičnost a provedení interiéru, což je v kombinaci se zaměřením auta dost unikátní vlastnost :) Jinak je RX takový přesný skalpel pro hračičky, pro řidiče, kteří skutečně dokáží ocenit preciznost reakcí podvozku, ukecané řízení... Wankel je velmi specifický, pro běžného člověka je první dojem "to auto vůbec nejede", ale po pár minutách jsem mu přišel na chuť a ta otáčkovitost začala být silně nakažlivá :)

Až bych řekl, že to je takový ideální rodinný vůz, nebýt toho, že wankelu asi zrovna neprospívají krátké pojížďky a bohužel mu chybí trochu krouťák...
Uživatelský avatar
kiwis
Autoškolák
Příspěvky: 20
Registrován: stř 25 led 21:01

Re: Mazda RX-8 Vaše osobní zkušenosti

Příspěvek od kiwis »

Přesně tak.
Já se za volantem vždy nejlépe pobavil, když jsem mohl auto ždímat na maximum. Tudíž většinou za volantem normálního hatchbacku, který měl rychlejší podvozek nad motor. Vysoké otáčky v kombinaci s možností vyždímat z auta maximum, je pro mě asi tím nejvetším lákadlem. :-) Drtit silnici v GTR má také něco do sebe, ale to už se dostáváme do takových rychlostí, kdy jakákoliv chyba může být absolutně fatální.
AWD
Odpovědět