Mazda - obecně (nové vlákno)

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Mazda - obecně (nové vlákno)

Příspěvek od ctrl_j »

No pockej, to psala samotna Mazda ze delaji na radovem 6valci s podelnym ulozenim. V kombinaci s elektrikou samozrejme.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Mazda - obecně (nové vlákno)

Příspěvek od HondaMan »

Shr3k: jak je na tom Mazda s Led matrix světlama? Koukal jsem na video a přišlo mi to dost retro. Pár segmentů v každém světle. Po očku jsem mrkl na M3 a Cx-30 a tohle by byl silný argument proti...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Mazda - obecně (nové vlákno)

Příspěvek od tommas »

@HondaMan : Za sebe můžu říct jen k poslední 6ce 2018+. Údajně by měla mít myslím v každém světle 24 LED segmentů. Svítí to ok, za ty 3 roky jsem neměl nikdy potřebu to vypínat. I v Německu při rychlé jízdě to zvládá stínovat bez jakýchkoliv problémů a za tu dobu jsem snad nezažil, že by mne probliklo protijedoucí osobní auto. Zároveň světelný kužel je celistvý, žádný přechod mezi potkávacími a dálkovými. S čím si úplně vždy neporadí, tak jsou kamiony na dálnici, kdy přes svodidla jdou vidět jen jejich horní pozičky, tam se prostě občas dočkám probliknutí a na to světla okamžitě reagují.
Lepší by zároveň mohla být detekce odrazu od značek, tam se mi zdá, že to ne vždy elektronika úplně zvládá.

ALe jako ano, určitě to není úplná špička na trhu, protože občas se mi zdá, že při větším množství aut, kdy by se ještě pořád stínovat dalo, tak to raději elektronika vzdá a dálkové raději vypne - typicky dálnice, v protisměru jedou auta ve všech pruzích a ty zároveň předjížíš auta ve svém směru.

Nevím jestli je to ale totožná technika jako u M3 a CX-30, protože CX-5 má např. světla horší - méně segmentů.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Mazda - obecně (nové vlákno)

Příspěvek od Shr3k »

ctrl_j píše: čtv 18 lis 20:10 No pockej, to psala samotna Mazda ze delaji na radovem 6valci s podelnym ulozenim. V kombinaci s elektrikou samozrejme.
Však ten bude tady v CX-60...
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Mazda - obecně (nové vlákno)

Příspěvek od Shr3k »

HondaMan píše: čtv 18 lis 20:30 Shr3k: jak je na tom Mazda s Led matrix světlama? Koukal jsem na video a přišlo mi to dost retro. Pár segmentů v každém světle. Po očku jsem mrkl na M3 a Cx-30 a tohle by byl silný argument proti...
Obě auta mají IMO stejný počet jako když BP vyjela v roce 2018: "LED array divided into 20 blocks and illumination range extended"

Šestka GL 2018: "Each headlamps array of LEDs has been divided more finely into 20 blocks to realise finer control over the range and spread of light, and the high beams have been enhanced to illuminate 80 meters further ahead than the current model."
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Mazda - obecně (nové vlákno)

Příspěvek od jerry »

Shr3k píše: čtv 18 lis 13:16
greg píše: čtv 18 lis 09:48 neprasknu potom aj na 6tku napr.
Já myslím, že šestku už neprásknou vůbec, v roce 2022 má přijít zase nějaký update stávající a pak myslím šlus v Evropě.
Nestraš :( Pořád tak nějak věřím, že se celý green deal sesype a vrátí se normální auta. V dějinách je vždy vše jinak, než plánují plánovači ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Mazda - obecně (nové vlákno)

Příspěvek od abgx1 »

len aby to netrvalo 30r
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Mazda - obecně (nové vlákno)

Příspěvek od Shr3k »

jerry píše: sob 20 lis 10:01Nestraš :( Pořád tak nějak věřím, že se celý green deal sesype a vrátí se normální auta. V dějinách je vždy vše jinak, než plánují plánovači ;)
Je možné, nicméně v produktovém plánu je na září Mazda6 IPM6 a CX-5 IPM6. Takže počítám zase nějaké designovky a fukční úpravy. Případně nový infotainment do šestky, jako dostala CX-5 IPM5. IMO je to výhodné, nemusejí nic homologovat znovu, udělají product update a můžou to doklepat, dokud je nedonutí trh a nebo EU k zastavení prodejů.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Mazda - obecně (nové vlákno)

Příspěvek od pavproch »

@kacko: smazáno - viz první příspěvek tohoto vlákna.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
kacko
Autoškolák
Příspěvky: 21
Registrován: sob 14 říj 09:10

Re: Mazda - obecně (nové vlákno)

Příspěvek od kacko »

Takže ty tady kryješ nepokrytě Mazda šmejdy? Proto to mažeš? OK, není to jediné forum! Nevadí ti, že gruzínec s Kokešem podvádí lidi už 10 let?
Odpovědět