Suzuki obecně

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.

Re: Suzuki obecně

Příspěvekod jarka » pon 07 říj 19:44

Hankook V12 Evo 2 jsem měl na Sportovi na předku když jsem auto koupil (vzadu byly Toyo T1-R) a pocitově to byla normální fajn guma, jen jsem pak prorazil bočnici o díru a tak jsem přešel na větší profil na moje použití. Když jsem pak porovnával Hankooky a Toya, tak Toya byly významně těžší (o 1,6kg). Tomu taky odpovídala bočnice, která byla daleko tužší. Vadil mi ten debilní rozměr v R17 - 195/45, málo gum a drahý. Když R17 tak aspoň 205/45, sice to malinko prodlouží převody, ale má to o pár mm vyšší bočnici a gum je tam na výběr mrtě. Teď dojíždím druhou letní sezónu Matador Hectora 3 a sice to výkonostně není top guma, ale jsem s nima spokojenej (kvalitně zpracovaný s minimem závaží) - koupím zas.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
jarka
Letec

Příspěvekod jerry » pon 28 říj 18:49

Dojmy po prvních pár projížďkách se Sportem po okreskách.

Motor se ochotně točí až k redline. Je to auto 2 tváří - kolem 3000 otáček pohodovka do města i pro drahou polovičku, kolem 5000 otáček docela dravec. Průjezdy zatáčkami super, pouze příčné nerovnosti v zatáčce nemá rád, což je jasné vzhledem k malému rozvoru. Řazení takové umělé, ale přesné, co by za něj dala některá renomovaná auta. Brzdy akorát. Řízení citlivé, ale přeposilované. Takže vcelku splněná radost :)

Černá mu sluší. Když jsem ho navoskoval před zimou, tak se i pár lidiček poohlédne :) Sezení vyšší, ale opěradlo padne jako ulité. Mohutná postava by se ale trápila. Překvapilo mě, že audio hraje docela slušně. Jediné co mě štve je keyless systém. Zbytečně složité, 1x pípnutí jen dveře řidiče, 2x pípnutí všechny dveře. Vždy zapomenu pípnout podruhé a beru za kliku zadních dveří natvrdo. Nj, holt stará konzerva :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jerry
Letec

Příspěvekod ctrl_j » stř 06 lis 11:30

swist-bwb.jpg
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
ctrl_j
Letec

Příspěvekod denis » stř 06 lis 14:53

Ctrl: V tej žltej farbe je až moc vyzývavý, ale inak zatiaľ najkrajší Swift :)
Je Tvoj?
denis
Řidič začátečník

Příspěvekod jarka » stř 06 lis 21:15

Mě se teda nelíbí, ale bral bych ho hned :) . Ta hmotnost a koně - to je prostě správně. Jen bych nechal někde dodělat opravdu vypínací ESP a k tomu krouťáku by to chtělo LSD. Pak už by to bylo naprosto snový daily i v dnešní zvláštní době.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
jarka
Letec

Předchozí

Zpět na Auta z Asie