Mazda MX5 (Miata)

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2574
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od Vrooom »

Da se s miataou sklouznout na vode? (aby clovek mohl drzet slide?)
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5613
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od Snowman000 »

No Jarka tu mal par videi so svojou MX na 185 ziletkach a myslim, ze mu to i celkem slo :)
Ja tam mam 195 RE002 a zatial som este priposrany na take, ja zatial len parkrat zavrtel prdelkou, ale na 1ke to este utrhe vykonom, ale na 2ku to chce uz proste viac rychlost a rozhodit ako len cisto plyn.
Uvidime az tam dam zimaky buduci tyzden ;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2819
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od jarka »

Vroom: Dá se dokonce i na suchu, jen to chce trochu nasazení. Mezi 185 žiletkama a 195 normálníma není až takový rozdíl. Když jsem tam měl ještě originální gumy, tak jsem si na suchu zkusil i jedno rozhození v cca 80-90kmh na trojku a byl z toho asi 15m šmyk :) . Jediný problém je v malých rychlostech (a malých otáčkách) na suchu, kdy motoru chybí síla na utrhnutí zadních kol. Na mokru je to těžce na pohodu :) . Všechno se to teda týká auta se zkrácenou převodovkou, takže přeci jen nějaká síla navíc tam asi proti oem stavu bude.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5613
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od Snowman000 »

Tak ono je rozdiel 185 conti cosi a 195 lepive bridge...tie mrchy fakt nejdu urvat :D
A ano ta prevodovka bude tiez hrat rolu...mne ide 2 takmer do 100 :(
Ale mozno najviac bude hrat rolu aj tak BLI ;))
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2574
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od Vrooom »

Musis byt fakt hrubian, pracovat s vahou auta, aby se kola protacela nenucenne, musel by mit clovek tak 500+ koni ... Proto maji driftovaci specialy hromady koni.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2819
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od jarka »

A nebo je to s tím driftem v mx-5 jak říká můj kámoš: "všichni majitelé mx-5 o tom mluví, ale nikdo to nikdy neviděl" :D .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5613
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od Snowman000 »

Jaaaak ze nevidel? :D
https://youtu.be/_4Bx42idOd4?t=1231

Kazdopadne teraz som to bol vyskusat, a ide to fakt len na 1ke hodit prdelou, ale na nejake vacsie blbosti je holt kratka a akonahle tam dam za 2 tak uz sa tomu moc nechce (ja mam ale len 5 rychlostku)...uvidime ake to bude na zimakoch a hlavne na snehu /:)
Zatial si len mega uzivam ten samosvor a to aky je to sakra rozdiel na mokrej T-ckovej krizovatke, uz nikdy bez svoru :x
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2442
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od Brus »

Ale jo, treba i v tom hradci se to dalo udrzet pomerne dlouho dverma napred v te tahle rychle zatacce za podjetim pod mostem - tam to bylo tak v 80-90. No a pak v tom sirokem miste, kde stal barel. Ten byl ale trosku zakerny, trochu barvy z nej mam porad :)
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
Riley
Autoškolák
Příspěvky: 54
Registrován: úte 03 dub 13:28

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od Riley »

Někde mám i video, jak se Brus prodriftoval až na trávu ;)
BMW 330i, e46 sedan, FL, M-paket II, Black Sapphire Metalic, Alcantara, kola Style 72 a 73
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od mmira »

ja teda nejsem uplne drift master, ale MX-5 (brusovu) jsem ji posilal bokem snad uz po treti zatacce. tak citelne auto to bylo.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Odpovědět