Renault a vše kolem nich!

Citroen, Peugeot, Renault ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2540
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Renault a vše kolem nich!

Příspěvek od Vrooom »

Konkurence toyobaru to rozhodne neni, stoji asi 2x tolik - 60k eur. Ja bych videl jako nejblizsi konkurenci lotus. Akorat tohle ma mnohem lepsi interier.
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Renault a vše kolem nich!

Příspěvek od retron »

je tam 1.8 turbo 252 koní na 1080 kg. Původní A110 měla 1.0 -1.6 atmo. Konkurence je prý Cayman/4C. Primárně to má být daily. Každopádně úvodní edici 1955 aut prodali během 5 dní, defacto jen Francie, Německo. Nevypadá to, ale vnitřnosti to má na úrovni, komplet hliníkový skelet, dvojité lichoběžníky všude, rovný spodek, funkční difuzor, aktivní výfuk, odlehčená sedadla i kola. Proto těch 58tis EUR, ikdyž je to hrana.
dle vyjádření šéftechnika je DCT jako celkový systém lehčí než s manuálem (odpadá kulisa řazení na centrální konzoli a pedál) navíc by ho 95% zákazníků stejně preferovalo
https://youtu.be/A8NZueralPI
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2540
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Renault a vše kolem nich!

Příspěvek od Vrooom »

Mne prijemne prekvapilo, ze vaha 1080kg je o "wet weight" tedy se všema kapalinama a plnou nadrzi.

Sedacky to ma vazne famozni. :x Delka 4170 je taky fajn. Libi se mi to cim dal vic.

Obrázek
Naposledy upravil(a) Vrooom dne ned 12 bře 09:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Renault a vše kolem nich!

Příspěvek od Dallen »

Hodně zajímavé auto, myslím si, že zákazníky si najde snadno. Na 4C se čeká snad rok (ale je tam dost omezená výrobní kapacita kvůli karbonovému monokoku a celkové složitosti auta).

Zajímavé, že na těhle malých hračkách se vždy musí někdo vyblbnout na masce a hlavně předních světlech :D
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Renault a vše kolem nich!

Příspěvek od retron »

na 4C se fakt rok nečeká, v Imofe mají hned dvě skladem, sleva snad půl míče co jsem tam byl naposled :D
na té 4C mi přijde, že 3/4 auta stál ten monokok a na víc jim nezbylo, viz. intr
jo sedačky A110 jsou od Sabeltu prý váží 13 kg a spolujezdce původně měla být napevno, kvůli váze ale nakonec je posuvné kvůli daily.
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Renault a vše kolem nich!

Příspěvek od Dallen »

Podívej se na světové prodeje a produkci. A v imofě ten model asi zapomněli dát na web viz. foto :)

Známej cca před pěti měsíci dostal 4C po cca 10ti měsících od objednání a to je pravidelný zákazník AR.

Interiér je spartáckej, ale u takového auta to je asi stejně významné jako doplňování kapaliny do ostřikovačů.

Stím Renaultem si, ale mohli trošku pohrát s naladěním výfuku...
Přílohy
Bez názvu.jpg
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Renault a vše kolem nich!

Příspěvek od retron »

no vzdyt rikam ze tam mají dvě a v ostrave minimalne taky jednu
spartánskej a odlfláklej/levnej je rozdíl, spartánskej interiér má podle mě Lotus tohle je intr z Punta a volant ze šlapací motokáry
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2540
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Renault a vše kolem nich!

Příspěvek od Vrooom »

Alfa ma desne plastykovy stredoy tunel, to nechapu. Palubka po potazeni priplatkovou kuzi vypada fajn.

Razeni se lotusu povedlo. Karovany interier je taky cool :-) alpina ma zdaleka nejlepsi interier.

Obrázek
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2540
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Renault a vše kolem nich!

Příspěvek od Vrooom »

Moc pekny, kompaktni sportak jak to ma byt. Trochu - za prevodovku, ale jinak fajn auticko. Jsem zvedavy jak si povede v poradnych testech.

Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Renault a vše kolem nich!

Příspěvek od x2005 »

Dokonce si nevybavuji moc aut od prvního Focuse, která jsou tak zábavně přetáčivá.
https://www.autoweb.cz/renault-megane-r ... kazdy-den/

Teda už dlouho jsem nečetl takhle nadšenou recenzi na <> :-bd
Odpovědět