Renault Megane II - Náhrada žárovky za LED či jiná možnost

Citroen, Peugeot, Renault ad.
Odpovědět
swisschamp98
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 23 led 17:57

Renault Megane II - Náhrada žárovky za LED či jiná možnost

Příspěvek od swisschamp98 »

Zdravím. Kdo někdy měl Renault Megane 2. generace, asi ví o čem bude řeč. Problémem je právě velmi složitá a nepraktická výměna potkávacích H7 žárovek (Ono to tedy je problém vyměnit cokoliv v celém předním světlometu). Na spoustě fórech a recenzích se dozvíte, že "výměna žárovek v Renaultu megane není příliš jednoduchá" což je ještě slabé slovo. Je to doslova na "renaultí logo" :D .

Problémem také je poměrně vysoké napětí které dobíjí alternátor, je to celých 14.9V a někdy to skočí i na 15. Tak už mi je naprosto jasné, proč vydrží přibližně půl roku, někdy i rok když to dobře jde. A to jsem zkoušel různé. Samozřejmě rozdíly v životnosti jsou, ale v mnohých autech na H7 žárovku nesáhnete klidně 5 let.

Jenže to je první část problému, ta druhá je horší, to první by mě nezabilo, kdyby výměna žárovky byla otázkou 10 minut jako například v Octavii II kde si člověk vyndá celé světlo a v pohodě vymění co potřebuje na stole. U Meganu prý v autorizovaném servisu sundavají nárazník na zvedáku, aby se tam pořádně dostali, což je opravdu hrůza. Samozřejmě jde to i možností výměny malým otvorem u kol, což jsem samozřejmě touto metodou zkoušel já, jenže při druhé výměně, jak jsem to tam pořád zkoušel tlačit a ohnout ten zacvakávací zobáček, tak jsem odlomil celou parabolku, no a samozřejmě, světlo mi svítí nahoru pod úhlem cca 40° do nebe jak Luxor ve Vegas :D

Tak jsem zvážil několik možností jak tuto nevýhodu Meganu vyřešit no a napadlo mě několik možností.

1.Možnost - Vyměnit světlomet a použít podžhavené žárovky s nižší svítivostí (Long Life)- To se mi příliš nechce, to nebude tolik svítit a stejně životnost nemusí být bůhví jaká

2. Možnost - Vyměnit světlomety oba a namontovat tam neoriginální z K-Tuning.cz s denním LED svícením, které údajně jsou homologované (nepíšou o jakou homologaci se jedná, může to být jakákoliv, jen ne ta na použití v ČR, ale může, to chce zjistit). LED denní svícení by ušetřilo žárovky za dne a na noc bych měl klasické H7. Vzhledem k tomu, že v noci jezdím tak 30% ježdění tak by životnost žárovek byla mnohem vyšší a šetřily by se alespoň za dne.

Velmi dobře vypadají tyto, připomíná to Edge light meganu 4. generace :
https://www.k-tuning.cz/40010/predni-sv ... 28QAvD_BwE

Dále pak tyto LED Angel Eyes, alá BMW, vypadá ještě lépe, akorát to více provokuje, nicméně jako předchozí má údajně homologaci :
https://www.k-tuning.cz/40011/predni-sv ... cerne.html

3. Možnost Nechat si udělat Xenony, avšak to je prý asi velmi drahé a složité - Potřebují jednotku, ostřikovače a další věci. Byla by to nejlepší možnost, ale cena i s prací by musela být tak do 10 000 kč ( ještě jsem ochoten zkousnout 12K) což bude asi určitě cena úplně mimo mísu. A nebo ne ?

4. Možnost - Nechat si opravit ten jeden vylomený světlomet a poté nainstalovat LED H7 (například Osram LEDriving). Žádné LED ovšem nejsou homologované, což mě šíleně štve, v Německu ke konci roku 2020 homologovaly některé LED a smí se použít, u nás na to určitě budeme čekat zase do konce desetiletí :( Byla by to taky výborná možnost, samozřejmě že tu budou komentáře typu "dodělávané LEDky akorát oslňují" což samozřejmě může být pravda, ale pokud použijete vhodný typ a kvalitní LEDku a ne nějakou která má bůhví kolik tisíc lumenů že září jak slunce, tak je to prý úplně v pohodě. Navíc životnost bude více jak 5 let ( s podmínkou dobrého chlazení).
Jenže ta homologace no, slyšel jsem názory lidí okolo a někteří LEDky v autě mají a nestěžují si a technickou prošli (jeden kámoš přes známého, jiní i bez známých). A to zrovna já potřebuju něco s lepší životností jako sůl, když ta výměna žárovky tam je extrémně složitá.
PS : Nevíte někdo o tom, jestli se u nás v brzké době nebudou nějaké LED jako v Německu homologovat, popřípadě jaké máte zkušenosti při STK, zastavení policíí, atd.

Předem děkuji za rady. Nechci tady urážet Renault jak má veškerou výměnu čehokoliv naprd. Co jsem koukal tak u novějších meganů je servis a údržba jednoduší (teda alespoň co se týče žárovek u 3. generace, u 4. jsou LED v základu takže tam není co řešit)

Němci jsou samozřejmě opět napřed : https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/au ... f6b220ee8/
Čičo
Řidič začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: stř 11 črc 22:55

Re: Renault Megane II - Náhrada žárovky za LED či jiná možno

Příspěvek od Čičo »

Dorobiť denné svietenie (či už externé alebo modul, ktorý zníži svietivosť diaľkových) a na H7 použiť odpory, ktoré používala aj škodovka. Tuningové svetlá sú zbytočne drahé riešenie, LED sú prasárna.

https://www.superautoshop.sk/Modul-denn ... 2V-d27.htm#
https://www.svetzarovek.eu/patice-pro-z ... ci--skoda/
audis
Autoškolák
Příspěvky: 59
Registrován: pát 21 říj 22:55

Re: Renault Megane II - Náhrada žárovky za LED či jiná možno

Příspěvek od audis »

možnost1
Mohli bychom prosím bez povinností a bez nároků hned zítra ráno vystoupit z EU?
Odpovědět