Jak otevřít dveře bez klíčku?

Citroen, Peugeot, Renault ad.
Odpovědět
Aitos
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 04 pro 12:11

Jak otevřít dveře bez klíčku?

Příspěvek od Aitos »

V jiném fóru řeším proč mi nejde dobíjení bat. P206 https://www.peugeot-club.com/topic/1327 ... nt-2116163
Baterie vybitá, tak jsem dobil doma a po zapojení baterie zpátky: Cvak, a auto s klíčkem zamknuté. :((

A náhradní klíček bohužel zatím nenalezen. Ví někdo jak aleternativně otevřít dveře? Funguje tlak přes tenisák? Nebo něco jiného z obecných fíglů na netu?
Popř. co stojí nechat si ho udělat v autorizáků na základě TP? :)
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2427
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Jak otevřít dveře bez klíčku?

Příspěvek od Brus »

myslím, že ten tenisák je jen legenda. Normálně se to dělá spíš vhodně tvarovaným drátem nebo provázkem. Rám kolem okna se silou prostě vyhne a prostrčíš tama co potřebuješ. Na youtube najdeš spoustu návodů.

Nechat s udělat nový origo klíč bude otázka několika tisíc
Pravda vyděsí
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 455
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Jak otevřít dveře bez klíčku?

Příspěvek od PepaSFI »

tenisák nejspíš niky nefungoval, kdoví z čeho to vzniklo. Starý auta se odmykaly snadno drátem, prostě háček, ten se strčil vedle skla někam do oblasti zámku a zahákl se někde za ten mechanismus. Škody 120 šly stejně rychle jako klíčem, prostě se zabralo tam co byl ten zamykací čudlík. A u spousty aut to bylo podobný. Což už dnes nemusí platit ale zkusit to můžeš. Mohlo by pomoct najít si někde obrázek toho zámku, kde má ty táhla. Některý auta taky mají "superzámek" co blokuje i otevření zevnitř aby se znesnadnilo vniknutí například po rozbití okýnka. To pak nejdou ani ty finty s provázkem spárou kolem dveří co jich je plný internet. Někdy se prý dá stáhnout okýnko, záleží na mechanismu stahování. Buď velkou přísavku co se používá na nošení skla nebo třeba k upevnění kuchyňských přístrojů na stůl, nebo lepící pásku a udělat z ní rukodržadlo a zkusit pohnout sklem.
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Jak otevřít dveře bez klíčku?

Příspěvek od delphin »

Tenisák fungoval u pár konkrétního typů centrálního zamykání na Favoritu a asi i jiných aut z té doby.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Aitos
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 04 pro 12:11

Re: Jak otevřít dveře bez klíčku?

Příspěvek od Aitos »

Tenisák nic. Provázek se mi zatím taky nepovedl. Návleky jsem , ale neodemknul. Asi chybí zručnost.?
Aitos
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 04 pro 12:11

Re: Jak otevřít dveře bez klíčku?

Příspěvek od Aitos »

Lepenku asi zkusím. Video jsem viděl.
Aitos
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 04 pro 12:11

Re: Jak otevřít dveře bez klíčku?

Příspěvek od Aitos »

Tak se po hodině a půl různých pokusů nakonec povedlo drátem z ramínka vytáhnout rohem klíč že sedačky. A funguje opět i dobíjení. Před tím jsem vytáhnul a prostrikl všechny pojistky u motoru a kontakty na alternátoru.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 455
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Jak otevřít dveře bez klíčku?

Příspěvek od PepaSFI »

tak to je dobře že se to obešlo bez nějaké škody. To dobíjení to chce sledovat aby tě to zas někde nepřekvapilo, měřit baterku. Kdysi mě to taky vytrestalo, měl jsem pocit že kontrolka jakoby poblikávala a najednou to začalo vynechávat a scíplo to totál vybitý. Byly vadný nějaký diody v alternátoru. Asi by taky neškodilo zkontrolovat uhlíky v alteru.
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Jak otevřít dveře bez klíčku?

Příspěvek od Kavis »

PepaSFI píše: pon 04 pro 15:02 Škody 120 šly stejně rychle jako klíčem, prostě se zabralo tam co byl ten zamykací čudlík.
120 sla otevrit jejim vlastnim tesnenim okna :D Bez jakehokoliv naradi prijdes k autu a rekord mam kolem 3 vterin :D Ale to byla 120,co stala na dilne a jako ucni jsme ji meli na ruzne trenovani oprav, takze to bylo vychozene. Kdyz byla normalne zaparkovana na ulici, tak slo tesneni hur ven, tak to bylo treba 10 vterin. Obcas sme se vraceli ozrali ze zabavy a prislo nam desne vtipny po ceste odemykat auta na cas :D
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Jak otevřít dveře bez klíčku?

Příspěvek od spooon »

tak přesně tohle zamknutí auta s klíčema uvnitř po připojení baterky sem taky zažil. Skvělá vychytávka. Tenkrát sem asi po hodině našel náhradní klíč.
Ještě super zážitek byl, když sem měl Transita a Focuse s klíčkem, co vypadá jak kus tyčky se zářezama. Někteří možná ví, že všechny klíčky dokázaly zamknout všechny auta, ale odemknout jen to "svoje". Tchán si chtěl půjčit Focuse, tak vzal klíček a jal se odemykat auto. Jenže Focus byl odemčený s klíčem uvnitř a on si vzal klíč od stranzita...výsledek? Zamknutý Focus. A jediný klíč byl v zapalování. Ale otevřeno přes odehnutí rámu okna docela rychle.
Odpovědět