Klapavý zvuk Dacia Logan 1.5dci, můžu s tím jezdit?

Citroen, Peugeot, Renault ad.
Odpovědět
Merhy
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 30 říj 19:47

Klapavý zvuk Dacia Logan 1.5dci, můžu s tím jezdit?

Příspěvek od Merhy »

Dobrý večer

Dnes navečer jsem nastartoval auto (Dacia Logan 1.5dci, MCV, rv.2012, najeto 194 000) a začal se ozývat klapavý zvuk, má stejnou rychlost jako otáčky motoru. Auto bylo před dvěma týdny na výměně rozvodů a oleje, olej tam furt je a řemen je napnutý. Potřeboval bych poradit co by zvuk mohlo způsobit, jestli je autem bezpečné jezdit, nebo jestli ho radši vůbec nestartovat. S autem jsem byl nucen jet pár kilometrů, krom zvuku jsem nic nepocítil, žádné vibrace nebo pokles výkonu, jízda byla hladká jako do teď. Rychlost klapání není závislá na rychlosti, pouze na otáčkách.

Předem děkuji za pomoc.
Merhy
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 30 říj 19:47

Re: Klapavý zvuk Dacia Logan 1.5dci, můžu s tím jezdit?

Příspěvek od Merhy »

na internetu jsem našel že by to mohlo být těsnění vstřiku, myslíte si že by to mohlo být možné?
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Klapavý zvuk Dacia Logan 1.5dci, můžu s tím jezdit?

Příspěvek od Lachende Bestien »

Diagnóza poruch aut od klávesnice bývá vždycky ošemetná, neboli jak sám vidíte, rady a návrhy se zrovna nehrnou.
Osobně mám 0 osobních zkušeností s dízly v OA (nesnáším jejich smrad), natož s tímto konkrétním motorem v Loganu, ale jak píšete, že došlo nedávno k výměně oleje, tak se mi vybavila análogická situace z minulosti, kde se podobné zvuky u benzínové atmosféry začaly ozývat při použití nového oleje nesprávné specifikace.
Třeba prostě někdo udělal chybu při výměně, takže to případně nejdřív ověřit před začátkem martyria s vyměňováním všeho možného i nemožného.
Každopádně pokud vůbec s autem jezdit, tak co nejméně točit/zatěžovat motor neboli stylem důchodce v hubertusu s kloboukem a jogurťákama.
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Válka je mír!
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Klapavý zvuk Dacia Logan 1.5dci, můžu s tím jezdit?

Příspěvek od Zajda »

Diagnostika zvuku bez zvuku jaksi není možná. Pokud se problém objevil po zásahu servisu, směřoval bych své dotazy tam.

Případně špatná specifikace oleje by za nějaký divný projev hned po startu spíše nemohla.
Motor v různých verzích měl předepsané xW30 až 40. Padesátku tam určitě nikdo nedal a při studeném startu je i 0W20 hustší než třeba 5W40 v provozní teplotě. Rozdíl jednotlivých norem v rámci stejné viskozitní třídy pro účely startu pak bude ještě menší. Problém by u nesprávné specifikace nastal spíš až v zátěži.

Větší potenciál něco zkonit je u výměny rozvodů.
《》
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Klapavý zvuk Dacia Logan 1.5dci, můžu s tím jezdit?

Příspěvek od Lachende Bestien »

@Zajda
Díky za příhodný komentář mé reakce - z důvodu nesoustředěnosti jsem "přehlédl" fakt, že se zvuk projevil u studeného motoru hned po startu, respektive jsem tomu nevěnoval dost pozornosti. To na nesprávný olej a relativně velmi jednoduché řešení klapačky fakt nevypadá. x_x
@Merhy
Nejlépe se vydejte co nejdříve do servisu zodpovědného za výměnu rozvodů, ať si poslechnou motor a napraví svou chybu z předchozího zásahu.
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Válka je mír!
Merhy
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 30 říj 19:47

Re: Klapavý zvuk Dacia Logan 1.5dci, můžu s tím jezdit?

Příspěvek od Merhy »

Děkuji vám za vaše odpovědi, olej jsem vyloučil hned, v servise tam dali přímo renaulťácký doporučený k tomuto motoru a zvuk se s teplotou motoru nemění. Ohledně aut jsem spíše lajk tak vám děkuji za pomoc, ikdyž to takto jde složitě. Psal jsem ještě na jedno fórum, kde je i zvukový soubor, odkaz níže:
https://www.poradte.cz/auto-moto/43743- ... -5dci.html
Odpovědět