Fiat a vše kolem nich

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
-pb-
Autoškolák
Příspěvky: 34
Registrován: stř 16 úno 15:57

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od -pb- »

brasci: Tak jako hit těžko říct, ale pár kusů by se prodalo, podobně jako 207 nebo clio. Jinak ale to, že fiat nemá už dobrých pár let žádný kombík je trochu prokaučované...
Uživatelský avatar
brasci
Pan Řidič
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 17 úno 20:50

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od brasci »

croma je teda čo???
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pjanda »

beuamont: Pro jsou vrcholem automobilismu devadesata leta - auta uz mela velmi dotazenou elektroniku, kterou vyuzivala ve prospech funkcnich vlastnosti a spolehlivosti, nebyla zabita emisnimi ani bezpecnostnimi limity, byla tedy lehka a opravdu ovladatelna. Jsem asi o par let pred Vami ;-), v druhe polovine 90s, ale jinak se shodneme. Pak uz byla auta "obohacena" prevazne o veci, ktera je funkcne devastuji a nic zasadne noveho se nevymyslelo.

Je par vyjimek, ktere z 90s techniky zily jeste v tomto stoleti, ale uz se jen vyzirala minulost, koncepcne zcela nove auto je vetsnou bidne... Ja uz pro zabavu kupuji/udrzuji vylucne youngtimery, v posledni dobe me zaujalo opravdu maloco. Ale clovek taky starne a k necemu se v prubehu zivota fixuje...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
-pb-
Autoškolák
Příspěvky: 34
Registrován: stř 16 úno 15:57

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od -pb- »

brasci: takový těžko zařaditelný auto, ale rozhodně to neni klasický kombík jako např. bylo stilo, či marea
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od goes »

pjanda píše:beuamont: Pro jsou vrcholem automobilismu devadesata leta - auta uz mela velmi dotazenou elektroniku, kterou vyuzivala ve prospech funkcnich vlastnosti a spolehlivosti, nebyla zabita emisnimi ani bezpecnostnimi limity, byla tedy lehka a opravdu ovladatelna. Jsem asi o par let pred Vami ;-), v druhe polovine 90s, ale jinak se shodneme. Pak uz byla auta "obohacena" prevazne o veci, ktera je funkcne devastuji a nic zasadne noveho se nevymyslelo.

Je par vyjimek, ktere z 90s techniky zily jeste v tomto stoleti, ale uz se jen vyzirala minulost, koncepcne zcela nove auto je vetsnou bidne... Ja uz pro zabavu kupuji/udrzuji vylucne youngtimery, v posledni dobe me zaujalo opravdu maloco. Ale clovek taky starne a k necemu se v prubehu zivota fixuje...
z pohledu auto fandy mas samozrejme pravdu, z pohledu toho, ze auto je primarne dopravni prostredek jsou dnesni auta povetsinou pro uzivatele daleko lepsi a dotazenejsi. bezpecnejsi, komfortnejsi, jsou snazsi na ovladani apod. Nelze se asi divit, ze automobilky vyrabi primarne auta pro tyto masy, nez pro par fandu, kteri je proste neuzivi.
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od beaumont »

goes: Změna vůči tomu co jsem řídil, tj. diesel + V6 před FL a 1.8 TBi po FL. Opakuji (a už jsem to napsal o tři příspěvky výš), že nevím, za kolik z toho může FL a za kolik jiný motor, ale bylo to jako řídit dvě rozdílná auta.

pjanda: Ono by se asi našlo něco i dnes, ale do Caterhamu se nevejdu, do Lotusu a z něj lezu jak Abrhám do Velorexu, v Arielu bych nastydl a na Ferrari, Maserati nebo Lambo nemám a nikdy mít nebudu... :(
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
brasci
Pan Řidič
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 17 úno 20:50

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od brasci »

nové fórum, staré tváre a diskusie :)
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od goes »

beaumont píše:goes: Změna vůči tomu co jsem řídil, tj. diesel + V6 před FL a 1.8 TBi po FL. Opakuji (a už jsem to napsal o tři příspěvky výš), že nevím, za kolik z toho může FL a za kolik jiný motor, ale bylo to jako řídit dvě rozdílná auta.

pjanda: Ono by se asi našlo něco i dnes, ale do Caterhamu se nevejdu, do Lotusu a z něj lezu jak Abrhám do Velorexu, v Arielu bych nastydl a na Ferrari, Maserati nebo Lambo nemám a nikdy mít nebudu... :(
tak to verim, ze to chovani bylo zasadne odlisne. Budes-li mit moznost nekde osedlat 2,2 JTS tak to zkus, ne ze by to melo na TBi dynamicky, ale vice si overis onen rozdil. Nicmene ani tak ten rozdil neni tak markantni jak pises.
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pjanda »

goes píše: z pohledu auto fandy mas samozrejme pravdu, z pohledu toho, ze auto je primarne dopravni prostredek jsou dnesni auta povetsinou pro uzivatele daleko lepsi a dotazenejsi. bezpecnejsi, komfortnejsi, jsou snazsi na ovladani apod. Nelze se asi divit, ze automobilky vyrabi primarne auta pro tyto masy, nez pro par fandu, kteri je proste neuzivi.
Z urciteho pohledu souhlasim, orientace na bezpecnost apod. je samozrejme tlacena masami, ktere ridit neumi, nechteji a cim mene to budou delat, tim budou spokojenejsi. Ale treba upadek co do kvality a trvanlivosti neni po vuli nikomu, viz treba vedle aktualni diskuse na tema E90. To auto jako takove mohu hodnotit z ruznych pohledu ruzne, ale jeho horsi kvalitu a trvanlivost musi kazdy uzivatel bez rozdilu hodnotit negativne.

Jinak si nemyslim, ze ryzi orientace na urcity segment trhu neni k uziveni. Je, ale to nesmi byt jedinym ekonomickym cilem maximalizace obratu bez ohledu na cokoli. Tohle bohuzel dnes vladne nejen automobilovemu segmentu a toho se samozrejme jinak nez orientaci na masovy vkus docilit neda.
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od beaumont »

goes: 2.2 JTS by mě moc zajímala, ale neměl jsem na ni nikdy štěstí. U nás i v Německu se jich prodalo dost málo, všichni kupovali buď diesely, nebo V6 (nebo BMW ;) )
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Odpovědět