Fiat a vše kolem nich

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
7heaven
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: pát 25 bře 19:05
Bydliště: Dunajská Streda
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od 7heaven »

lacomme píše:Budu doufat ze se dockam odpovedi - je dobry napad koupit Freemont s Pentastarem a predelat to na LPG? Jaky na to mate nazor/zkusenosti.

Pokud se nepletu tak motor je primovstrik? Nemusi se tam privstrikovat benzin kvuli ochlazeni trysek? Lze to prestavet bez ztraty zaruky? Otazek je spousta, rad bych o tom tady konstruktivne popsal \m/

Pri soucasnych cenach pocitam navratnost baj ocko 30tis. km s tim ze provoz by byl za 2,8kc/km a to je porad lakavejsi nez naftak. Plynari se tady mezi nama snad najdou.

A co jsem nasel, jeden hrdina si to koupil a provozuje - 14-17l plynu
Ahoj, takže som hrdým majitelom Freemont Pentastar ½ roka, z toho 4 mesiace na benzín. V tomto období som mal občas priemerku aj nad 20L/100KM. 2 mesiace je tam LPG, montovali mi ho v Púchove (autoklinika Holčík), je to holandsky systém PRINS.
KOmplet cena za prerábku bola 2800 Euro, aj s kolkami a pod. Prestavba trvala týždeň.
Používam aplikácio Fuelio na evidenciu nákladov a podľa toho to teraz vychádza na 15-17L LPG na 100KM, Jediná nevýhoda, že sa nezmestila väčšia nádrž ako 50L, a mierne zvšený zvuk motora. Inak u mňa spokojnosť.
Fiat Freemont 3.6, AR 156, Kia Carnival
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Proč jsi do teho Pentastaru netankoval E85?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od oxik »

15-17l plynu mi 4.4 V8 žere, když jedu 210 na tempomat přes Německo a ještě k tomu se zkysnu v nějaký zácpě ve městě.. tam budeš mít asi něco špatně :D
7heaven
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: pát 25 bře 19:05
Bydliště: Dunajská Streda
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od 7heaven »

řidičBOB píše:Proč jsi do teho Pentastaru netankoval E85?
No E85, je v slovakistane, nedostatkový tovar, proste tu to nepredávajú...
Kvôli tomu som prestavoval motor na ALFE, a nakoniec by som musel jazdiť tankovať bud do HU, alebo do Rakús.
Fiat Freemont 3.6, AR 156, Kia Carnival
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

aha...to jsem netušil...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16374
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Pindica aji v 10-ti letech furt ve formě... neska schopna/odvedena na další dva roky základní služby. :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16374
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Píchnu to sem do obecného vlákna o fijatech...
pavproch na fiat-panda foru.cz píše:Chlopi, doufám, že jsem se nepřehlídnull, ale já takové thema tady fakt nenašel....

Pindica (MY2006, 1.2i, 44kW, 4x4 Climbing, prakticky plná výbava) má už víc než 10let a v poslední době sleduju, že se občas stane, že dálkové zamykání/odemykání (k autu jsme dostali pouze JEDEN dálkový klíč) občas zablbne..... občas neodemkne, občas odemkne jen některé dveře (ostatní nechá zamčené), naopak občas nezamkne všechny .... nesetkal se s tím někdo ? Obzvláště, pokud stojím dál než cca 3-5m od auta... Jak píšu, druhý klíč nemám, abych to porovnal...

Logicky mne napadá, že baterka v klíči (dálkovém) už asi není v nejlepší kondici.... po 10 letech se není co divit ... dá sa nějak vyměnit?

Nebo to bude něco jiného, budu rád za jakýkoli nápad, třeba jen směřující k tomu, jak zjistit, co začíná (stářím?) blbnout....

Díky moc... :D
Nenapadne nějakéjho špagetofila něco?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od M.Z. »

Vyměň baterku a pak uvidíš, jak se bude chovat.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od vonkreuz »

1, baterka v ovládací
2, jestli mas mechanicky klíč, zkus odemknout nebo zamknout manuálně. Pokud blbne i při tomto, je to celkem jasne. Zámek dveří cely pryč nebo jen německý Bosch mikrospínač v zámku, který jednotce centralu rika zda mas otevreno/zavreno
3, u meho auta je jednotka centralu ve středu palubky na začátku středového tunelu skoro přesně pod radiátorem topení, který může na jednotku a těle kapat
4, Dallen ty mikrospinace umí myslím opravit/vymenit
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16374
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

dík
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět