Fiat a vše kolem nich

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Kura, to nám ten rok pěkně začíná - 1/2 fčera večer vyjela Pindicou, rána zespoda zepředu a nejde zařadit pětka (teda de, dyž se najde v kulise správný otvor = zřejmě něco s tou kulisou, řadící páka je okolo 5 strašně volná/může se pohybovat do všech stran).

EDIT: Tak po dohodě se NATO zítra podívá kolega fprci (ve volném čase šikovný afto-měchánik), nikoli Michal. Paxem písnu co tomu bylo.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 455
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od PepaSFI »

u tohohle jsem almaru rozdělanou neměl, takže nevím co by to mohlo být. Když jsem měl starou Pandu, tam mi zlobilo řadění. Když se tam blbě dala zpátečka, moc prudce nebo u nezastavenýho auta, vrazilo to tam dvojku. Jenže mimo kulisu, takže to nešlo vyřadit. Muselo se odmontovat víčko na řadicím mechanismu a na správným místě do toho dloubnout šroubovákem a ideálně ještě trošku postrkovat auto aby se ty kolečka uvolnily. Závadu jsem žádnou nenašel, nejspíš tam byly nějak unavený ty aretace co by to měly zachytit. Oprava na pár minut, byl k tomu docela přístup, někdy když se mi nechtělo, třeba v noci, tak jsem kratší vzdálenosti dojel na tu dvojku a pak to spravil v klidu. A pak to nějak přestalo, možná jsme si na sebe zvykli. U týhle teda nevím, tam ta převodovka ani není vidět, natož se k ní dostat, to je na rozebrání půlky auta.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: stř 03 led 10:59 rána zespoda zepředu a nejde zařadit pětka
Má to vývoj - jde vytáhnout (směrem nahoru) řadící páka a ta rána zespoda napáchala škody - teče Fridex, dost. Libor už do toho čumí.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Hmmm, tak dobrá zpráva: ten Fridex valil skrz jeden ztyřelý plastový blbinec = bude tam nový. Blbá zpráva: Je to uvnitř převodovky, asi zlomená vidlička řazení 5. Sháním novou převodovku (novou = Pindica nafurt). Už sem oslovil autorizák.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Tak nová převodovka už nelze koupit, navíc tam byla záměna, musela by s tou "jinou" převodovku koupit i DME, a i kdyby se prodávala tak sory... 151tis Kč + DPH = mám Pindicu ráth, ale ne zase tak moc. Doporučeno rozebrání převodovky, pokud je to ta vidlička pětky, tak tu ještě koupit lze. Libor rozebere.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Tak podle Libora Pindica už zase yezdi - po obědě ji pudu projet. U té převodovky našel na TyTrubce prý jakési videjo z Ukrajiny či tam odněkud, že: vše v převodovce je už opotřebené a tudíž blbě řadí = je třeba o pár mm potáhnout/zkrátit lanko řazení a prý to už zase chodí včetně pětky. Uvidím odpoledne.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od M.Z. »

Hele, kdyby ti to zas tvoji mechoši nějak dokurvili, tak ti řeknu, kde to opravdu umí opravit. :-B
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Yezdi! Jen v kulise řazení je za pětkou (dopředu doprava) trochu víc volného místa, ale s tím se žít dá.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od M.Z. »

Hmm, takže to zase akorát dojebali :ympray: mechanik ti spravuje auta podle jutubu :-o

Ten servis je v Rychvaldě, majtele znám velice dobře, mám ti domluvit termín?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od Stepan »

pavproch píše: sob 25 lis 13:39 Blatníky ešče nekvetou, ale prahy už má Pindica druhé. Až pokvetou, bude karosařina. Holt 17 let staré auto, no.
20 let starej pežot nerezne ani na jednom ze třech míst ve kterých utrpěl kolize s a) budovou b) květináčem c) garážovýma vratama 8-}
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět