Fiat a vše kolem nich

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Mluvíš divnou řečí, to je už vyšší dívčí (elektrikářská), o tohle se já (strojař, ynženýr) ani pokoušet nebudu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od blah »

Na starter jdou 2 draty, jeden tlustej, a jeden tenkej. Tlustej je porad pod proudem primo z baterky, tenkej jenom kdyz startujes. Bud zmerit tenkej, jestli ma stavu kdyz to ma startovat, nebo na to hodis 12v jak rika MZ. Pak vis jestli je to elektronika, motor starteru nebo spinac na starteru.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od M.Z. »

pavproch píše: pát 04 bře 18:38 Mluvíš divnou řečí, to je už vyšší dívčí (elektrikářská), o tohle se já (strojař, ynženýr) ani pokoušet nebudu.
Jako strojař-ynženyr, si s tím musíš poradit levou zadní.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od M.Z. »

blah píše: pát 04 bře 19:26 Bud zmerit tenkej,
Jen aby na to nešel s mikrometrem a digi posuvkou
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od PepaSFI »

u tohohle motůrku starterem otočí i úplně mrtvá baterka, jen pak nezbyde elektrika na další věci, vymažou se hodiny, budíky dělají divný věci a samozřejmě to nenaskočí. Ale starter se aspoň trochu pohne. U těchhle jednoduchých aut je starter spínaný napřímo klíčkem, bez jakékoliv elektroniky. Pokud to vůbec netočí a ještě všecko zhasne, buď je baterka fakt mrtvá na totál, nebo je špatný starter co vezme tolik proudu že to zhasne anebo, věc primitivní ale častá, že je někde špatný spoj. Svorky na baterii, připojení kabelů, velmi záludné je ukostření motoru a karoserie. Tam když je špatný spoj, dějou se veliký záhady.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

@pepa: díky za odpověď v (částečně srozumitelné) češtině, protože se elektrice vyhýbám jak jen to jde (nerozumím ji, kope mě), tak např. stejně ani nemám měřák (čeho, proudu nebo napětí?) abych cokoli změřil jak mi radí výše. Dyž se to po výměně baterky (to je asitak maximum z elektriky, co sem ochoten a schopen udělat) neopraví samo, tak pindica pude k Michalovi (a budu mu reprodukovat, co píšeš).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Taxem tušil správně - v Pindici už je nová baterka a ... setrvalý stav - dálkové odemkne, palubka se rozsfítí, strčím klíček do zapalování, palubka zhasne a ticho .. ani neškytne. Du shánět Michala a jeho odtah. Chjo no.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od Lachende Bestien »

Kontrola kabelů a hlavně jejich spojů je základ - osobně bych to viděl na PepouSFI zmiňované zrezlé ukostření motoru/kastle, které bývá přístupné někde zespod "v hlubinách" a tam se většině uživatelů vůbec nechce, aby si neušpinili ručičky aj. části těla. :p
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od Honza42 »

Koukám, že Pindica je dobrá ochrana před inflací. Bude v ní uložena spousta peněz. :D
Jinak postup opravy jasný. Prověřit silovinu od baterky ke startéru. Zvládne i blondýna.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Tak. Po týdnu, kdy (mrtvá) Pindica mi stála před chalupou jak mrcha Michal konečně našel čas (má toho fčíl tolik, že nebere zakázky, já prý mám VIP vyjímku), naložena odtažena. A Michal mě nepotěšil.... tím, že dálkové funguje a palubka se po odemčení na chvíli prosvítí, to podle něj zřejmě (blbá) kostra nebude, na startér to prý taky nevypadá, Michal to odhahuje na mrtvý / vyhořelý řídící blok pod volantem. To sem zvjedaff, na co (a kdy) přijde. A kolik mě to bude stát, dal sem mu "bianko šek" - nakup všechno, co bude potřeba a ne u AutoKelly. Uffff.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět