Fiat a vše kolem nich

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
francis
Mistr volantu
Příspěvky: 531
Registrován: sob 26 bře 01:07

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od francis »

Spis to pujde brzo do acek
Mirek
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Do aaa nepude, je a bude moje dokad se nerozpadne nebo nám spalováky nezakážou.

Kromě běžného servisu (jako že servisní plán pro 150kkm toho předepisuje dost) se dělalo:
- úplně všechny náplně
- spojka, dvouhmota
- nové (komplet) zadní brzdy (pravá zadní zůstávala viset a už nepomáhalo vyčištění/rozhýbání)
- od té visící brzdy bylo vyhřáté ložisko PZ kola, tak výměna
- komplet všechny ramena, silenbloky, uložení př. i z. náprava, kosti atd.
- nová převodka řízení (měla už vůle jaxfin) + geoška
- nové zadní pružiny (už byly opravdu moc zežrané rzí)

Většinou OEM díly.

Jo, a fakturou sem opravdu prakticky zdvojnásobil její hodnotu (80). Ale to mi neva, mám ji ráth, takže tak.

A ešče to není fšecko, Michal jen vyčistil škrt. klapu a neska mi otáčky na volnoběh zase zůstaly viset na 1500, takže ještě budu měnit + případně i tu druhou klapku, jak tady spal Pepa:
pepaSFI píše:U těch s euro 3 s klapkou na lanko prý občas zlobí ventil řízení volnoběhu. Je to vlastně taková malá "škrtící klapka", dost složitý elektricky ovládaný ventil vedle hlavní klapky. Nějak prý se to dá vyčistit a rozchodit ale detaily nevím.já mám euro 4 s elektrickou klapkou, tam se volnoběh řídí přímo tou hlavní, ona je stejně ovládaná počítačem, ta si už z principu tak trochu dělá co chce, nejhorší to je v tomhle podzimním počasí.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Kura, už hodinu čumím do EPER (neska funguje) a zaboha tam tu škrtící klapu nemožu najít. :-o

EDIT o další hodinu později: nenašel, prdim nato, našel sem ingzeráth na tu škr. klapku na ebayi, je tam v něm i (zřejmě) katalogové číslo.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od PepaSFI »

do EPER já nevidím ale klapka je třeba tady https://www.fiatdily.cz/skrtici-klapka- ... 2-8v-orig3
Ten volnoběh je ten půlměsícovitý otvor vedle hlavní klapky, na obrázku směrem dolů a v něm je jakési šoupě ovládané nějakýma elektromagnetama, to je tuším to černé vlevo dole. Prý se to časem začne zadrhávat ale detaily nevím, jak už jsem psal, mám klapku elektrickou, ta je úplně jednoduchá, volnoběh si řídí tou hlavní klapkou. Taky je možná potřeba klapku vyresetovat a nakalibrovat, buď přes diagnostiku nebo jsou na to všelijaký postupy. U toho mého to bylo nějaké zapínání a vypínání klíčku a šlapání na plyn a pak se muselo nastartovat a nechat to běžet a na nic nesahat aby si ten mozek všecko osahal a naučil.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Kuju. To mě nenapadlo kuknout i na fiatdily.cz (tu stránku znám, už sem tam kupoval - naposled sedadla pro Pindicu).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od M.Z. »

Taky se mi to možná hodí, na Fiorinu 1,3MJT praskl po 200tkm řetízek a potkalo se to... Do hajzlu, žádnou výměnu rozvodu, výrobce nepředepisuje #-o
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Do řiti! Už fčera dyž sem jel pod kopec i zpět sem si říkal, že Pindica po tom servisu nějak divně h(l)učí a neska sem si to potvrdil - něco tam hučí/drhne při plachtění (zvuk jak přidřené ložisko v kole), tenhle zvuk před servisem nevydávala. Doparoma. To zas bude potrat na to přijít, co to je....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od Stepan »

Ty neznáš takový to, že když něco funguje, tak do toho nehrabej? :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Jj, taky mě to napadlo.... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Náhradní škrt. klapu pro Pindicu mám, pochvala pro fiatdily.cz i DPD (v telce furt mluví o tom, jaxou doručovatelsé služby zahlceny před vánočkama, já objednal v neděli a fčíl už mám fprackách). :-bd
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět