Fiat a vše kolem nich

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Já o tom věděl (při studeném startu to prdělo), měl/mám to napsané jako úkol pro další servis (za ca 3000 km) ale holt to nevydrželo.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: stř 31 led 13:56 Pindica na den dva doyezdila - uhnil a upadnul ji vejfuk (zadní díl = už druhý za 18 let).
Tak to bylo dýl (= víkend bez Pindice), ale už zase yezdi (a to i s novýma 4x brzdama a kostma př. stabilizátoru). Brmbrmbrm. :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Hmmm, staré auto.... to zas bude "alchymie" to najít, který kontakt blbne.... občas (naprosto nahodile, snad/možná je to provázáno s větším vytočením volantu) problikne kontrolka "brzdové světlo kaput" a fčíl mi blikla i hláška "zadní stranové světlo kaput" a hned zmizela.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Tak to brzové světlo problikává furt, píšu to na seznam oprav ve 180kkm.

A mám deja-vu. Neska Pindica zase spadla do nouzáku a tentokráte to opravdu byl "velký flusanec" woleje do sání, tekl z toho všude.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Fčera na 20 km ale padla do nouzáku zas, několikrát + zas wolej v sání. Krucyfiks, co to tam zase umřelo ? Mám ji na dvoře ve firmě (ráno sem sem s ní dojel bez padnutí) a musím po sfátkách spolu s Liborem vymyslet, co a jak. Staré auto, no (2006, 180 tis km).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od M.Z. »

Podle mě je motor KO
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Není, já sem s tím předefčírem po vyčistění a zhasnutí kuntrolky jel a pořádně sem to potýral (44kW....) proti kopci a jel krásně.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 455
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od PepaSFI »

ty v tom máš ten přechytralej počítač co hlídá i žárovky? Já to v reálu nikdy neviděl. Vejš už je jen rádio s navigací, to asi neviděl nikdo, za to se připlácelo tuším asi 40 tisíc, to u takovýho auta nikdo nedal. Ty žárovky nejspíš jsou jen zaoxidovaný, potřebuje to vyčistit.
Motor KO? To nejde, tomu se dějou jen prkotiny. Pokud to dostávalo olej, neuvařilo se to, tak to je nezničitelný. Olej by to mohlo brát, nejčastěji kolem ventilů, když jsou zestárlý gumičky na ventilech ale nedostal by se do sání. Tam se dostane jedině odvětráním víka vačky a to fakt nevím co by se tam muselo dít. Snad jen upadlá trubička co kropí vačku a vypadlý plech ve víku co brání stříkání oleje když otevřeš špunt. A taky nevím kolik oleje by tam muselo vlítnout aby to hodilo chybu, tipuju že hodně, pár kapek to vezme zaručeně. Dyť ve dvoutaktech se běžně spaluje směs 1:25 a nedělá to žádný problémy s vynecháním zážehů.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Jo, hlídá a skoro vždy, dyž šlápnu na brzdu, tak na sekundu zahlásí brzd-žároffka fail (a zase zhasne) - to bude někde nějaký kuntakt.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Tak (špatný) kuntakt na L brzdovém světle (zem) nalezen, doufám, že to blbnout přestane.
Padání do nouzáku: první pokus bude výměna sfíček, ty stávající už mají 30+tis km.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět