Fiat Panda 100HP ako daily nahrada za MX-5

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od jerry »

Se Sportem jsem spokojen, byť jsem ho zatím moc neprojel, protože zahraniční cesta. Chtěl jsem něco, co mi nahradí Miatu v zimě pro výlety po okreskách a současně to bude moci používat i drahá polovička a já na zařizování a nákupy po městě místo současné pandy 1.1. Zatím vypadá, že by to mohlo být to pravé. Umožňuje sportovní svezení a má to i velmi slušnou výbavu.

Pokud budeš chtít dodržet limit 5 tis.euro, tak by to musela být generace do 2010. Jinak s Pandou 100 HP jsem se jednou vezl a opravdu brutálně tvrdá. Na našich silnicích ve městě by trpělo nejen auto, ale i já tělesně a duševně, jak by mi bylo auta líto. Ale na dobrém povrchu super auto. A co se týká využití vnitřního prostoru, tak je vynikající, to znám z naší Pandy. A co Fiat Punto 1.8 HGT? Ale tam je výběr minimální.

jarka: A do prčic. To fakt nasere x_x Držím palce, ať je škoda co nejmenší.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od Snowman000 »

jerry píše:Pokud budeš chtít dodržet limit 5 tis.euro, tak by to musela být generace do 2010. Jinak s Pandou 100 HP jsem se jednou vezl a opravdu brutálně tvrdá. Na našich silnicích ve městě by trpělo nejen auto, ale i já tělesně a duševně, jak by mi bylo auta líto. Ale na dobrém povrchu super auto. A co se týká využití vnitřního prostoru, tak je vynikající, to znám z naší Pandy. A co Fiat Punto 1.8 HGT? Ale tam je výběr minimální.
Diky moc za info a trosku potvrdenie mojich obav z tvrdosti...uvidime...mali by pripadne pomoct ine dorazi z Fiatu Coupe, pripadne uplne ine tlmice, alebo gumy 195/50 miesto 195/45... Pre mna je stezejne prave to ze to ma maly podoris, takze kdekolvek zaparkujem, atmo motor, vyssi posed (ale vo vyssej kasni ako klasicky kompakt, tak to mne snad nebude tak vadit), takze by sa pritulka mohla citit ako v byvalom XV, hranata kasna, takze pre nu lahsie parkovanie a hlavne 5 dveri, co za situacie kedy budeme prehadzovat sedacku a kinderko medzi autami je idealne( preto napriklad neplanujem mamke ukradnut jej 500 Abartha /:) ).
Pride mi to ako jedinecna kombinacia a preto som tak namotany :P

Punto 1.8 HGT, je predsa len uz konstrukcne starsie a tiez len 3dv.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od Snowman000 »

Ze ja si zrovna musel spomenut na tento test: http://www.autoforum.cz/testy-aut/test- ... rekvapeni/

Donutilo ma to precitat si ho a pohladat a ejhla... :-?
https://auto.bazos.sk/inzerat/102005468 ... TA-MZR.php
Jedine stastie ze to ma len 3 dvere...ale uvidime, asi to pojdem skusit pre tu zvedavost... :|
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od jerry »

Tak s tím jsem nikdy nejel. Ale pokud budeš vzadu vozit dětskou sedačku, tak 5-dveřák. Nedovedu si představit to řešit u 3-dveřáku. V tom tě jednoznačně uchvátí Panda. Dozadu je u ní vynikající přístup, dokonce lepší než u 5-dvéřového Swiftu. A Swift mám čerstvě doma a Pandu jsem ještě nestihl prodat :) Trochu mě vadí ty vysoké nájezdy u vybraných. Přece jen u menších aut už je přes 150 tis. km dost. Já vím, budget 5 tis. euro. Ale asi bych trochu přidal a koukal po autech s polovičními nájezdy.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od jarka »

Proč ti tak strašně vadí to 3d? Obě děti jsem v tom odvozil a nikdy jsem to nepociťoval jako nějaký extra zápor. Když jedeš sám, tak lze na předním sedadle, ale i tak mě nepřišlo jako problém dávat prcka do zadu. Když už pak byly větší tak si tam stejně sami vlezli a zakurtovali se a já jen udělal rychlý check. Hlavně nemají kliku, okno nic - takže tam vzadu nic neprovedou :) .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od Snowman000 »

Jerry: Najazd nejako moc neriesim, servisne je to za par korun (hlavne v porovnani s A4) a ten najazd tam nebude vacsi nez nejakych 3-4tisic rocne, ale jasne keby sa podarilo najst nejaku za rozumne peniaze s nizsim, tak neriesim. Neni ale moc z coho vyberat a ked clovek pozrie mobile.de tak zisti, ze tie Pandy su tam nejake drahe a ked k tomu mam dopocitat prihlasenie...

Jarka: Nejaky polrok sme mali 3dv. M135i ako rodinne auto a hlavne v meste bola otrava stale vystupit ak som potreboval davat dozadu prcka a k tomu aj priatelka radsej je pri nom, takze aj ta si tade musela naskocit. A tu este hrozi to, ze sa bude relativne casto prehadzovat aj sedacka...cez tyzden v Pande, cez vikend v A4. Netvrdim, ze to nie je priechodne ale ked je tu ta moznost mat extra dvere... A argument o neexistujucich dverach a oknach som pouzil pri M135i a moc potlesku som zan nedostal :D
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od jarka »

Ok, tak pokud už jsi to zkoušel a nevyhovovalo tak o tom žádná.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od jerry »

jarka: Když já vozil malou v stodvacítce na konci osmdesátek, tak stála vzadu uprostřed a koukala dopředu. Tak to měli všichni ;) A teď když za chvíli budu vozit vnučku, už mě bolí záda i při pomyšlení :( To víš, léta letí, pak se na leccos díváš jinak. Ale ten Sport 5-dveřák mi byl asi souzený. Hledal jsem něco v okolí 100 km od německého bytu a nejlepší nabídka ze všech byl ten 5-dvéřák :D

Snowman: No fakt je, že ty úplně levný auta vychází v D dráž. Protože průměrná výplata v Niederbayern teď přes 4 tis. brutto. A k tomu dovoz a přihlášení. Ale třeba u Sportu byl v okrese větší výběr než v celé CZ. Právě kvůli tomu příjmu.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od Snowman000 »

Jarka: Tak uprimne kazdy aj ten najmensi 3dv hatch bude praktickejsi jak MX-5, ne ze ne, ale uz sme si to zazili a ak je moznost 5dv tak radsej. Ale ak sa ukaze ze Pindica je tvrda alebo inak neakceptovatelna, tak sa obzori rozsiruju aj na 3dv HH a prave aj na tu Mazdu 2 co testoval Mmira.

Jerry: Prihlasenie na svk z cudziny je za 500€ minimalne, pri aute za 10tisic je to este akceptovatelne ak take auto neviem zohnat na svk, ale pri aute za 3ku, uz radsej zoberiem nieco v horsom stave a mam tych 500 na servis co pri Pande je pomaly novy motor...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od HondaMan »

Snow: a co koupit 2 sedačky? My máme v obou autech sedačky pro obe deti a no stres. Imho lepší než se s tim neustale tahat...
2.9T RWD
Odpovědět