Fiat Panda 100HP ako daily nahrada za MX-5

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od M.Z. »

Super, podle mě tenhle koktejl se ti neomrzí.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2798
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od jarka »

Když to čtu, tak si úplně vzpomenu na ignáce - prostě daily raketka co i z cesty pro rohlíky udělá zážitek. Pěkný.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od mmira »

jsem rad, ze jsi to koupil, protoze alfa asi brzy shori a ja misto ni chci neco fakt maleho do mesta, s atmo motorem. za mesic jsem v blave, tak to prijedeme omrknout.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
jerry
Letec
Příspěvky: 3297
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od jerry »

To parkování ti potvrdím. To mi bude nejvíc chybět po výměně Pandy za Swifta. Swift má samozřejmě oproti obyčejné Pandě 1.1 hodně moc plusů, ale těch 35 cm délky navíc a větší rejd je znát. Panda byla vyvinuta pro pohyb a parkování v úzkých uličkách italských měst. A chod řazení i po skoro 13 letech mohlo hodně bavoráků závidět ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od pavproch »

Ref řazení pindice (máme 5MT) - po cca osmi letech /80 tis km začala za těpla jít trochu blbě ("přes zuby") trojka - chce to 2x vyšlápnout spojku, asi doyebané synchrony... ale neska má 13 let a skoro 140 tis km a řadí furt stejně (za těpla lehce bĺbě), tak do toho negabu... a při dalším řádném servosu (150tis km) asi už nechám udělat spojku a dvouhmotu
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5566
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od Snowman000 »

mmira píše:jsem rad, ze jsi to koupil, protoze alfa asi brzy shori a ja misto ni chci neco fakt maleho do mesta, s atmo motorem. za mesic jsem v blave, tak to prijedeme omrknout.
Tak to diky, ze som testovacia platforma :D

Ale samozrejme sa urcite ozvi a kludne ti to poziciam na otestovanie po okoli...budem rad za nejaky iny feedback :ymhug:
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 447
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: FIat Panda 100HP ako daily nahrada za MX-5

Příspěvek od PepaSFI »

100HP jsem kdysi chtěl, jenže byla tenkrát naprosto nesehnatelná. Bylo jich málo, nové to stálo nesmysl a kdo ji měl, neprodával. A pak jsem narazil na takovou stejnou černou 4x4, dokonce na to někdo po drobné nehodě dal ten lepší přední nárazník ze 100HP takže dobře vypadá. Mimochodem, špatně se shání, je drahý a je z hmoty co nejde svařit. Ale jde skvěle slepit vteřinovým lepidlem, fakt nekecám. Výkon je teda slabší, no ale na to abych odjížděl z křižovatek bezkonkurenčně s náskokem to v pohodě stačí, obzvlášť na sněhu a mokru. Ono to jaksi nemá výkon na prohrabání takže stačí nic neřešit a prostě to jen zašlápnout do podlahy. Pandisko zatne drápky a vyrazí. To parkování, to je bezkonkurenční. Tam kde jiní sotva zaparkujou, tam já se otočím. Tam kde je zadní okno, tam končí auto, v zrcátkách jsou vidět zadní lemy a auto končí cca 15 cm za nima. Pokud vím 100HP má horší rejd kvůli jiné převodovce ale pořád je to super obratné. Má to všechno na správných místech, jen proti většině jiných aut je obráceně ovládání stěračů a ostikovačů, ostřikovač se fakt blbě dolívá a nastavení volantu a sedadla není úplně ideál.
Jo a pokud tam je originál rádio Blaupunkt, tak to hraje skvěle, jen starší vůbec neumí MP3, novější jen z CD takže doporučuju pořídit adapter na USB. Připojí se k rádiu místo CD changeru, některé umí i BT spojení s telefonem.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: FIat Panda 100HP ako daily nahrada za MX-5

Příspěvek od pavproch »

imho 100HP 4x4 se nikdy nedělala.... :-\
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5566
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: FIat Panda 100HP ako daily nahrada za MX-5

Příspěvek od Snowman000 »

PepaSFI: Tak 100HP hrabe na jednotku jak salena aj na suchu :D
A ano je tam ten Blaupunkt, hra to celkom fajn, ale na dialnici ho uz moc nepocut teda...tu pripojku na USB si ale asi zabezpecim, diky za tip :)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: FIat Panda 100HP ako daily nahrada za MX-5

Příspěvek od M.Z. »

pavproch píše:imho 100HP 4x4 se nikdy nedělala.... :-\
Ale to taky nikdo netvrdí, měl tam jen nárazník ze 100HP ;)
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět