Fiat Panda 100HP ako daily nahrada za MX-5

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Fiat Panda 100HP ako daily nahrada za MX-5

Příspěvek od Snowman000 »

Ahojte,

Tak mam tu dalsi z mojich dotazov...
Hlada sa daily nahrada za MX-5, ktora ma pre mna aktualne dve neprekonatelne nevyhody a zaroven to bude podmienka pre hladanie nahrady:

- Musime sa do toho zmestit traja, takze minimalne koncepcia 2+2
- MX-5 nejde realne pouzivat celorocne, ani nie kvoli streche s tym mam minimalny problem, ale jednoducho to rezne a mne je luto ju pouzivat v tej soli...
- Musi to byt nejakym sposobom jazdne zaujimave a zabavne
- Benzin a manual!!!
- Chcel bych sa vyhnut FWD, ale asi to nebude moc mozne :-??
- Kedze dost casu bude travit poskakovanim po mestea blizkom okoli a z lasky k technike mi asi odpadavaju vsetky 6 a viac valce :ymsigh: (A4 mi tiez luto na toto nicit) A samozrejme tym vypadavaju aj veci ako RX-8 a podobne servisne narocnejsie vozitka...
- Vek nie je rozhodujuci
- Cena nejakych 5000€

Svojich kandidatov si zatial necham pre seba a uvidime, ci s nimi niekto pride :)
Diky moc za kazdy navrh a ak by niekto predaval nieco aspon trochu vyhovujuce tak sem s tym ;;)

PS: Niekto kto by sa ujal mojej MX-5 a mal chut a cas sa o nu postarat? :p
Naposledy upravil(a) Snowman000 dne pon 28 říj 14:49, celkem upraveno 2 x.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od HondaMan »

A co začít hledat zábavu jinde? Jimny, Samurai, Pajero...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od Snowman000 »

Kde to v tej BA vyuzijem? :P
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2798
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od jarka »

Napiš jerrymu, který teď pořídil sporta k mx-5 a on ti třeba neco doporučí ;) . FWD se špérou splní skoro všechno co chceš a když to bude lehký tak to bude fajn. Za sebe Sporta do 2010 a koupit mu špéru a jinak do toho nehrabat (krom odklonů na předku a B6 tlumičů). Finančně to bude asi trochu víš, ale moc zábavnějších aut prostě nenajdeš. Budou rychlejší, ale zároveň těžší a tupější. Bude to správně řidičský a přitom levný na provoz, nerezne to a na poskakování po městě ideál.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od Snowman000 »

Tak prveho kandidata by sme mali ;)

Fakt to nerezne?
Nechyba ti v tom ten pocit z MX-5?
Nevadi posed? To je nieco co mi na tychto mestskych HH pocitovo nevyhovuje :( (moze to byt o zvyku, ale ten pocit ked zapadnem takmer k zemi...)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od Zajda »

Technická - 2010 je ještě stará verze (tj. nyní 2 generace stará). Tam je problém s posezem veliký, fakt otřesená pozice a bez podélně stavitelného volantu. Další verze co se dělala i jako 5.dv už je za mě vpohodě. Navíc je to pocitově o 2 generace novější auto, má xenony atd.
《》
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2798
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od jarka »

Shodou okolností teď kámoš kupoval Sporta 2010 a mám aktuální srovnání a se Zajdou moc nesouhlasím. Sedí se tam sice výš, ale pořád v pohodě, ale 2010 je rozhodně víc řidičtější než moje, která je prostě o fous vyměklejší. Pro mě nejřidičtější byl Ignis Sport, to auto bylo takový divočák a nikdo by to do něj moc neřekl. Po přesednutí do mýho Sporta 2012 jsem se cítil jak v nějakým lusuxním sedanu :) . Sport 2010 je podle mýho někde mezi těmahle dvěma (nebavím se o rychlosti, ta bude více-méně podobná). Mám Sporta 2012 jako daily, takže mě to neomezuje, ale kdybych měl dneska volit a prioritou byl pocit z jízdy tak bych volil generaci 2010. Motor má podle mýho o něco lepší reakce, převodovka je sice 5q, ale krátce zpřevodovaná do 200kmh (můj má 5ku do 220 a 6ku do 256kmh :( ), řízení, spojka a převodovka je tužší. Podvozkově je to stejný. Do 2010 se dá za rozumný peníz instalovat LSD, do mýho by jsi tu cestu musel prošlapat (já nakonec rezignoval).

snowman: je to odolný a jednoduchý auto a ani ten Ignis mi nereznul (měl jsem ho 5 zim a dostával řádnou sodu) a dneska ještě pořád jezdí. Samo se sedí výš, ale na to se dá zvyknout - aspoň mě to nevadí. Hlavně v každý chvíli je cítit lehkost a hravost, je to takový jack-russel :) . Jako rwd to prostě není o tom žádná, ale je s tím prostě radost jezdit. Když tomu dopřeješ aspoň ty šrouby na nastavení odklonů a dáš tam cca 1° negativ na předku, tak to pak výrazně preferuje přední kola a zadek za nima krásně vlaje (skoro jak by to mělo LSD) a pokud se budeš chtít rozcapovat a dopřeješ tomu LSD :x .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od Snowman000 »

Diky moc za rozpisanie :) A som vdacny aj za to porovnanie prave s tou starsou generaciou, kedze urcite ak tak to v tomto budgete bude musiet byt ten starsi Swist...
Budem musiet skusit niekde teda :)

Asi ste to nik nemali moznost porovnat s Twingom RS alebo s Pandou 100HP (dalsi kandidati)??
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2532
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od Vrooom »

A co 325TI? Je hnusny, ale nejak v tom je kouzlo. Myslim, ze muze mit i slusnou vybavu. Je to e46 takze lehce sezenes dily ... A nebo nejaky mini cooper S se za to poridit neda? :-)
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Daily nahrada za MX-5 do 5000€

Příspěvek od Snowman000 »

Jasne ze 325ti bolo chvilu v hre, predsa len asi ako jedine splna tu podmienku "nie FWD", ale nakoniec je pri nom problem ten 6ti hrnek (na byvalej 325i s nim furt nieco bolo), do mesta ne moc idealne a ono to fakt dost rezne :(
Ale s dizajnom problem osobne fakt nemam ;)
Nechavam to povedzme ako kandidata pod ciarou...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět