Koníci z Maranella obecně

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Koníci z Maranella obecně

Příspěvek od pavproch »

Mám takovej jeden zvídavej dotaz.... :D

Neska sem poprvé v životě viděl live a v akci Ferrari 599 Fiorano.... jedu si takle z pinduly směr rožnov, ve špíglu vidím něco černého, nízkého, rychlého.... předjel mě (byl rychlejší ale ne o moc, tak sem napřed uvažoval, že bych ho uvisel.... ale pak sem si uvědomil, že nejedu modrobílou vrtulou ale fijatem.... :D )..... u janoštíka sem dodržel 50 (teda 55), on ne... tak mi ujel, u eroplánu na světlech sem ho zase dojel, pak sem za ním jel v háku přes celý město, než se naše cesty rozdělily - já směr hňupisko, on směr bystřice...

A fčíl ta otázka: za tu dobu, co sem ho měl zorným poli, zvládnul několik mnoho předjížděcích manévrů.... a co mě velmi překvapilo: i když určitě neakceleroval s plným využitím potenciálu 620kobyl V12, tak jeho jízda byla stranově, směrově i zrychlením silně "trhavá"... je ta maranellská bestie tak "kousavá" nebo to byla nějaká totální zbohatlická pepycká lama (samozřejmostí byla "výběrová" značka 1AP 5005 na prtelce, že...) za kniplem?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Koníci z Maranella obecně

Příspěvek od Dix »

Tá já měl možnost řídit Ferrari F430 F1.Akcelerovat se s tím musí s kolama rovně.Jinak to mělo 500 koní.Příplatkové keramické brzdy.Při rozjezdu musíš nejdřív se pomalu rozjed a pak tomu naložit.Vevnitř je to dobře odhlučnéné.Při akceleraci to řve,ale vevnitř je ticho,Kolik jedu jsem se neměl čas dívat.Keramiky jsou moc dobré.Sice jsem jel jenom 1 kolo,ale byl jsem spokojenej.Jinak,kromě té převodovky.Plynulá jízda v pohodě,ale kick down to nemá moc rádo.Je v tom robotizovaná převodovka,ale jdou sehnat i s manuálem.Když na to šlápneš,tak to jede.Já jezdil na letišti.
Bez bodů
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Koníci z Maranella obecně

Příspěvek od pavproch »

@dix: to mohl být zážitek, závidím.... ;)

ještě mně napadl jeden možný důvod, proč ta jízda zvenku vypadala tak nějak "roztěkaně"... možná se víc věnoval spolujezdkyni než řízení (nebo ona jemu :D )
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Pajjoun
Mistr volantu
Příspěvky: 751
Registrován: stř 16 úno 08:50
Bydliště: Kladno

Re: Koníci z Maranella obecně

Příspěvek od Pajjoun »

Spíš si hrál na řidiče F1. Taky tu na Kladně jednoho máme, dostal Ferko k osmnáctinám. Jednou sem ho viděl v akci. Na čtyrproudovce kde je 40 jel cca 80 a dojel postaršího dědulu s babčou v P106 a značkou invalidy. Místo toho, aby je prostě objel levym pruhem, tak za nim zabrzdil, chvilku se na něj lepil a kličkoval, po chvilce si odcvakal stupně dolu(ten zvuk byl úžasnej) a s mocnym řevem opustil "vzduchovej pytel" a zmizel v dálce. Prostě se potřeboval předvézt. Nedávno na to ale dojel. Nedobrzdil na semoforu, když předváděl jeden z těch formulovejch manévrů. :D
TSs
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Koníci z Maranella obecně

Příspěvek od šmoula »

Opravdu netuším, co je na zážitku se projet na letišti tam a zpět ve Ferrari a přitom par krat šlápnout na plyn. Asi jsem moc šetřivý, ale dát v průměru 1000kč, za to, že sešlápnu plyn na podlahu za pár sekund brzdím a to samé udělám zpět a končím, je na mě prostě moc a přijde mi to jako kravina.
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Koníci z Maranella obecně

Příspěvek od pavproch »

jo tááák, vono to jako bylo za peníze, jo? Tak to nic, já myslel, že mu to pučil nějakej kámoš....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Koníci z Maranella obecně

Příspěvek od šmoula »

No dle toho co Dix psal, si myslím, že se jednalo o nějakou akci vod slevomatu a pod :-)
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

Re: Koníci z Maranella obecně

Příspěvek od KoPP »

co no, lepší než doma šlapat hmyzáky.
Slow and serious
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Koníci z Maranella obecně

Příspěvek od Dix »

šmoula:Dostal jsem to k narozeninám a bylo to v Dlouhé Lhotě u Příbrami.Ale zase můžu říct,že jsem řídil Ferrari. :)
Bez bodů
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Koníci z Maranella obecně

Příspěvek od pavproch »

Tak to už zase závídím.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět