Alfa romeo 147

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Integrale
Autoškolák
Příspěvky: 38
Registrován: pát 22 bře 12:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alfa romeo 147

Příspěvek od Integrale »

To takhle nejde říct. Jednak je otázka, jestli to má být rodinný, kombajn, sportovní, pětidvířko nebo třídvířko, atd. Podle vkusu. Navíc už novinařinu nedělám, takže poslední verze těch nejběžnějších aut už vlastně ani neznám - nemám ani důvod, 85 % celosvětové produkce mi tak nějak splývá v jednu ponurou šeď, takže jediný, co mne tak nějak zajímá, jsou sportovně laděný auta, který zrovna spolehlivostí nevynikají.
Takže v tomhle nejsem erudovanej něco radit.
www.integrale.cz
www.zavodak.cz
www.competizione.cz
AHOSO_VIDAHO
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: stř 29 kvě 12:58

Re: Alfa romeo 147

Příspěvek od AHOSO_VIDAHO »

převážně by to mělo být pro dva, ale občas jedeme na delší výlet i s přáteli (takže 2+2)

z novější produkce určitě nic (takže 2007 a starší)

já vím, že co do spolehlivosti je to sázka do loterie (třeba u mini to platí, co jsem slyšel, dvojnásob)

cena? max asi 8000 EUR
Uživatelský avatar
Integrale
Autoškolák
Příspěvky: 38
Registrován: pát 22 bře 12:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alfa romeo 147

Příspěvek od Integrale »

Tož, co se dá koupit za ty prachy?
Audi TT/S3/S4, Nissan 350Z, AR GTV nebo GT 3.2 či GTA, BMW M3 e36/e46/Z3M, Focus spíš asi ST nebo starší RS, Renault Clio RS nebo Mégane RS, Mazda RX-8, Toyota MR-2, Saab 9-3 Viggen nebo Aero, Honda Civc Type-R (S2000 je jen dvoumístná), MB SLK 230K, Peugeot 206 RC, 3000GT, pak ten Mini nebo Abarth 500, či Delta Integrale a Celica ST205 nebo Supra. STi by se asi dalo starší nebo WRX, Lancer Evo do VII. V nabídce jsem našel i pár pěkných oltimerů vč. třeba Maserati Biturbo, AR 75, P944, R Alpiny apod., ale předpokládám, že o těch se nebavíme.
Lancera Evo a Integralu jsme rovnou vyřadili, s STi a ST205 to bude asi podobné.
Nejmíň problémů bych čekal u 350Z, 206 RC a Alfy, nejvíc u TT, Mégana a M3. Osobně bych preferoval Focuse RS, klidně prvního a trochu bych ladil, zejména podvozek, bzdy by mohly v principu zůstat, ale dal bych kotouče se zvony. Nebo Mini JCW a dodělat doma. Naopak TT bych okamžitě vyřadil, tam je špatně snad úplně všechno. Mégane osobně neznám, vycházím z neprofesionálního předsudku a zkušeností se vším, co je made in Renault v otázce spolehlivosti (i když věřím, že může jet pěkně). Saaby vyřazuji kvůli podvozku, sorry, ale A500 taky, byť vím, že to je tvůj favorit, s 3000GT se nelze trefit do zatáčky. M3 mi taky nesedí hlavně podvozkem, RX-8 zase motorem (obecně i Hondy), SLK řízením, ale to je možná věc osobního vkusu. Brera taky out. Fiat Coupé má podvozek na prd, ale zase je tak laciný, že by se dostavěl super díly a ještě by zbylo. Na MR-2, Supru a Maserati bych se trochu bál dílů.
Možná ještě někoho něco napadne?
www.integrale.cz
www.zavodak.cz
www.competizione.cz
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Alfa romeo 147

Příspěvek od Dallen »

octa tdi s chipem :D
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
AHOSO_VIDAHO
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: stř 29 kvě 12:58

Re: Alfa romeo 147

Příspěvek od AHOSO_VIDAHO »

S octou jsem jezdil celý víkend napříč ČR ... Díky :-)
AHOSO_VIDAHO
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: stř 29 kvě 12:58

Re: Alfa romeo 147

Příspěvek od AHOSO_VIDAHO »

Integrale:


mladá by asi nebyla proti 350z ... ale tam se bojím toho interiéru, mě to na první pohled přijde jako takový low cost

ad GTV ... když už, tak spider ... ale sehnat dobrý kus, to bude asi problém

ad Focus .. nějak mi nepřirostl k srdci ... to už radši Mitsu, jednoho jsem na dálnici viděl zblízka v protisměru - to když jsem na boleslavské potkal toho blba švýcara ... alfa mi při švýcarské verzi "losího" testu zachránila život.

ale ... když jsme v tématu 147 ... nehce někdo AR 147 2003 jtd 16v 103kw černá metla 5dv 6speed červená kůže distinctive lusso packet střešní okno letní alu 17 s P P Zerro Nero a zimní 15 GY Ultragrip ? :-)
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Alfa romeo 147

Příspěvek od Dallen »

Na alfitech ted vysi krasna GTV 3.0, ale taky za peknou palku.
Spider je super, da se sehnat poface verze s 3.2 z GTA, ale v cesku nesehnatelne
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
enthusiastic.driver
Řidič začátečník
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 02 úno 12:40

Re: Alfa romeo 147

Příspěvek od enthusiastic.driver »

Já teda nevim... jednak mi ten výběr připadá, jak když kočička s pejskem vařili dort a druhak je víc jak polovina těch tipů nesehnatelná pod 8t€.. teda pokud se bavíme o zachovalých, spolehlivých kusech...
Uživatelský avatar
Arnie J
Mistr volantu
Příspěvky: 859
Registrován: stř 16 úno 12:52

Re: Alfa romeo 147

Příspěvek od Arnie J »

Chlapci, mám prosbu... Čeká mě velký servis na 147 GTA, může mi někdo zhruba vyčíslit ceny následujících dílů a případně doporučit jakou značku?

- rozvody (+ co se mění s tím)
- svíčky
- spojka
- poslední díl výfuku
- přední brzdiče 330mm + kotouče a desky
- samosvor
V6 + R4 + R4 naturally aspirated ... a drncavá turbo krabice k tomu!
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Alfa romeo 147

Příspěvek od Dallen »

rozvody (+ co se mění s tím)- INA, GATES, DAYCO mění se rozvodový řemen, dvě vodící kladky, napínací kladka (Litens),vodní pumpa+klíňák případně kladky na klíňáku pokud je třeba
svíčky- NGK PFR6B
spojka- Sachs, Valeo, LUK ze serie to je docela jedno po cem sahnes. Pokud to neni nijak upravovane tak to bude cajk
poslední díl výfuku- U GTA bych sel asi do nejakeho supersprintu apod.
přední brzdiče 330mm + kotouče a desky- Brzdiče sou brembo Ty se daj sehnat+je potřeba 90°redukce na 130mm, Kotouče ATE, Desky ATE případně něco lepší EBC
samosvor- Dá se ještě stále objednat alfácký Q2 jako komplet s guferama atd. vyjde kolem 20tisic, alternativa je quaiffe ktery momentalne vyjde i levneji.

Ceny Ti hazu do SZ
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
Odpovědět