Alfa Romeo 159

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

Re: Alfa Romeo 159

Příspěvek od KoPP »

do 159 se v zásadě hodí koupit tři motory:

Pro normální lidi s omezeným rozpočtem 1,9 110kW
pro normální lidi, co maji rádi benzín a mají větší budget 1,75Tbi
a pro právověrné petrolheady, kterým ovšem nevadí ingot na předku 3,2 JTS V6

2,4 JTD žere, je těžká a nepředvádí o tolik lepší divadlo než 1,9.
benzíny jsou v tom těžkém autě všeobecně značně rozpite a přesvědčivě se jeví až 3,2.

O tom autě jsem přemýšlel, než přišly jiné výdaje a všehovšudy pokud bych to toho šel tak jedině do 1,9 110kW
Slow and serious
Uživatelský avatar
Koby
Autoškolák
Příspěvky: 95
Registrován: ned 06 bře 17:10

Re: Alfa Romeo 159

Příspěvek od Koby »

Já jsem takřka smířenej s naftou.. :)) Včera jsem si zkusil tu 85kW, to teda určitě ne.... Snad ta 110kW pojede o dost líp, i když se bojím, že ne... :-/ No a u 2,4jtd už se bojim spotřeby, chci jezdit prostě do 8 litrů... A taky, aby nebyla na předek těžká už moc...
Uživatelský avatar
gewehr
Řidič začátečník
Příspěvky: 125
Registrován: stř 16 úno 18:57

Re: Alfa Romeo 159

Příspěvek od gewehr »

nedavno som pal moznost vyskusat 159 s 2.4 JTD Q4 patvalcom musim povedat ze to ide pekne a zvuk na turbodiesel tiez vyborny. IMHO ked alfu v nafte, tak asi tento motor.
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
Uživatelský avatar
PeTr7650
Pan Řidič
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 17 úno 22:27

Re: Alfa Romeo 159

Příspěvek od PeTr7650 »

co sem mel tu cest s 2,4 JTDm na srazu, tak mi typek na rovince pekne daval, musel sem si casto podradit . .
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Alfa Romeo 159

Příspěvek od beaumont »

Jj, 2.4 JTDm jede moc pěkně - a to si ještě představte jak to muselo hýbat s podstatně lehčí 156 (byť tam byla o něco slabší verze toho motoru). 159 je s tímhle motorem především perfektní dálniční kočár.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Alfa Romeo 159

Příspěvek od mmira »

jednu 156 2.4 jtd mame v rodine. nejede to spatne, ale ze by to byla nejaka stihacka.... jezdi s tim hodne klidny ridic, furt sleduje spotrebu a pokud se nepletu, jezdi mezi 6 a 7 litry. vetsinu toho ale najezdi po dalnici, tak 140 az 150 tempomat.

ridil jsem to as 2x a moc dobry dojem to na me nezanechalo. pripadal jsem si, jako kdyz ridim parnik, ne auto. ale pravda, sedl jsem do toho z 330Ci na 18
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
PeTr7650
Pan Řidič
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 17 úno 22:27

Re: Alfa Romeo 159

Příspěvek od PeTr7650 »

toz on ta mel tu 147 kW verzi a opravdu mrskala hodne slusne.

Srovnavat 156 s tezkym naftakem na cumaku s 330ci nemuze pro AR nikdy dopadnout dobre :-)
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Alfa Romeo 159

Příspěvek od Dix »

Koby píše:Tak to tak vypadá, že web alfisti.cz skončil... :(

Ono to nejde z tohoto důvodu:
Dobrý den (Ahoj) Alfisto.
Z důvodu problému při přesunu domény na nový hosting, vznikl problém a
fórum bohužel nejde.
Problém řeším, a doufám, že přístí týden již bude vše v pořádku.
Omlouvám se, a děkuji za pochopení.
Admin
Bez bodů
Uživatelský avatar
PeTr7650
Pan Řidič
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 17 úno 22:27

Re: Alfa Romeo 159

Příspěvek od PeTr7650 »

na squadre kuci trefne upravili vlastni logo ;-), na znameni soucitu s alfisti.cz :-D
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Alfa Romeo 159

Příspěvek od beaumont »

mmira píše:jednu 156 2.4 jtd mame v rodine. nejede to spatne, ale ze by to byla nejaka stihacka.... jezdi s tim hodne klidny ridic, furt sleduje spotrebu a pokud se nepletu, jezdi mezi 6 a 7 litry. vetsinu toho ale najezdi po dalnici, tak 140 az 150 tempomat.
Pozor, rozlišuj 2.4 JTD 10V (110 kW / 150 koní) kterých je spousta a kterou jsi nejspíš jel oproti poměrně vzácné 2.4 JTDm (Multijet) 20V s výkonem 128 kW / 175 koní. Na první pohled to vypadá jako malý rozdíl, ale není - je to dynamicky úplně jiná liga a přitom spotřeba je stejná. A pokud jde o podvozek a ovládání, tak s těmito těžšími motory (a taky benzínem V6) si 156 přímo říká o sportovní podvozek, se kterým ten těžký předek zatáčí mnohem líp.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Odpovědět