Golf 5 bubnuje/mlátí

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Jokky
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 06 bře 18:39

Golf 5 bubnuje/mlátí

Příspěvek od Jokky »

Mám golf5 hlava po repasu-tesnění/vodítka ventilů+zalestěné,hlava byla odtlakovaná,nová vačka +hydra, Auto po startu bubnuje do sání a cvaká/mlátí z lokace u 1-2 válce zní to jako ventil nevím co stím potřebuji nápad/radu děkuji
audis
Autoškolák
Příspěvky: 61
Registrován: pát 21 říj 22:55

Re: Golf 5 bubnuje/mlátí

Příspěvek od audis »

Předtím nebyl motor lehce potkany na válci 1 a 2? Tzn ohnute talířky ventilů a ventily nezavírají zcela . (příčina mé závady v minulosti v jiné věci u jiného auta).
To měla zkontrolovat popř opravit oprava hlavy.

Po montáži repasované v pořádku hlavy a chybně montáži rozvodů se motor potkal na válci 1 a 2.? (mně se zjednodušeně po chybné montáži rozvodů potkal talíř ventilu 3 válcové hlavy pouze u válce2. Ostatní dva v pohodě, nechápu stalo se. Závada se mi projevovala bublavy obtížný volnoběh, za tepla motor obtížně naskocil, nízký výkon v nízkých otáčkách, bublavy nesprávný zvuk vyfuku, od 4 tis ot zvukové anomálie poslechem zmizely.
Mohli bychom prosím bez povinností a bez nároků hned zítra ráno vystoupit z EU?
Jokky
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 06 bře 18:39

Re: Golf 5 bubnuje/mlátí

Příspěvek od Jokky »

Jestli se motor někdy potkal nevím, ale podle stavu pístu a hlavy když byla venku vše vypadalo dobře spíš jsem nechal udělat repas když už tak už, ale je možné že nějakým způsobem jsou špatně rozvody.Dal jsem nové INA nasadil jsem aretace na vršek spodek povolil šrouby na doštelování vačky nasadil řemen všechno dotáhl ale furt se my něco nezdálo řemen jsem musel rvát abych ho mohl nasadit tak jsem všechno měl dole tak na 6x a stejně se my to nezdálo.Auto jsem moc neprojel protože to dělá hrozný zvuk,"bubnovalo" to od začátku ale "mlátit/cvakat" to začalo až tak po hodině volnoběhu.A jak píšete auto v otáčkách přestane cvakat.Hlavu sundám a uvidím jak na tom bude třeba jenom vyměním ventily
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 455
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Golf 5 bubnuje/mlátí

Příspěvek od PepaSFI »

nepíšeš co to je za motor ale obecně bývá nějaký napínák řemenu který se musí nějak uvolnit a pak zas dát zpátky. Rvát tam řemen bude nejspíš špatně, takže bych nevsadil ani na správné nastavení. Jestli ono by to nechtělo najít si správný přesný postup. Tohle vypadá na špatné nastavení, ventily jsou v jiné pozici, nezavřené podfukují, proto ten bublavý zvuk. A možná se i trošku potkávají s pístama, to cvakání.
Jokky
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 06 bře 18:39

Re: Golf 5 bubnuje/mlátí

Příspěvek od Jokky »

Mám jenom tento zvuk motor jsem zpátky nezkládal https://youtu.be/I13ZQCc1w7c
Odpovědět