Golf V 77kw

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
praha505
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 13 úno 23:03

Golf V 77kw

Příspěvek od praha505 »

Ahoj,
měl bych dotaz na jeden problém u mého golfa, kterého jsem teď kupoval. Jedná se Golf V, 77kw, typ motoru BLS, nafta.

Jde o to, že golf jede jak střela, ale jakmile jednou lehce podusím motor (cca okolo 1600 otáček a méně) na zařazeném 3. nebo 4. rychlostním stupni, například při odbočování, tak auto je pak hrozně líné a nechce jet do doby, než vypnu motor a zase ho nahodím. Krom znovunastartování na to nepomáhá nic. Zkoušel jsem podřazovat, hrát si s plynem a nikdy nic.

Mám pocit, že tato porucha se děje jen fakt při zařazení 3 nebo 4 a následným podusením do nižších otáček, pokud se mi toto zadušení podaří při zařazené 2 tak to až tolik líné není a nějak to jede.

Přijde mi, že to turbo buď spíná jak má a auto má parádní odpich nebo nespíná vůbec a je to fakt hodně líné. Krom tohoto tam nepociťuji nějaké další výkyvy výkonu či tak něco. Je to buď a nebo.

Nevíte, v čem by mohl být problém?
Díky :))
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Golf V 77kw

Příspěvek od mattonecz »

1) nejede jak strela nikdy :D
2) chtelo by to precist diagnostikou chyby ve chvili kdy je to ko. Na to by stacila i nejaka obd krabicka za par kc typu elm327, nedavno sem to vyhazoval :/
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Golf V 77kw

Příspěvek od Zajda »

Nechal bych zkontrolovat podtlakový regulátor turbodmychadla a všechny hadice na něj napojené. Tohle mi u 1,9 AHF dokázala způsobit jedna hadička.
《》
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf V 77kw

Příspěvek od řidičBOB »

Stačí nahlodání od nějaké kun(d) y...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět