1,9 tdi vytočenie do maximalnych otačok aj z klucikom vo vypnutej polohe

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
MutyGames
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 11 pro 21:20

1,9 tdi vytočenie do maximalnych otačok aj z klucikom vo vypnutej polohe

Příspěvek od MutyGames »

Dobrý deň potreboval by som poradit ohladom jednej veci co sa mi stala. Jedneho dna som isiel z skoda octavia 1 1,9 tdi 81 kw skusat zrychlenie z 0-100 uz pri druhej rychlosti auto zacalo trocha cukat ale jak som dosiahol 100km/h motor sa sam vytočil do maximalnych otacok nasledne som dal neutral a ostal za mnou sedy dym. Hned ako sa to stalo som vypol klucik zapalovania ale motor furt isiel isiel tak asi 10 sekund na max a potom skapal. Auto nasledne neslo nastartovat, iba na roztiahnutie nastartovalo (pri roztiahnuti auta som si daval pozor aby sa nic nestalo). Auto nastartovalo ale motor dost vybroval (klepal). Pred tym startoval hned na brnk ale teraz dlhsie toci a ked sa nastartuje hlavne zo studena cele auto sa od toho motoru asi minutu klepe. Potreboval by som poradit čo by tam mohlo byt zle. Moja teoria je taka ze sa pokazilo turbo a nasledne na to preskocili rozvody. Otázka je taka že čo sa z tym motor mohlo vsetko stat ked ma tak nepravidelny chod ? ja si myslim ze preskocili rozvody ale nestretli sa piety a ventily. Alepisem lebo si nejsom isty
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: 1,9 tdi vytočenie do maximalnych otačok aj z klucikom vo vypnutej polohe

Příspěvek od abgx1 »

Mozu a nemusia to byt rozvody. Mohlo a nemuselo sa to klepnut. Od klavesnice to nezistis.
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: 1,9 tdi vytočenie do maximalnych otačok aj z klucikom vo vypnutej polohe

Příspěvek od janom »

Ak to šlo ďalej bez kľúča v obmedzovači, strhlo to olej prepúšťaný turbom... syndróm diesel runaway - popisovaná situácia tomu zodpovedá... Reálne môže byť poškodeného veľa - ložiská na kľuke, pridreté krúžky - strata tlaku... kopec ďalšieho. Toto je ozaj na servis.
Odpovědět