Opel zafira A (opc) přestala táhnout tak jak by měla

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Rosiny87
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 04 zář 22:33

Opel zafira A (opc) přestala táhnout tak jak by měla

Příspěvek od Rosiny87 »

Mám dotaz, před 3 měsíci jsem si koupil auto z bazaru, zafiru áčkovou ale v OPCčku, tedy 144kw, jela perfektně, super pojezd a jediný co jsem na ní měnil byli brzdy nic víc. Ovšem teď je to tak 3 týdny přestala mi fungovat najednou ze 150 mi dala 120 potom i méně a začal mi svítit motor. Hodil jsem to na diagnostiku a ukázalo mi to hned P0130 a P0135 což je lambda, obě dvě vyměněný, ale stále nic, zkusil jsem vyndat kat a dát na otáčky a nic. Agr je v pohodě, ten je čistounký, nikde nic neklepe, vše by mělo být v pohodě, ale prostě to jede sotva 120, víc to nedá. Nevím, čím by to mělo být. Nesetkal jste se s tím někdo? Byl jsem u mechanika a tomu na velké dg se ukázali monitorování katu, vyhřívání lambdy a monitorování lambdy jako takové. Ty jsou ale vyměněny ovšem za ty "levnější" i když mi bylo jedno, chtěl jsem hlavně kvalitní, ale prakticky by to vadit nemělo. Čím by to mohlo být jiného?
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Opel zafira A (opc) přestala táhnout tak jak by měla

Příspěvek od M.Z. »

Hodně u těchto motorů odchází zapalovací lišta, je to celkem drahá sranda. Zkus Opel klub, tam jich měli mraky.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Čičo
Řidič začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: stř 11 črc 22:55

Re: Opel zafira A (opc) přestala táhnout tak jak by měla

Příspěvek od Čičo »

A hlavne veci treba najskôr odmerať a nie meniť podľa chybových kódov!
Odpovědět