Audi A6 2.0 tfsi houpání otáček a cuknutí při jízdě

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
PetraA6
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: sob 02 dub 21:09

Audi A6 2.0 tfsi houpání otáček a cuknutí při jízdě

Příspěvek od PetraA6 »

Ahoj všichni, mám takový problém s mojí šmudlinkou. Mám audi A6 C6 4F2 roku 2006 manuál 2.0l TFSI* 125kw. Má 183xxx km. Koupila jsem si ji asi před 4 měsíci a nedávno mi začla při jízdě houpat v otáčkách. Když z plynulé jízdy chci zrychlit a přidám plyn, otáčky najednou začnou přidávat (např. z 2500ot.), pak se zhoupnou dolů cca na 1000-1500ot. A pak se vrátí a teprve začne zrychlovat a zvyšovat otáčky. Při tomto houpnutí otáček cukne. (Jako kdyby to byl automat a byla v háji Převodovka*) ale to snad manuál nedělá, ne?
Prosím o radu zkušenějších.
Pokud to půjde, tak natočím v pondělí video a přidám odkaz. Díky všem
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Audi A6 2.0 tfsi houpání otáček a cuknutí při jízdě

Příspěvek od Zajda »

Zní to jako prokluzující spojka.
《》
PetraA6
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: sob 02 dub 21:09

Re: Audi A6 2.0 tfsi houpání otáček a cuknutí při jízdě

Příspěvek od PetraA6 »

Děkuji, já se bojím, jestli to není turbo… přijde mi i línější trošku nezm byla :(
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Audi A6 2.0 tfsi houpání otáček a cuknutí při jízdě

Příspěvek od Zajda »

Jestli to správně chápu, otáčky se mění bez závislosti nebo úplně jinak než rychlost jízdy v rámci jednoho zařazeného převodu. Příčina tedy nebude na motoru ale někde mezi motorem a koly. Nějpravděpodobněji ve spojce.
《》
PetraA6
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: sob 02 dub 21:09

Re: Audi A6 2.0 tfsi houpání otáček a cuknutí při jízdě

Příspěvek od PetraA6 »

Nemám 4x4
Je to vždy, když jedu třeba 70 a mám tam 4rychlost a cca okolo 2500otáček nebo i třeba 5 a jedu 90 a chci zrychlit a přidám plyn(né úplně na zem, ale plynule přidávám) tak začne normálně zrychlovat, zvedat otáčky, ale pak okolo 3-3500 ot spadne a pak se zase vrátí. Před spadnutím otáček cukne celé auto(kopne) a pak už jede zase v pohodě, ale nezáleží na tom, jaký je tam převod(jestli trojka nebo čtyřka atd) jen jsem zjistila, že u 1 a 2 to nedělá. Jen u trojky a výš.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Audi A6 2.0 tfsi houpání otáček a cuknutí při jízdě

Příspěvek od Zajda »

Projev by prokluzu spojky odpovídal, včetně zhoršování na vyšší převody - proklouzne a nechá motor roztočit a pak se zase chytne.
《》
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Audi A6 2.0 tfsi houpání otáček a cuknutí při jízdě

Příspěvek od mattonecz »

zajdo moc nechápu jak si dospěl ke spojce, když píše že otáčky spadnou, ne vyletí
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
PetraA6
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: sob 02 dub 21:09

Re: Audi A6 2.0 tfsi houpání otáček a cuknutí při jízdě

Příspěvek od PetraA6 »

Jj otáčky spadnou, nevyletí nahoru… spadnou cca na 1000-1500 a pak se zase vrátí a zvyšují se už normálně a auto zrychluje
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Audi A6 2.0 tfsi houpání otáček a cuknutí při jízdě

Příspěvek od Zajda »

mattonecz píše: ned 22 kvě 20:06 zajdo moc nechápu jak si dospěl ke spojce, když píše že otáčky spadnou, ne vyletí
Prosímtě vysvětli mi jak u předokolkového manuálu se zařazeným kvaltem můžou kolísat otáčky nezávisle na rychlosti auta v případě že spojka neprokluzuje. Ještě tak možná že by vyskočila poloosa nebo podobný extrém, při kterém by se ale těžko auto mohlo jevit víceméně funkčně.

Cestou od motoru je pouze spojka, převodovka, diferák, poloosy.
《》
Medvědář
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: ned 28 kvě 16:28

Re: Audi A6 2.0 tfsi houpání otáček a cuknutí při jízdě

Příspěvek od Medvědář »

Tohle by mohly být zanesené vstřikovače. Doporučil bych chemickou dekarbonizaci do paliva třeba od BG platinum
Odpovědět