Nový Opel Insignia - benzín, nebo nafta?

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
richard151
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 13 led 12:12

Nový Opel Insignia - benzín, nebo nafta?

Příspěvek od richard151 »

Ahoj,

jsem víceméně rozhodnutý pro koupi nové Insignie. Svezl jsem se v 2l benzínu 200k a velká spokojenost. Bohužel mě ale odrazuje spotřeba, která je prý mezi 8 až 15 litry. Alternativně a za stejnou cenu je taky 2l nafta v automatu.

Co byste brali vy? Mám Golf VII. 1.4 TSI 150k a nerad bych šel dynamikou dole - trochu se bojím, že by se to mohlo s tím dieslem stát? Má někdo zkušenost? A co příliš hlučný motor, jak upozorňují někteří recenzenti na YouTube?

Díky moc!
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Nový Opel Insignia - benzín, nebo nafta?

Příspěvek od M.Z. »

K vyzkoušení nikde naftová Insignia není? Opel mívá dobré odhlučnění, dynamika bude ve vyšších otáčkách asi horší, ale při běžných rychlostech to podle mě ani moc nepoznáš.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
richard151
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 13 led 12:12

Re: Nový Opel Insignia - benzín, nebo nafta?

Příspěvek od richard151 »

Ano, určitě si ji vyzkouším. Zájímalo mě, jestli někdo s tím dieselem nemá zkušenost.

U toho testu se většinou soustředím, abych levou nohou nestoupl na brzdu atd :))
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Nový Opel Insignia - benzín, nebo nafta?

Příspěvek od mattonecz »

já mám dnes automat druhým dnem a před chvílí sem před barákem prošláp brzdu když sem chtěl dát spojku a zpátečku :)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3960
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Nový Opel Insignia - benzín, nebo nafta?

Příspěvek od HondaMan »

Spotřeba je jeden z důvodů, proč jsem nakonec vzal naftu. 15/100 bude problém spíše u GSI, které má i čtyřkolku.
Nafta je hlučná v rámci třídy. Vůči Golfu to nebude průšvih. Dynamika je dostatečná.
2.9T RWD
Dooby
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: ned 13 srp 18:06

Re: Nový Opel Insignia - benzín, nebo nafta?

Příspěvek od Dooby »

Mám Insignii kombík nyní 5 měsíců, r.v. 2018 s tím dieslem 170k a automatem. Dynamika celkem dostatečná, auto (předokolka) váží cca 1660kg a automat funguje výborně (tedy v cestovním režimu, na sportovní svezení to auto není), zrychlení velmi plynulé díky hladkému HDM automatu- dle tabulek 0-100 za 8,9, já to neměřil. Od r. 2021 je motor změněný, nevím jak moc, má 174k a údajně nižší spotřebu. Spotřeba delší trasy 6-7 (nadlimitně), město 8-9 s krátkými trasami. Teď v zimě ve městě docela baští, myslím že je to na vrub studenému automatu, jež více prokluzuje. Co se týče hluku- motor je slyšet více jen při razantním zrychlení, na volnoběh spíše vibrace, nic hroznýho, zvenku spíše patří k tišším dieslům. Na dálnici je hluk tak průměrný- hodně záleží na pneumatikách- vybírat ty nejtišší, je to aerodynamika i podvozek dohromady, motor ani náhodou slyšet není. Například můj bývalý S-MAX 2.2TDCi byl i s 280tkm na tacho na dálnici tišší než Insignia s 60 tkm.
richard151
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 13 led 12:12

Re: Nový Opel Insignia - benzín, nebo nafta?

Příspěvek od richard151 »

Super chlapi, díky za info!

Ta změna motoru od 2021 vysvětluje, proč mají i pofaceliftové skladovky 170 koní - myslel jsem, že je tam chyba. Papírově mají ty nové motory horší údaj na 0-100 - tak asi brát ty "staré" skladovky, dokud jsou?

A jinak jak jste s autama spokojení?
Dooby
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: ned 13 srp 18:06

Re: Nový Opel Insignia - benzín, nebo nafta?

Příspěvek od Dooby »

richard151 píše: čtv 13 led 21:22 Super chlapi, díky za info!

Ta změna motoru od 2021 vysvětluje, proč mají i pofaceliftové skladovky 170 koní - myslel jsem, že je tam chyba. Papírově mají ty nové motory horší údaj na 0-100 - tak asi brát ty "staré" skladovky, dokud jsou?

A jinak jak jste s autama spokojení?
Za mě plusy: pěkný design exteriéru i interiéru, netuctové auto, prostorný interiér pro 4, AGR sedadla (mám odvětranou kůži), skvělá adaptivní LED světla, v mém případě špičková výbava za dobré peníze, komfortní a přitom jistý podvozek (adaptivní ale není nutný), hladký HDM automat, audiosoustava, zadní sedadla 40:20:40, HUD, vše je na tlačítka ne na displeji, Carplay
Minusy: kufr dlouhý, ale poměrně mělký, celkový objem nic extra, přitom pod podlahou mnoho prostoru- je tam subwoofer ..., odhlučnění podvozku a aerodynamický hluk, měnil jsem NOx čidlo za 20t
Doporučení: bral bych odlhučňovací sadu (balíček s BOSE audio), motor benzín 2.0 a 9-st. automat jsou nové, ještě neprověřené, tak alespoň tu 5-letou záruku, ten modernizovaný diesel je taky otázkou. Nová auta u výbavy mají malou konfigurovatelnost-já bych proto musel mít Ultimate, ale manželka nechtěla dávat tolik peněz, tak máme ojetinu. Přeju dobrý výběr
Naposledy upravil(a) Dooby dne čtv 13 led 21:59, celkem upraveno 2 x.
Dooby
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: ned 13 srp 18:06

Re: Nový Opel Insignia - benzín, nebo nafta?

Příspěvek od Dooby »

Dobrá nabídka a ta červená je moc pěkná! Mimochodem k tomuto dealerovi jezdím na servis a zatím opravdu spokojenost.
Odpovědět