Golf VII 2013 - servis brzd

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Golf VII 2013 - servis brzd

Příspěvek od Předseda »

Co se věčného boje servis vs. vlastní díly týče, tak imo velmi zdařilý článek vyšel na voton.cz, který se autodíly zabývá. Ve zkratce je to o tom, že cena práce je prostě podhodnocena.
https://voton.cz/informace/voton-magazi ... utoservisy
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf VII 2013 - servis brzd

Příspěvek od jarka »

Už jsem za svůj život pár servisů vyzkoušel a našel jeden, kam s čistým srdcem dám auto o nic se nestarám a vrátí mi ho vždycky ve stavu na jakém se domluvíme. Zaplatím a neřeším (a samozřejmě poděkuju, bo tohle není vůbec v čr norma). Bohužel je to daleko a vozit auto přes půl republiky na výměnu oleje, nebo brzd se mi fakt nechce. Pak mám jeden poblíž na miatu a taky super, ale převážně dělají jen miaty a velký opravy (ty se do drobností ani nepouští - nemají na to čas) - super, ale nepoužitelný na daily. Pak jsem zkusil spoustu místních na malý až střední opravy a v jednom jsem byl spokojenej (takže ten si nechávám v záloze na věci do kterých už se mi nechce).

No a pak je tu skupina B :) : jeden autorizák (tam to bylo vůbec výživný, po 1,5 roce mi přišla obálka od právníka ať zaplatím fakturu za opravu, kterou jsem platil hotově - ještě že jsem zrovna vybíral z bankomatu a měl jsem doklad..., jinak kvalita diskutabilní - třeba se jim nechtělo sundávat spodní kryt kvůli oleji, tak tam udělali flexou díru) a spousta těch menších servisů, kde byl vždycky nějaký problém. Po 10-15 letech zkoušení a hledání, se dostavila rezignace a s pomocí youtubu si většinu standardních věcí udělám sám (ale je to jak v tom odkaze výš, baví mě to). Většinou je to tak, že běžný údržbě věnuju asi tolik času, kolik by mě stálo odvézt auto do servisu, pak nějak zpátky a pak znova jej vyzvednout. To, že třeba vím, že jsem nechal vytéct zahřátý olej a nechal ho vykapat opravdu pořádně a pak tam dal nový správný olej a nový olejový filtr, to už je takový bonus, z kterýho ale už nejsem ochotnej slevit.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Golf VII 2013 - servis brzd

Příspěvek od Stepan »

Předseda:
Mě zaráží kolikrát se v tom článku operuje s porovnáváním nájem x "ve svým". Jakože když je ve svým, tak má dělat za míň. A to jako proč? Se mu ten jeho prostor nějak zjevil? Nebylo potřeba ho zaplatit?

Každopádně pětikilčo za hodinu práce automechanika je vtip. Za tyhle peníze může vopravdu dělat jenom jednotlivec, ve vlastních prostorech a nesmí se toho moc posrat. A na prachy to nebude žádná hitparáda. Pokud má za tyhle peníze dělat zaměstnanec, je jasný, že tam musí bejt nějakej další zdroj příjmů, nebo freestylový odvody, jinak to prostě ekonomicky nemůže vycházet.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Golf VII 2013 - servis brzd

Příspěvek od Předseda »

jarka: +1, mám to úplně stejně. Častokrát by vyšlo líp to hodit do servisu a zaplatit než v tom topit svůj čas. Bohužel mě to baví a odreaguju se. A když nepočítám svojí cenu hodiny práce, tak i poměrně ušetřím.

štěpán: tak jeden známý BMW servis na severu Prahy si účtuje 450 kč bez DPH / h. U "garážníka" jsem platil i 600 bez dph/h.
Podstata článku je, že servis podstřelí cenu práce aby se pak zahojil na nesmyslných cenách náhradních dílů. Namísto aby zvedl cenu práce a zlevnil díly. Pokud bude cena dílů na dílně o 10-15% vyšší než na netu, tak se hodně lidí na nějaký googlení vyprdne a dá vydělat servisu.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Golf VII 2013 - servis brzd

Příspěvek od abgx1 »

minule som bol v servise kde pri vstupe viselo nieco v zmysle "v pripadne vlastnych dielov cena prace +30%"
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Golf VII 2013 - servis brzd

Příspěvek od Stepan »

Onehdá jsem seděl u majitele sítě pneuservisů a ten povidá "jooo, tam* se lidi nějak odnaučili kupovat gumy. Furt eshop eshop a jenom montáž ať uděláme. Tak sem jim zrušil celou pobočku, ať si dělaj co chtěj"

:D

*město, nějakých 5-10k obyvatel
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Golf VII 2013 - servis brzd

Příspěvek od jerry »

Samozřejmě, že nejdůležitější je spolehlivost a kvalita práce servisu. Pokud tohle mám a servisu to nevadí, tak není problém si nakoupit díly. Musím jen přesně vědět, jaké mám auto. Nevím jak u nás, ale v Německu stačí zadat při nákupu kod z techničáku a nemělo by dojít k mýlce. Když ani tohle nezvládnu, pak opravdu vše od servisu.

Ad autorizáky. Já na jaře dostal mailem od autorizáku v Česku poukaz na slevu na origo Škoda díly. Tak jsem si řekl, proč ne, udělám větší údržbu. Navíc když vedoucí servisu v je kámoš. Takže byla sleva od fabriky, další sleva od servisu a nakonec jsem stejně platil pálku. Protože ty kotouče a desky stály i po těch slevách 2x tolik než bych to pořídil tam, kam normálně jezdím. Takže jsem to po delší době zkusil a jsem z toho vyléčen.

Osobně jezdím s auty do dobrého vesnického servisu v Bavorsku nebo ke kámošovi do dílny v Čechách. Oba už dělají auta desítky let a já je znám osobně déle. Vždy se domluvíme tak, aby to bylo zajímavé pro obě strany. Někdy si díly přivezu, někdy je objednají oni. Ale důležité je, že mohu spolehnout na jejich práci. Protože kdyby dělali blbě a draho, tak by k nim lidi z okolí přestali jezdit a mohli by to zabalit. Což samozřejmě v anonymním velkoměstě v autorizáku neplatí. Tam je jedna jistota - je to vždy drahé a jedna nejistota - kvalita opravy. Když je kvalita za větší peníz, tak ok. Horší je ta druhá možnost, která je bohužel stejně častá.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf VII 2013 - servis brzd

Příspěvek od jarka »

Stepan píše: pon 10 led 17:27 Onehdá jsem seděl u majitele sítě pneuservisů a ten povidá "jooo, tam* se lidi nějak odnaučili kupovat gumy. Furt eshop eshop a jenom montáž ať uděláme. Tak sem jim zrušil celou pobočku, ať si dělaj co chtěj"
:D
*město, nějakých 5-10k obyvatel
Jako, už jsem k tomu měl hodně blízko koupit si vlastní zouvačku a vyvažovačku :D . Motivace rozhodně nebyla šetření peněz, ale ta pohoda že se nemusím nikde objednávat a někam jezdit a přezuju si to kdy chci. Třeba to ještě ke stáru pořídím...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Golf VII 2013 - servis brzd

Příspěvek od M.Z. »

Doporučuju, už jsem úplně zapomněl, jaké to je 2x ročně stresovat s čekáním v pneuservise.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Golf VII 2013 - servis brzd

Příspěvek od Kavis »

Zrovna pred vanocema jsem kamaradovi, ktery ma stavebni firmu a stolarnu prodaval vozik s naradim a vyvazovacku (zouvacku uz mel), ze se na to taky muze vysrat a bude si auta delat sam :D
Odpovědět