Golf VII 2013 - servis brzd

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
dominic.no
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: sob 28 dub 13:57

Golf VII 2013 - servis brzd

Příspěvek od dominic.no »

Ahoj všem,

na Golfu VII 2013 bude třeba udělat servis brzd s tím, že můj servis souhlasí s vlastním nákupem dílů s tím, že oni provedou pouze práci, jde mi teď však o to, jestli mi někdo poradí, co všechno bude třeba pořídit - budou třeba vyměnit i kotouče.

Najde se nějaká dobrá duše, která mě uvede do problematiky servisu brzd u tohoto modelu?

Předem děkuji za informace. :)
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Golf VII 2013 - servis brzd

Příspěvek od retron »

Nech si tam dát, origo brzdy v autorizáku, zvlášť když tomu nerozumíš.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Golf VII 2013 - servis brzd

Příspěvek od mattonecz »

Souhlas
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Golf VII 2013 - servis brzd

Příspěvek od jerry »

A pak napiš, kolik si autorizák nechal zaplatit? Ale teď vážně. Proč budeš servis dělat? Sjeté destičky? Nebo brzdy přibrzďují? Ať ti ten servis řekne, co budou vše měnit. A pak není problém to objednat na webu. Ušetříš výrazně. Podstatné, aby byl dobrý a spolehlivý ten tvůj servis. Od toho se to odvíjí.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf VII 2013 - servis brzd

Příspěvek od jarka »

Jestli chceš znát víc detailů, tak budeš muset sundat kolo a kouknout co je potřeba. U kotoučů se udává minimální tloušťka (najdi si např u Ate kotouče na tvý auto a mrkni co k nim píšou). U desek uvidíš kolik brzdnyho materiálu na nich zbývá (pokud někde kolem 4-5mm tak vyměnit). Mrkni na youtube, určitě tam bude video pro G7 jak to vyměnit a buď si na to troufnes nebo to nech na servisu.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
dominic.no
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: sob 28 dub 13:57

Re: Golf VII 2013 - servis brzd

Příspěvek od dominic.no »

Díky za odpovědi.

Autorizovaný servis nepřipadá v úvahu, a ačkoliv tomu nerozumím, tak rozumím tomu, že nechci platit trojnásobek. :D

Každopádně, proč měním - kotouče mi začali házet, krom toho vypadají skutečně hrozně, čímž usuzuji, že destičky na tom nebudou lépe.

Oč mi teď jde. Jak zajistím kompatibilitu kotouče/destičky?

Vybírám například značku Brembo, ale to je jedno, každopádně můžete, prosím, někdo poradit, jestli je toto kompatibilní? Respektive co to ovlivňuje a jakou roli s tím hrají třmeny, jesli mám hledat konkrétní specifikace, aby vše sedělo, nebo je na to jiný postup.

Např.:

Přední náprava
Kotouče - https://mlparts.cz/autodily/vw/golf-vii ... %5B0%5D=53
Destičky - https://mlparts.cz/autodily/vw/golf-vii ... %5B0%5D=53

Zadní náprava
Kotouče - https://mlparts.cz/autodily/vw/golf-vii ... %5B0%5D=53
Destičky - https://mlparts.cz/autodily/vw/golf-vii ... %5B0%5D=53

Díky za jakoukoliv odpověď. :)
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf VII 2013 - servis brzd

Příspěvek od jarka »

Pokud jsi zadal správný rok výroby, motorizaci a sedí ti kód motoru, tak to je přesně to co by ti tam mělo padnout. Pokud si chceš být 100% jistý, vyndej destičku, změř ji šuplérou a porovnej s výkresem v odkazu. A třeba alespoň nahrubo změř kotouč. A pak děj se vůle boží :) .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
dominic.no
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: sob 28 dub 13:57

Re: Golf VII 2013 - servis brzd

Příspěvek od dominic.no »

No, upřímně, hledal jsem jen a pouze podle roku výroby a motorizace, ale i tak se trochu rozměry v nabídce liší, tak si nejsem úplně jistý. Nevíte náhodou někdo a nějakém prodejci dílů, kde bych zadal VIN a bylo by jasno? Nebo toto je jen a pouze luxus mechaniků?
Naposledy upravil(a) dominic.no dne sob 08 led 09:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Golf VII 2013 - servis brzd

Příspěvek od abgx1 »

Volne dostupné asi nikde. Ale zatial nebol nikdy problem ked som predajcovi nadiktoval VIN cislo do telefonu/mailu/online chatu, a on mi obratom poslal link na konkretny kus od znacky ktoru som pozadoval...

Posledne nákupy mam z gafa autodiely... Maju tam online chat

"Dobry den, potrebujem predne brzdy(kotúče + dosticky) pre VW golf, vin: xyz123, preferujem znacku XYZ"

A obratom som dostal link...


P.s. drazkovane kotuce podla mna nechces
dominic.no
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: sob 28 dub 13:57

Re: Golf VII 2013 - servis brzd

Příspěvek od dominic.no »

To zní super, moc děkuji!

Jinak proč myslíš, že nechci? Jsou špatné?
Odpovědět