Zkušenosti s naftovými Fordy

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Zkušenosti s naftovými Fordy

Příspěvek od k86 »

Jacík píše:
k86 píše: pod to se +- muzu podepsat taky, ale ja to mam merene dotankovanim do plna, kdy cela nadrz vyjeta na nemecke dalnici na plno (= 200 - 230KM/H, plny plyn) se po dotankovani ukazalo jako 14,3l/100km, pri 180km/h tempomat to bere kolem deseti.
fofoII 2,0TDCi
Chudák auto, celou nádrž na plnej knedlík :-) Ani se nedivím, že se Ti to při těch cca 220tis. total vysralo :) Já mám teď 203tis., tak pomalu odpočítávám kdy to přijde :D
vstriky.... ja bych se toho pomalu zacal zbavovvat. a to myslim zcela vazne.
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od Jacík »

Tak na druhou stranu beru z 99% kloudnou naftu a pro jistotu přidávám aditivum od Castrolu a to 1% jsou cesty na dovolenou, tzn. nafta v A, případně v HR na OMV, takže s tímhle bych problém mít neměl a mohlo by to vydržet trochu déle než Tobě, páč pokud tankuješ na veřejných ČS, tak jsi určitě párkrát nějakou sračku nabral... Já bych se toho zbavil tuze rád, ale Mondeo 2.2 TDCi Titanium Sport 2008/9 začíná na 400tis. a to jaksi nemám :-D A kupovat znovu Fokála se mi moc nechce. Sice jsem s tím autem spokojenej a v kombíku bych ho klidně zase snesl (hatch už nechci, potřebuju trochu víc prostoru) ale současná nabídka ojetin vypadá tak, že buď jsou to total holobyty, středně vybavený auta mají většinou najeto 150tis.+ a toho už se bojím (vím, že to není o kilometrech, ale s mým nájezdem 65tis./rok by to auto muselo zase za cca rok z domu) a ty pěkně vybavený kousky jsou zase příšerně drahý, cenově skoro na úrovni Mondea...
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od k86 »

ja bral ze 100% kloudnou naftu, nikdy nikde zadnej LUPMOil a podobne, auto jezdilo na nemecko-francouzsklych hranicich takze taky zadna spatna nafta, casto jsem jezdil po nemecku a tam bral POUZE VPD i pres silenou cenu. V CR jsem bral na OMW, SHELL, AGIP, Benzina - vervu, nikdy jinde! lil jsem tam casto Castrol TDA a nebo VIF. mylsim ze ve volbe PHM chyba nebyla, slo tam, to nejlepsi co tam v regionu slo dat.
I v servisu mi rikali, ze v tech kilometrech je cerpadlo uz tak nacate, ze pousti kovove hoblinky, ze ty mohly ty vstriky ucpat.

Kdyz se spokojis s mondeem 2,0TDCi tak mas nabidku sirokou :)
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od Jacík »

ajaj, tak tos mě nepotěšil s tou naftou :-)

To Slabší Mondeo nechci, už takhle mi občas přijde Fokál slabej a Mondeo je +/- stejnej výkon a nejmíň 200kg navíc, nehledě na slabší výbavy se slabší motorizací. 2.2 TDCi Titanium Sport znamená téměř jistě sportovní sicny, Bixeny, Navi, atd., krásně vybavený auta... A v kombíku je to krásný auto. Ale to bych si musel pořídit druhý dítě, abych ty mraky prostoru a velkej kufr vůbec využil :-D Pro moje potřeby by byl ideální hatch, ale to má ošklivej zadek. Nevím no, zimu ještě určitě odjezdím ve Fokálu a na jaře dle finanční situace začnu přemýšlet co dál...
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od k86 »

at tak nebo tak, driv nebo pozdeji to prijde, v ramci zahcovani nejake hodnoty auta + par mesicu bezproblemoveho provozu bych se toho uz opravdu urychlene zacal zbavovat.
ono to s tim dvoulitrem v mondeu nebude zase tak spatne, je sice tezsi,ale taky jinak zprevodovane. stejne jako minuly a tento focus. ono to zprevodovani udela docela dost.
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od ExFun »

Jacík píše:Tak na druhou stranu beru z 99% kloudnou naftu a pro jistotu přidávám aditivum od Castrolu a to 1% jsou cesty na dovolenou, tzn. nafta v A, případně v HR na OMV, takže s tímhle bych problém mít neměl a mohlo by to vydržet trochu déle než Tobě, páč pokud tankuješ na veřejných ČS, tak jsi určitě párkrát nějakou sračku nabral...
myslíš tu, jak ti loni zamrzla, když moje Tesco nafta byla ok? :D
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od Jacík »

Nevím o tom, že by mi zamrzla nafta :-) Důvod toho, že to nechtělo nastartovat byl špatnej EGR ventil, díky čemuž se to zavzdušnilo ;-) Stalo se mi to pak ještě jednou v garáži, kde bylo kolem 15stupňů...

btw tu noc nezamrzla nafta ani jednomu z cca 140 aut, který ji v tu chvíli měli natankovanou ;-)
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od ExFun »

OK, nebylo to naftou, bylo to FORDem.

Nicméně mě udivuje, že je někdo ochoten věřit, že jezdí na kvalitní naftu. Šidí se ve všem a všude.
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od Jacík »

jj, Fordem :-) Na naftu to ale až do té druhé poruchy v garáži vypadalo, pak se přišlo na ten EGR...

No hele, v mým případě o tom nepochybuju, na tu naftu jezdí x aut ala M-B, BMW, Audi, některý mají přes 200tis. km a v podstatě nepoznaly jinou naftu. A myslím, že zrovna nový motory od těchto značek by dlouhodobý používání špatné nafty poznaly + cca 70kamionů, který na to bez problémů fungujou. Ty nový motory, který musí splňovat Euro 5 taky jen tak něco nezkousnou. Několik kontrol ČOI, nafta přímo z rafinérek, nebere se od překupníků. Jako samozřejmě téměř nikdy nic není na 100%, ale troufnu si říct, že 99,5% jistota tam je...
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od ExFun »

Podle mě se z toho dělá velbloud.
Back to basics.
Příčina -> následek
Odpovědět