Ojeté BMW 330xd E91 2006

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
NOxFEAR
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: stř 09 říj 10:46

Ojeté BMW 330xd E91 2006

Příspěvek od NOxFEAR »

Dobrý den, měl bych na vás otázku. Jako mladej kluk a naprostý lajk v oblasti aut bych se vás chtěl zeptat na auto BMW 330 xd. Dostal jsem od mého kamaráda nabídku na koupi BMW 330 xd ročník 2006 s automatickou převodovkou a nájezdem 365 xxx tkm. Kamarád má auta jako koníček takže se o ně stará a investuje do nich na autě bylo proinvestováno spoustu peněz co se týče nových rozvodů, žhavičů, filtru, přetěsnění, silentbloků, nový olej v převodovce plus něco na ní vyměněné, tlumiče, pružiny, řidící tyče plus pár dalších věcí. Dále auto bylo v originálu nyní je vyměněná kapota a narázník za Mpaket. Vše si na autě dělá sám, známe se dlouho vím že o auta se stará a přemýšlí o prodeji že by rád nějaké SUV a nabídl mi je ve stavu v jakém jsem popsal za 120 000 kč. Nicméně já mám strach z nájezdu auta a v mém okolí to je tak že jakmile zmíním někde nájezd auta tak všichni ruce pryč a nebrat, ikdyž on vždy kupoval auta s vysokým nájezdem a neměl s tím problém.
Tak se chci zeptat vás zda je cena adekvátní a zda bych měl mít strach z takového nájezdu. S autem jsem se byl projet cca 150km a jelo nádherně. Krásně drží, nikde nic necuká ani neklepe, převodovka řadí hezky plynule, ale já jsme člověk co nerad investuje do aut velké částky takže to nechci koupit aby se mi to do roka rozsypalo tak že do toho vrazím kupní cenu. Dále to má ze 170kw čip na 219kw což mě také trochu trápí. Aktuálně vlastním Octavii 1.9 PD TDI s úpravou hybridního turba na 120kw mám ji 4 roky a nikdy žádny problém ani oprava, ale chtěl bych si samozřejmě vyzkoušet 3 litr 6ti válec a vyměnit vůz jen z pocitu něčeho nového. Proto se chci zeptat jaký na to máte názor zda ty motory dají vysoký nájezd a zda je cena adekvátní nebo raději vůbec nebrat a nechat si stávající a časem se podívat jinde. Děkuji vám moc za váš čas a názor.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1387
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Ojeté BMW 330xd E91 2006

Příspěvek od Předseda »

NOxFEAR píše:ale já jsme člověk co nerad investuje do aut velké částky takže to nechci koupit aby se mi to do roka rozsypalo tak že do toho vrazím kupní cenu..
Pokud to máš tak, tak na 330xd zapomeň. Všechno je násobně dražší než na Ovci. Xdrive choulostivý i jen na nepatrný rozdíl v pneu. Ještě tak když by to byla zadokolka.. Jako pokud bys to měl na dálniční přesuny, tak nahodit 160 na tempomat, tak je to auto fajn.. Ale jinak třeba základní hudba v ovci hraje asi 10x líp než základní hudba v e90/91. Idrive byla strašná pecka, ale v dnešní době je to na nic. Pokud teda si tam nechceš dobalastit TV třeba.. pak je to naopak cool a na dlouhy cesty do chorvatska fajný.
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Ojeté BMW 330xd E91 2006

Příspěvek od honziss »

Ja myslim ze nejvic zalezi kdo a jak s tim tech 350tkm najel, jak se k tomu choval a jestli dodrzoval servisni plan. Jestli to byl nakej obchodak a jezdil s tim po dalnici tam a zpatky, tak proc ne. Ale v tom pripade by to nemelo jen 350tkm...

Jestli u toho neni 100% dolozena historie, tak bych se toho bal jak cert krize a myslim ze to je idealni kandidat na auto, v kterym utopis vic nez za co si ho koupil.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ojeté BMW 330xd E91 2006

Příspěvek od 970ka »

Hele,já koupím kdejakou kravinu a to mám dílnu za zadkem,ale tohle je i pro mě jako sebevražda,byť by to mělo doloženou historii.Nebál bych se těch kilometrů ,ale případné opravy tě zaženou do kouta,že už se s ním nesvezeš a dál nikomu neprodáš.Prostě blbost,pokud nemáš autodílnu a vrakoviště na BMW.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Ojeté BMW 330xd E91 2006

Příspěvek od honziss »

Kluk co ho znam 10+ let, ma vlastni auto/pneuservis, takhle levne koupil poface e91 318d, pekna, asi 250tkm realne nalitano a byt na to existuje mraky dilu z druhovyroby, tak sla za pul roku pryc. Co si pamatuju, tak to bylo furt naky raminko/tycka/ulozeni na podvozku, rozvody se delaly tusim s motorem venku, apod...

Jinak je e90/e91 z myho pohledu krasny nadcasovy auto. Pred par lety jsem schanel mirne jetou 330i a vzdal to po zjisteni, ze 4 auta z 5ti prodavanych jsou zboreny a ne malo...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
NOxFEAR
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: stř 09 říj 10:46

Re: Ojeté BMW 330xd E91 2006

Příspěvek od NOxFEAR »

Tak dále jsem se dozvěděl že kamarád je 3 majitel. 1 nevim kdo, ale je to dovoz z Francie takže nějakej frantík poté to měla nějáká rodina s dětmi a od těch to koupil on asi s 310tkm najeto od té doby to má ve vlastnictví kamarád co má dílnu a staral se viz má první zpráva co vše je tam dělané. Ty nejdražší a základní věci tam jsou nové což považuji za velké plus jako ty rozvody, žhavky a podvozek plus něco na automatu. Jinak abych byl zcela upřímný. To auto nijak zvlášť nepotřebuji. Najezdím tak 10tkm ročně z toho polovina je 5 km do práce a 5 km z práce, ale je to taková ta mladistvá nerozvážnost jakože "Sakra chtěl bych doma 6ti hrnek 3 litra a občas se pořádně prolítat" :D Jinak z Dieselu na krátkou vzdálenost strach nemám. S ovcí jezdím zrovna tak 4 roky a vždy jednou za tyden jí vezmu za město prohnat, vyfouka to a pohoda vůbec nic se nekazí, opravy žádné a i přes hybridní turbo a dvojnásobný výkon emise nového auta. V té E91 jak říkám nic nebouchá, nic neklepe, automat řadí hezky a s nákladama viz víc peněz za gumy a olej počítám a to že tam bude pár součástek dražší o pár stovek taky zkousnu. Již jsem porovnával s ovcí na MRoauto díly a není to tak razantní. Nejvíce razantní tam jsou ty věci co jsou na autě ale již nové.

Takže asi tak no, tohle bych tady ještě rád doplnil na další odpovědi, kterých si MOC VÁŽÍM opravdu děkuji všem a popřípadě bych klidně i rád slyšel JAKA CENA BY BYLA FÉR NA ODKOUPENÍ protože jsem koukal i na MOBILE . DE a viděl jsem tam z Německa právě 330 xd za stejnou cenu co mají o dost méně nalítané, ale zase ... Tady u té vím co vše na ní je nové, tam to nevím takže tak no. DĚKUJI VŠEM JEŠTĚ JEDNOU.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Ojeté BMW 330xd E91 2006

Příspěvek od Stepan »

Ty auta budou mít 300kkm+ prakticky všechny, 15 let stará silná nafta...
Jenom počítej s tím, že je to budoucna prodejny tak akorát na díly, zavri oči a jdi do toho. Nabidni kilo, domluv se na 110 a hurá. Jestli je to v paketu+ nějaký hezký kola+solidní interiér,tak možná 40-50k tam leží jenom v dílech...reálně o moc přijít nemůžeš.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ojeté BMW 330xd E91 2006

Příspěvek od 970ka »

Jo,jo, kup si to,už ani nemukám,není nad vlastní zkušenost. :-)
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Ojeté BMW 330xd E91 2006

Příspěvek od Stepan »

970ka: Nebuď takovej starej morous. :D Dá kilo za pojízdný auto, ze kterýho potenciálně může při odprodeji tak půlku dostat na dílech, nebo to nějakej stáčení šaman rád vezme. Až se něco posere, tak to holt buď opraví nebo to pošle pryč.
Přijde maximálně "o pár korun".Jediný z čeho bych měl strach je ten přístup. Pokud se mají protáčet panenky při každý faktuře, není to úplně ten nejlepší nápad...Většina aut nakonec umře přesně na tohle. Na majitele, co není ochotnej servisovat, třeba i preventině.

Jestli je vhodný jezdit denně deset kiláků starým naftovým třílitrem a jestli ta nejlepší zábava, co může auto nabídnout, je jezdit rychle rovně, to si tazatel zjevně v hlavě už vyřešil.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: Ojeté BMW 330xd E91 2006

Příspěvek od janom »

970tka to napísal úplne trefne... Každý sa raz potrebuje spáliť...a tu sa tazatelovi snažili všetci poradiť, že je to hlúposť, on zas čakal "posvätenie" od skúsenejších...

Bez hatu - to auto je vražda (to vieš aj sám) a na dotaz či je to riziko - áno je väčšie ako si myslíš. To že je aktuálne porobené a chová sa ok neznamená že za 2-3tis nezahučíš na repase automatu/rozvodovky X-drive a... a... a... až človeka ani nebude trápiť, že to mláti a pláve, lebo aktuálne nesvieti "vrtuľník". Doteraz si si užíval servisnú bezproblémovosť oktávky, teraz máš chuť na dobrodružstvo... tak veľa štastia.

Ak do toho už musíš ísť (vyzerá, že áno, lebo si sa rozhodol :D ) sleduj všetky možné fóra (bmwklub CZ/SK) a web, môže to ušetriť dosť peňazí a nervov. Poznám ľudí, čo podobné autá prevádzkujú a diely kupujú preventívne keď sa niekde rozstrelí a rozoberá sa vhodné auto.
Odpovědět