Navigace - dopravní informace Mercedes

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Zdeněk Zdenal
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 22 srp 06:56

Navigace - dopravní informace Mercedes

Příspěvek od Zdeněk Zdenal »

Rada pro ty kdo jako já dlouho hledali způsob jak aktualizovat a zaplatit předplatné na “dopravní informace” u navigace v první série GLE, která je ještě na flash kartě.
Obvolal jsem všechny autorizované autoservisy MB v ČR i Slovensku a nikdo mě tuto aktualizace nedokázal zajistit. Někteří technici vůbec netušili jak se dělá, jiní novou kartu údajně objednali v Německu bez odezvy.
Nakonec jsem rezignoval a začal na internetu hledat sám. Hned napoprvé jsem našel nabídku na eBay v Anglii na kartu 2020 s předplatným dopravních služeb na 3 roky za cca 4000 Kč. Čekal jsem, že to možná budou vyhozené peníze, ale byl jsem mile překvapen. Za 2 - 3 dny po objednání mě přišel mail s dotazem na číslo VIN a ID navigace a po odpovědi do 14 dní přišla karta.
Stačilo ji vyměnit za starou kartu v navigací a po potvrzení, že ji opravdu chci aktualizovat (vše v češtině) se navigace aktualizovala. Roztřesenou rukou jsem nastavil dopravní informace, ale vše fungovalo jako před půl rokem než mě předplatné uplynulo. Ještě jsem zkontroloval dobu předplatného a skutečně platí na dobu 3 let.
Opět se mě potvrdilo, že čím dražší auto tím horší servisní sluzby.
Odpovědět