BMW X5 - zničený lak wapka / chemikálie Automyčka Express

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
lushice
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: úte 11 srp 19:09

BMW X5 - zničený lak wapka / chemikálie Automyčka Express

Příspěvek od lushice »

Zdravím všechny!
Jsme úplným nováčkem a prosím vás o radu (snad neporušuji pravidla fora).

Dnes mi bylo "vyčištěno a ručně umyto" auto. A to v A. Express.
Když opomenu fakt, že z avizovaných 100minut to dostali ani nevím proč na 200minut čištění (něco se prostě dělo) - tak jsem dneska auto přebíral v šoku. Podotýkám, že tu nejsem abych hanil tu společnost, to fakt ne, ale chci zde poprosit o názor.

Mám kompletně sestřelenj ochranje lak na předním nárazníku a části přední karo. Přesně v místech, kde to bylo "plný hmyzu".

Prosím viz fotogalerie: https://imgur.com/a/LCdczTx (bez virů)

Můj názor je, že to nechtěli drhnout a narvali to pod tlakem wapkou a prostě to servali (tím vyšším tlakem) a nebo použili něco co ten ochranný lak vyžralo na fleky. Reklamaci jsem učinil instant a fotky před mám (sice 14 dní, ale mám). Bylo mi řečeno, že to je od kamínků :D (ok..). Je to prostě ultimátně zprasenej předek na úkor čištění hmyzu (dle mého názoru) a dost nešetrně. Samozřejmě mi bylo řečeno, že to je starší auto a lak je v háji nooo (ne neni, komplet auto je v pohodě). E70 2013 4.0D.

Takže vás prosím o vaše názory. Protože pokud tu reklamaci neschválej, budu muset ke znalci (případně pokud někoho znáte?).
Setkal se s tím někdo? Má někdo zkušenost jak wapka vs chemie vypadá?

Suma sumárum - opravím to tak či onak, ale tohle jim prostě nechci nechat "jen tak".

Moc díky!!! Honza
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: BMW X5 - zničený lak wapka / chemikálie Automyčka Expres

Příspěvek od Shr3k »

Nějaký lumen to bral 150 bary z 5 cm...
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
lushice
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: úte 11 srp 19:09

Re: BMW X5 - zničený lak wapka / chemikálie Automyčka Expres

Příspěvek od lushice »

To jsem si přesně myslel... nechtěl ten hmyz dělat růčo a poslal to na férovku 120+ baru... Díky moc
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: BMW X5 - zničený lak wapka / chemikálie Automyčka Expres

Příspěvek od jerry »

Hrůza. A ještě ty výmluvy. Ale nezbyde než ten znalec a s posudkem se zkusit s nimi dohodnout znovu. A když ne, tak soud. Bohužel.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: BMW X5 - zničený lak wapka / chemikálie Automyčka Expres

Příspěvek od Jenyk »

Z reklamace máte nějaký záznam? Máte doložené, s kým jste se bavil? Kolik je přibližně škoda? Pokud to chcete vyřešit rychle, tak v servisu návrh opravy, s právníkem zaslat předžalobní výzvu a pokusit se dohodnout mimosoudně. Nebo zapomenout a nechat si to opravit sám (z HAV).

Jednou jsem si nechal v automyčce v Arkádách mýt auto. Never more. Dodnes na něm mám stopy.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: BMW X5 - zničený lak wapka / chemikálie Automyčka Expres

Příspěvek od honziss »

Automycka Express je vseobecne znamy peklo, jednou jsem sedel v zaparkovanym aute, cekal na nekoho a koukal jak jim to jde: nastrikat penou, spodky osmrdlat houbou, wapka, sterka, usmudlanej rucnik, cca 7 minut odhadem.....peklo na zemi :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
lushice
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: úte 11 srp 19:09

Re: BMW X5 - zničený lak wapka / chemikálie Automyčka Expres

Příspěvek od lushice »

jerry píše:Hrůza. A ještě ty výmluvy. Ale nezbyde než ten znalec a s posudkem se zkusit s nimi dohodnout znovu. A když ne, tak soud. Bohužel.
Jo hrůza to je ultimátní.
Nejvíc mě mrzelo "tak to víte starý auto" :D To.. To bylo moc.
Kdyby prostě ten človíček přišel a řekl já to napálil moc omlouváms e a vyřešíme to - ne ani ve snu.

Uvidíme jak tohle dopadne.
(Nejvíc mě točí fakt, že to je auto co jsem manželce nechal umejt do školky protože příští týden začíná :D a teď ta oprava... Miluje mě víc no :D )
lushice
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: úte 11 srp 19:09

Re: BMW X5 - zničený lak wapka / chemikálie Automyčka Expres

Příspěvek od lushice »

Jenyk píše:Z reklamace máte nějaký záznam? Máte doložené, s kým jste se bavil? Kolik je přibližně škoda? Pokud to chcete vyřešit rychle, tak v servisu návrh opravy, s právníkem zaslat předžalobní výzvu a pokusit se dohodnout mimosoudně. Nebo zapomenout a nechat si to opravit sám (z HAV).

Jednou jsem si nechal v automyčce v Arkádách mýt auto. Never more. Dodnes na něm mám stopy.
Jasně. Mám to komplet - ale je to celkem k prdu (čekám na někoho kompetentního - ten se ozve z "reklamací"). Ale záznam to je.
Já to opravím tak či onak - ale fakt chci toho kluka potahat (představte si, že to udělá na nový X7 (ten majitel ho zabije)

Díky!
lushice
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: úte 11 srp 19:09

Re: BMW X5 - zničený lak wapka / chemikálie Automyčka Expres

Příspěvek od lushice »

UPDATE:

Uznali chybu, není o čem a i majitel (pan Kettner) odpověděl na muj email.
Velmi rychle vyřízeno - opraví a nalakují originál lakem.

Paráda. Díky za názory a byla to wapka - špatný postup kluka co to dělal (viz kamerové záznamy).
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW X5 - zničený lak wapka / chemikálie Automyčka Expres

Příspěvek od 970ka »

Mě to připadá,jako by už ten nárazník byl lakovanej,páč u origo se to většinou nestane,aby se sloupnul vrchní lak,ale mouchy sou kurwy kyselinotvorný,no.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Odpovědět