BMW X5 - zničený lak wapka / chemikálie Automyčka Express

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
lushice
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: úte 11 srp 19:09

Re: BMW X5 - zničený lak wapka / chemikálie Automyčka Expres

Příspěvek od lushice »

970ka píše:Mě to připadá,jako by už ten nárazník byl lakovanej,páč u origo se to většinou nestane,aby se sloupnul vrchní lak,ale mouchy sou kurwy kyselinotvorný,no.

Já samozřejmě tohle bral v potaz - to ano. A věřím, že v tom ty mouchy maj taky prsty - ale prostě to šlo šetrnějc o tom žádná (meju 1x týdně když jsou mouchy / ptačí trus).

Nárazník je origo a nelakovanej to mi právě jediný ve finále vadilo (to na to shodit).

Takhle: Mohli říct cokoliv, ale sami řekli o záznamech z kamery, že to brousil fakt z blízka wapkou (aby to odstranil) a pokud mají wapky silný (a to asi maj) prostě to takhle ustřelíš.

Nicméně to je fakt hnusný :D Jak veterán 3é let na sluníčku
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: BMW X5 - zničený lak wapka / chemikálie Automyčka Expres

Příspěvek od honziss »

Ja bych videl pricinu v kombinaci stari laku + jeho naruseni sragorama z hmyzu + tlak wapky.

Pred casem jsem se ptal pana co mi dela keramiku uz na xty auto jak se hmyzu branit a rikal ze je to rok od roku horsi a jedina ucinna ochrana je wapkovat auto aspon z nejhorsiho hned po dojeti.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: BMW X5 - zničený lak wapka / chemikálie Automyčka Expres

Příspěvek od honziss »

Me se na myti hmyzu osvedcila 3x detska latkova plena, kterou mokrou pricucnu na nejhorsi mista pred mytim, necham pul hodky, pripadne znova namocim a pak to jde dolu krasne i bez chemie.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW X5 - zničený lak wapka / chemikálie Automyčka Expres

Příspěvek od 970ka »

Mám na autě folii a wapem se s tím fakt nesseru,nejdřív jen namočit a pak to jde hned.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: BMW X5 - zničený lak wapka / chemikálie Automyčka Expres

Příspěvek od ace2 »

Úplně stejná věc se mi stala na Mercedesu E, W211. Bylo to v M3000 v servisu a když mi to předal zpět tak koukám na ten strhaný lak tak nebylo moc o čem. Auto bylo tenkrát nové, v záruce, služební a na operák. Tak se to moc neřešilo, servis to hodil jako reklamaci a přelakovalo se to. Nicméně i to co mi tenkrát říkal servisák, tak to vzniklo po mytí. Předpokládám že vapka. Tedy věřím že to prostě někdo rval na blízko profesionální vapkou.

Automyčka stejně tak zaměstnanci budou zcela jistě mít pojištění na škody. Tedy spíš než s pobočkou bych to asi řešil s centrálou, předpokládám že v jejich síti se prostě občas něco nepovede a nebudeš první. Jsou velcí, mají toho hodně a detailéři u nich zrovna nepracují takže určitě mají zkušenosti s náhradou škod.

Takže moje rada je nakontaktovat se přímo s centralou, pokud nebudou nějak spolupracovat tak ti nezbyde než je zažalovat o náhradu škody.

Vzhledem k tomu že je to jen nárazník, což je izolovaný samostatný díl tak se obávám že to hodit znova do nového profi laku v neautorizované dílně bude stát třeba 7 tis. A za 7 tis budeš mít nejspíš jen ten znalecký posudek. Kdyby to byla část karosérie tak je to problém protože by to muselo jít do rozstřiku a bylo by to jak drahý tak by se to pak i blbě prodávalo, nárazník není žádná tragédie. Když jim řekneš že chceš 10 tis náhradu, tak by to tam nikdo nemusel ani řešit. Pokud se zabejčí tak jim dej fotky aspoň jako recenzi na Google Maps, nebo na jejich FB.
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: BMW X5 - zničený lak wapka / chemikálie Automyčka Expres

Příspěvek od 911T »

970ka píše:Mě to připadá,jako by už ten nárazník byl lakovanej,páč u origo se to většinou nestane,aby se sloupnul vrchní lak,ale mouchy sou kurwy kyselinotvorný,no.
Tiez to vidim tak ze to bolo lakovane. Toto sa u origo laku nestava ani silnejsou wapkou.
Ani u noveho auta nemas zaruku ze naraznik pri prevoze niekde neposkodili a nestrekli.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW X5 - zničený lak wapka / chemikálie Automyčka Expres

Příspěvek od řidičBOB »

mi tam vykradli drobné z pouzdra na brýle...asi 700,- co jsem tam měl na parkovací automaty. Od té doby tam nejezdím.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: BMW X5 - zničený lak wapka / chemikálie Automyčka Expres

Příspěvek od jerry »

Asi mysleli, žes jim nechal díško :D Není nad to si auto umýt sám :)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
martinecko
Pan Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: pon 09 úno 13:42

Re: BMW X5 - zničený lak wapka / chemikálie Automyčka Expres

Příspěvek od martinecko »

samotnych 150 barov toto neurobi. su umyvarky kde umyvaju aj s vyssim tlakom ale pokial uz neni prvotne poskodenie tak sa to wapkou neodlupne. Tiez mi to pride, ze to uz neni origo lak a zrejme dostal posledny klinec od hmyzu a potom to uz islo wapkou dole.
Uživatelský avatar
.Z3
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: úte 16 čer 20:02

Re: BMW X5 - zničený lak wapka / chemikálie Automyčka Expres

Příspěvek od .Z3 »

Úpně nový originál a neporušený lak ten tlak určitě nesloupe. Toto se stává, když jsou v laku mini dírky od kamínků (tzn. běžně u aut, která jezdí) a tlak vody se pak přes ty dírky dostane mezi vrstvy laku až se začnou odlupovat kusy.
3.0 B58 & 2.2 M54 & TSI
Odpovědět