Opel problém s brzdením

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel problém s brzdením

Příspěvek od 970ka »

Hele ,o autech víč kulový a neumíš to ani pořádně popsat,tak zajeď do nějakého normálního solidního autoservisu,na internetu to fakt nikdo nepozná.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
xdaniels
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: úte 14 črc 19:17

Re: Opel problém s brzdením

Příspěvek od xdaniels »

Ďakujem za všetky odpovede. 970ka veru do aut sa moc nevyznám ale keď jazdím dva roky na tom istom aute a niečo mi zo dna na den zacne robit inak ako doteraz tak to považujem za problém a keď mi tretí servis povedal že to je ok tak som to aspon skusil tu. Tri krát a dosť, tak sa hovorí. Popísal som to tak, že všetci navrhli abs a je to pravda. Síce mi to chybu nevypísalo a ani v diagnostike žiadna nebola ale dnes som bol u známeho a napojil to na svoju kde sa zobrazovali dáta zo všetkých kolies. Jedno pri nerovnostiach ukazovalo iné dáta a už je po probléme.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Opel problém s brzdením

Příspěvek od pavproch »

Pokud i při mírném brždění zabírá ABS (= blokují se kola), v prvé řadě bych vyměnil pneu (všechny 4), může to být způsobeno ztvrdlou = klouzající, nebrzdící gumou....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Opel problém s brzdením

Příspěvek od pavproch »

Výměna za pneu nové = měkká / brzdící směs, ne žádné "second-hand / bazarovky" to by bylo z bláta do louže.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 455
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Opel problém s brzdením

Příspěvek od PepaSFI »

tak ztvrdlá guma neexistuje, to jsou jen pohádky kterýma nás krmí gumaři abysme přezouvali nejlíp tak dvakrát až třikrát denně. Při běžném používání řidič obvykle vůbec neví že nějaké ABS má. I na mokru se to ozve až při velmi necitlivém brzdění a vlastně i na sněhu celkem není problém jezdit aniž by se ABS ozvalo.
Pokud se podařilo diagnostikovat z ABS výrazně odlišné údaje z jednoho kola, tak je to buď závada ABS v tom kole, vadný snímač, uvolněný snímací kroužek, nebo to spíš tipuju na ten tlumič nebo některý silentblok. Zkrátka, kolo, místo aby se točilo, jelo po zemi a brzdilo, dribluje na nerovnostech jak mičuda, po slovensky lopta.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel problém s brzdením

Příspěvek od 970ka »

Myslím si to samé a tajnůstkář píše,že už je po probléme. :-) takže vyřešeno.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1875
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Opel problém s brzdením

Příspěvek od Zajda »

Ad pavproch a ztvrdlé gumy - nic takového jsem nezaznamenal ani u pneu co byly ve službě 4 sezóny a DOT měly ještě o pár let starší.

Pokud pozoruješ zhoršení třeba po jedné sezoně, spíš bych si vsadil na souvislost teplotními cykly a pravidelným přehříváním ostrou jízdou. To ale se stářím souvisí velmi okrajově.
《》
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Opel problém s brzdením

Příspěvek od pavproch »

Já ale měl na mysli letní "puky" 10+ let staré - už sem to zažil..... (ne na svém autě)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
VS*
Letec
Příspěvky: 1257
Registrován: stř 23 lis 18:03

Re: Opel problém s brzdením

Příspěvek od VS* »

Taky jsem to už párkrát viděl....
Dokonce zimáky a pán na jich jezdil v létě a říkal že ty gumy sice vůbec nedrží ale ani vůbec nebývají....mám pocit že měli tak 12let a pomalu to zvonilo když se na ně kleplo :D
PROTECTOR II 950Mcz ALP3: SPOLEHLIVÁ A NEKOMPROMISNÍ OCHRANA
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 455
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Opel problém s brzdením

Příspěvek od PepaSFI »

objektivní test stejně nikdo neudělá, ikdyž jednou někde v testu gum vzali inějakou garážovou uloženku, kdovíjak starou a dopadlo to... asi tak stejně. Vpodstatě se nelišila víc než ty ostatní testované gumy mezi sebou.
A pak, když někdo jezdí na 12 let starých gumách, jak asi vypadá zbytek auta? Jak je na tom řidič? Je vůbec schopný posoudit jak se to chová a co je špatně? Jak by se to auto chovalo na 12 let staré "nové" gumě? Vždyť tak stará guma je několik generací zastaralá technicky i materiálově ikdyby nebyla "ztvrdlá".

Ale zpátky k věci, bylo by fajn dozvědět se výsledek, závadu a její řešení.
Odpovědět