VW Polo IV N9 1.2 40kw 2002 benzin - jaká autobaterie?

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
anakon4
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 14 čer 18:12

VW Polo IV N9 1.2 40kw 2002 benzin - jaká autobaterie?

Příspěvek od anakon4 »

Dobrý den,
mám auto VW hatchback polo čtvrtá generace 9N, rok 2002 výroba do provozu šlo leden 2003, 40kw 1.2 benzín. Baterie se kterou jsem auto koupil od původního majitele je XT battery 12V, 360A, 44Ah - 207 mm délka, 175 šířka a 175 hloubka, údržbová. Baterie ovšem odchází a nejsem si jistý jakou mám koupit novou. Předpokládám, že není původní a konkrétně tato baterie je z hrozně konkrétního servisu někde na východní Moravě. Zajímalo by mě, jestli by mi někdo něco nedoporučil. Děkuji.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: VW Polo IV N9 1.2 40kw 2002 benzin - jaká autobaterie?

Příspěvek od Zajda »

Použil bych vyhledávač jakéhokoliv eshopu který se ti zamlouvá a zvolil co zrovna bude za dobrou cenu od značek např. Exide, Yuasa, Varta, Banner, Bosch, TAB.
I když budeš nakonec kupovat v kamenném obchodě, aspoň si uděláš přehled o konkrétních modelech a cenách.

Rychlým pohledem pro tvé auto začínají baterie na parametrech co jsi zmiňoval, mě přijde jako slušná nabídka Exide Excell EB500 s 50Ah a 450A, ta bude mít u motoru 1,2 jistě pěknou rezervu. Osobně používám ke spokojenosti Vartu Blue v jednom autě a v druhém TAB Polar, ve 3 letech stáří mají obě dle testeru parametry udávané výrobcem.
《》
Odpovědět