Výměna oleje DSG

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
FILIP2030
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 03 led 12:14

Výměna oleje DSG

Příspěvek od FILIP2030 »

Dobrý den minulý měsíc jsme si s manželkou koupili vůz z Německa. Vůz jsem si na internetu našel, domluvil prodej a s kamarádem jsme pro něj dojeli. Jedná se o VW Golf VII Variant 2014 DS 2.0 TDI 150ps. Vůz má najeto 123 600 km a když listuji serviskou tak to vypadá že mu olej v DSG měnili po 4 letech ve 110 000 KM přesně loni a tak si říkám pokud správně rozumím sevisním knížkám tak to vypadá že byl opravdu měněn. Je zde prosím nikdo kdo by mi to mohl posichrovat jestli to opravdu chápu logicky správně že když je zaškrtlé výměna oleje DSG ve59900km a pak o dva roky déle ve 110 800 a po 4 letech tak asi byla stoprocentně provedena a dělat ji o 13 tisíc km déle mi přijdou vyhozené peníze. Přikládám fotky záznamů jež jsou v servisce vedeny. Děkuji moc za rady. Prosím o slušné odpovědi né nic typu kdo si koupí koně musí mít pro ně o to ani tak nejde s investicí 10 000 kč jsem počítal ale pokud to bylo děláno loni před 13000 km a převodovka jde krásně jsou to vyhozené peníze radši koupím dětem jogurty a hračky.
1. záznam https://ctrlv.cz/CDyJ
2. záznam https://ctrlv.cz/wYmQ
3. záznam https://ctrlv.cz/h85Q
4. záznam https://ctrlv.cz/G2i9
5. záznam https://ctrlv.cz/WgAk
6. záznam https://ctrlv.cz/6oh2
poslední záznam byl kvůli prodeji vůz byl koupen u německého Das Welt Auto. Na pátém zázname je právě zaškrtlá v Ano provedeno DSG getriebeol ATF tak prosím kdo má zkušenost jestli poradí děkuji Filip
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje DSG

Příspěvek od 970ka »

Byl bych v klidu.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Výměna oleje DSG

Příspěvek od ctrl_j »

No zato motorovy olej vymena v 30, 60, 80, 110 tisicich to je parada :(
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje DSG

Příspěvek od 970ka »

To je v Germánii normálka,ty auta tam jezdí v jiném režimu.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
FILIP2030
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 03 led 12:14

Re: Výměna oleje DSG

Příspěvek od FILIP2030 »

No jo no popravdě z Německa moc auta nemají výměny po 15 000, tím neříkám, že se nenajde pár kusů co to má. Pravdou je, že každý počítá s tím že právě za 5 let to auto už mít nebude a 150 -180 to motory vydrží každý. A Passaty Golfi a Audiny jež jsou ve firemních flotilách nejčastěji to tak maji no. Nicméně soused jezdí 100k ročně po 3 prodává auto a passata 2.0 TDI Automat prodával okolo 265 tisíc a olej vždy po 30 ze začátku i po 31, 33 ,32 dřív ne ke konci už ale prej jezdil pod 30 vždy. I tak je to o kusu.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Výměna oleje DSG

Příspěvek od Jenyk »

Nespoléhal bych na to a všechny oleje vyměnil. Kolik stojí výměna oleje versus kolik stojí případná repase?

A neodpoustím si, že nechápu, jak si někdo, kdo chce mít na jogurty a hračky pro děti, evidentně není těžce za vodou a šetří na servisu, může koupit VW s DSG se 100k+ na počítadle.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
FILIP2030
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 03 led 12:14

Re: Výměna oleje DSG

Příspěvek od FILIP2030 »

Jenyk píše:Nespoléhal bych na to a všechny oleje vyměnil. Kolik stojí výměna oleje versus kolik stojí případná repase?

A neodpoustím si, že nechápu, jak si někdo, kdo chce mít na jogurty a hračky pro děti, evidentně není těžce za vodou a šetří na servisu, může koupit VW s DSG se 100k+ na počítadle.
Bohatě by mi stačila ta první věta. O hodnocení naší finanční situace, natož skoro duševní zdravosti jsem se Vás neprosil. Mě zas přijde dát za auto milion a ztratit na něm 700 tisíc za 5 let také hloupost samozřejmě pokud nejsem zavodář jak jste zmínil. Nemluvě, že minulý vůz jsme měli také VW golf 6 variant ve skoro plné výbavě se 100k+ na tachometru a prodali jsme jej teď s 230+ a jediná investice turbo a nějaké čidlo za 1000 co nemělo na provoz vliv už si to nepamatuji jaké. Jinak jen servis a oproti původnímu majiteli jsem za 4 roky na voze tratil 100 tisíc 260 koupil 150 prodali bez náhradních kol ty jsem si nechal na tento VW. To mi nepřijde moc na spolehlivé auto které nás za tu dobu nikdy nezradilo a jezdilo naprosto bezpečně a v pořádku do samotného konce žádné sjíždění pneu kvůli geometrii, nikde nic neklepalo nemlátilo. A já zas jsem flegmatik, pakli že by auto zlobilo prodáme koupíme jiné... Třeba to samé bez automatu.. To jsem jen rozepsal jak jsme to měli s minulým vozem a ten rovněž stál majitele cca 830 tisíc... Každopádně beru, že z důvodu prevence by bylo lepší vyměnit i olej v převodovce.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27032
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje DSG

Příspěvek od řidičBOB »

Já tedy nevím...mám najeto 260t a olej měním po 30, bo nechci být furt v servisu s olejem. Na autě se posrala akorát ŘJ multimédií. Jinak to auto jezdí bez závad.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Výměna oleje DSG

Příspěvek od HondaMan »

Souhlas. Měnit po 10tkm, tak se při každém servisu objednávám na další jak baba u kadeřníka.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Výměna oleje DSG

Příspěvek od EL_XEL »

Já teda olej vyleju vždycky na benzínce na zem a doleju s každou nádrží! Jistota musí bejt!
Odpovědět