Naklady na udrzbu - MB

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
harry9
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 20 srp 08:32

Naklady na udrzbu - MB

Příspěvek od harry9 »

Zdravim, chcem si kupit “nove” auto, a kedze v svojom okoli nemam nikoho znameho, s kym by som to mohol prekonzultovat, rad by som sa obrativ na vas, snad sa tu najde niekto, kto mi mozno aj otvori oci :D Jazdil som doteraz vacsinou skodovky (octavia/superb 1,2) a mojim snom je mercedes. Uvazujem nad modelom W212 rocnik okolo 2009-2011 s co najnizsim najazdom. Pozeram kusky s najazdom okolo 100 000, co sa da uz kupit za nejakych 13 tisic. Pacia sa mi skor benzinove motory, a pozeram hlavne 6 valcove motory 350 CGI. Kedze sa sustredujem na modely s nizsim najazdom nepredpokladam, nejake velke poruchy, ale clovek nikdy nevie, predsa je to uz v najhorsom pripade 10 rocne auto, a pokazit sa moze hocico, takze myslim aj na to. Co ma vsak zaujima su naklady na servis, na internete som sa dopatral k rozlicnym nazorom, niekto tvrdi, ze udrzba takeho auta nie je nejak vyrazne drahsia oproti nepremiovym autam (pokial sa nebavime o servise v autorizakoch), niekde som cital ale nazor, ktory mi utkvel v pamati, ze sa z toho komfortu pose*em, ale pose*em sa aj z nakladov. Je mi jasne, ze kupovat taketo jazdene auto je vzdy riziko, clovek nikdy nevie ako to bude jazdit, a takisto si aj uvedomujem, ze auto je najhorsia investicia, lebo je to len zrut penazi. Som ale clovek, ktory nebere auto len ako vec, ktora ma premiestni z bodu A na bod B, ale mam k tomu blizsi vztah, neviem, nazvime to zalubou? Chcel by som teda pocut nazor niekoho nezaujateho, ci sa riadit srdcom, alebo rozumom a kupit si opat nejaku skodovku, ktoru mi opravi za par korun hocikto. Takisto teda, ako je to s tymi nakladmi na udrzbu, popripade ak mate priamo nejake skusenosti, tipy, atd. s tymto modelom, motorom a pod. budem rad, ak sa o nich podelite. Dakujem
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Naklady na udrzbu - MB

Příspěvek od driver »

Zcela jednoduché. Nejdřív si sežeň vynikajícího ale vynikajícího mechanika, co v tom má praxi, né jen nějakou teorii ale fakt už zná kde co a jak, umí si objednat levnější origo díly od výrobce, má přípravky atd, prostě mechanik co umí i elektroniku a motory, převodovky, diferáky, né kašpar co mění díly a bere z nich provize. Nejlépe takové kontakty získáš třeba na nějakém mercedes klubu a základ je koupit drahý super kus, na spodní cenovou hladinu inzerce se vůbec nedívej a celé to je o tom, že zaplatíš kasu za auto a pak kasu za servis, nikdo Ti to pod 500 na hodinu mazlit nebude.
No a jestli chceš ušetřit a koupit něco výhodně, tak ne, nikde nic výhodně neseženeš, eklasa aby to nebyl žebrák, stojí přes 2 mega nová, pár let s tím jezdíš a jsi skoro na 2.5mega v nákladech.
Myslíš, že to někdo prodá levně výhodně, nějaké opečovávané auto?

Proto má každý druhý Škodovku...
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Naklady na udrzbu - MB

Příspěvek od EL_XEL »

No já bych si najmul člověka, který by mi takové auto pomohl vybrat/zkontrolovat (já to tak udělal, koupil si takto SLK, výrazně dráž než jsem zamýšlel a nelituju). Ale servis na to není levný, byť jsem to nečekal. Servisem myslím pravidelnou údržbu, jediný nestandardní zásah, které to auto potřebovalo, byla výměna předních tlumičů, protože jeden vytekl (těžko říct proč).
Odpovědět