audi a3 , spojka? prevodovka?

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
speedo
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 22 úno 18:29

audi a3 , spojka? prevodovka?

Příspěvek od speedo »

Caute, chcel by som sa v rychlosti spytat cim moze byt tento jav co sa mi deje. Pri stlaceni spojky do zaberu, hlavne uz pri konci zaberu ked pustam je v pedale citit otacky motora... jakoby to v nom suchalo... ked to drzim na tom mieste a pridavam i plyn na volnobehu tak proste citit otacky v zavislosti od pridavania. Pri otvoreni kapoty to je aj pocut, takovy mensi rachot tychto otaciek v tom mieste vyslapnutia spojky... je to spojka nebo prevodovka?

Dalej neviem ci to spolu suvisi, ale za jazdy, pri 2,3,4, rychlosti ked len udrziavam plyn , napr. v meste nieco vrci, skoro ako diesel efekt, takovy ten traktor, ale dost neprijemny, pri pridani nebo pusteni plynu sa to strati... takovy vrkot od niekadial s pod kapoty do kabiny prenika. Dakujem za postrehy...

jedna sa o audi a3 2006 sportback, 2.0 tdi 103kw BKD ,
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: audi a3 , spojka? prevodovka?

Příspěvek od Kavis »

Dvouhmota?
speedo
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 22 úno 18:29

Re: audi a3 , spojka? prevodovka?

Příspěvek od speedo »

je dvouhmotu citit v spojkovom pedale?
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: audi a3 , spojka? prevodovka?

Příspěvek od jirka87 »

Dvouhmota se pozná pokud je mrtvá mimo jiné tím, že při běžícím motoru mám neutrál, NEMAČKÁM spojku a zdechnu motor. Pokud to mlátí jak divé, může to být dvouhmota.

Pak bych taky zkontroloval uložení motoru a převodovky...Nicméně mě začal takhle hučet a brblat motor než umřelo EGR těsně před zanesením DPF :-D
speedo
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 22 úno 18:29

Re: audi a3 , spojka? prevodovka?

Příspěvek od speedo »

to nic nedela ked zdechnu motor na neutar...normalka... a egr je meneny pred mesiacom
Odpovědět