Mercedes, BMW , Audi servisni naklady

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
michaelsw
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 05 říj 12:29

Mercedes, BMW , Audi servisni naklady

Příspěvek od michaelsw »

Zdravím všechny přitomné motoristy a rád bych Vás požádal o radu. Přemýšlím nad pořízením " zánovního " auta a rád bych se zeptal, jestli udělám totálni botu , nebo kterým směrem se vydat. Jelikož moc nenajezdím ( max do 10 000km rocne) je mou volbou benzín. ( i když mam momentalne naftu a nemam nejmensi problem). Pozadavky byly cena cca do milionu, benzin minimalne 2.0 ..idealne manual). No abych to zkratil, jelikoz jsem krome mazdy 6 nic moc co by mi padlo do oka nenasel...muj vyber kapanek pokrocil a rozhodl jsem se pritlacit.
Mam zalusk na Mercedes cls 63 amg, moje otazka je, jestli mne tohle auto zrujnuje svou narocnosti na udrzbu oproti konkurenci ....volil bych jeste mezi A7, S7 ( pripadne a6/s6)....nebo Bmw 640i, 535i. V pripade krize a vyjimecne nizsi ceny bych snad sklouzl opet k nafte, ale spise nerad.
V tomto pripade jsem smireny s vyssi spotrebou i vetsimi provoznimi naklady oproti beznym autum....ale s jak velkym pruserem bych mel u AMG pocitat. Zda se mi, ze zatimco na A7/A6 jede druhovyroba jako na bezicim pase....budu muset u amg casto sahat po originalech primo MB...
uvital bych radu od nekoho, kdo s temito auty prisel do styku, servisuje a poradi...diky--
Jakoob
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: stř 12 srp 18:44

Re: Mercedes, BMW , Audi servisni naklady

Příspěvek od Jakoob »

BMW (řada F) bych dával velký pozor při koupi a auto si nechal prověřit servisákem. Těch věcí, které se tam serou, je moc a opravy lítají běžně za desítky tisíc. Určitě koukni na bmwklub.cz a patřičnou kategorii. Mercedes a Audi z té doby neumím porovnat, ale může to být podobné.

Záleží, co od toho auta čekáš. Já mít milion koupím si nějaký starší BMW M v manuálu (500-600) a zbytek si nechám na opravy. Taková M5 s desetiválcem :D
michaelsw
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 05 říj 12:29

Re: Mercedes, BMW , Audi servisni naklady

Příspěvek od michaelsw »

jsem se zapomel zminit ze by se jednalo o rok cca 2011 až 2014... penizky jsem docela tezce nastradal, ale jako petrolhead si proste nemuzu pomoct. Pokud mozno bych vynechal keramicke brzdy.... moje otazka spis smeruje na podvozek amg, motorove dily... ono jak jsem se dival , tak sehnat i predni kotouce pro cls 63 amg je docela ranec... cca 50 za dva kusy.
jakoob... od auta necekam vlastne nic, na okruh nepujde, zavodnik nejsem..dokonce ani pirat silnic. Bude to spis takovy nalesteny mazlik s dostatkem vykonu, ktery samozrejme nevyuziju....ale kdyz musis, tak musis:-)))
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes, BMW , Audi servisni naklady

Příspěvek od 970ka »

Měl jsem leccos,i CLSo ,dokonce nové před 12ti lety,skvělé auto,ani to nebylo extra finančně náročné na servis,no bylo nové, dnes bych za mega,jako leštěnku klidně vzal novýho Mustanga s V8.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Mercedes, BMW , Audi servisni naklady

Příspěvek od mattonecz »

přimlouvám se za mustanga :D nestačilo by c43?
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
michaelsw
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 05 říj 12:29

Re: Mercedes, BMW , Audi servisni naklady

Příspěvek od michaelsw »

Jo Mustang 5.0 v manualu, pekne auticko...bohuzel jsem ho vyskrtl z duvodu kritickeho nedostatku mista v zadu. Rad bych mel zadni dvere ( coz je podminka) a obcas tam nacpal aspon decka okolo 150cm. 2 dverak uz jsem mel ( pontiac firebird) ( ford probe kdysi davno)a abych pokazde vystupoval, kdyz chci nekoho pribrat, tak na to uz jsem stary a jsem rad ze sedim...:-))))
C 43 by stacilo bohate...ale mam nabidku na opecovavane cls v podobne cene jako se pohybuji c43 s podobnym najezdem, designove se mi ovsem o mnohem vic zamlouva cls...a to se ani ve 43amg snad nevyrabelo.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes, BMW , Audi servisni naklady

Příspěvek od 970ka »

Tak vem to CLS a fertig,ne ?
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Mercedes, BMW , Audi servisni naklady

Příspěvek od Stepan »

Na takhle malej nájezd mi přijde Mustang jako zbytečně tuctová volba. To samé C43 :)
Když na to máš a zvýšené provozní náklady tě vzhledem k nájezdu nemusí vůbec trápit, užij si tu volnost a vyber nějakou strašlivou píčovinu. S8 V10, CLS63, cokoliv tě napadne. Pokud říkáš ideálně manuál, můžeš se podívat i na nějakou M3 E90, možná ojetější kus F80. S velkým štěstím by se našla i M5/M6 (nebo 50i) Ečkové generace v manuálu... :ymdevil:

Užij výběr minimálně stejně dobře jako to auto potom :ymparty:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
michaelsw
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 05 říj 12:29

Re: Mercedes, BMW , Audi servisni naklady

Příspěvek od michaelsw »

Diky panove, tak teda pujdu do toho. Spis jsem cekal ,jestli mi nekdo nerekne..hele, cls 63amg te sezere zaziva, protoze napr. ma caste poruchy podvozku amg a opravit to je extremne narocne, nebo ze se napriklad strasne sere motor...a rekneme by byla lepsi volba cls500 . Taky mi nikdo neporadil at skocim po S7/A7...coz je dle mne rozumove lepsi volba a s tfsi by si mel poradit kdejaky lepsi mechanik.
Takze nakup provedu srdcem....a budu Vas poctive informovat jak to dopadlo :-). Diky
Medvědář
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: ned 28 kvě 16:28

Re: Mercedes, BMW , Audi servisni naklady

Příspěvek od Medvědář »

michaelsw píše: pát 05 říj 19:52 jsem se zapomel zminit ze by se jednalo o rok cca 2011 až 2014... penizky jsem docela tezce nastradal, ale jako petrolhead si proste nemuzu pomoct. Pokud mozno bych vynechal keramicke brzdy.... moje otazka spis smeruje na podvozek amg, motorove dily... ono jak jsem se dival , tak sehnat i predni kotouce pro cls 63 amg je docela ranec... cca 50 za dva kusy.
jakoob... od auta necekam vlastne nic, na okruh nepujde, zavodnik nejsem..dokonce ani pirat silnic. Bude to spis takovy nalesteny mazlik s dostatkem vykonu, ktery samozrejme nevyuziju....ale kdyz musis, tak musis:-)))
U AMG platíš výrazně víc za díly proti běžnému MB. Například turbo na MB může být za 90 tis, ale u AMG 200 tis. CLS je super volba. Já nedávno řešil podobné dilema a vybral jsem E coupe v6 atmo 2010, protože nemá turbo a nemá hydraulický podvozek a hlavně jsem se vešel pod 300 tis v nákupu v moc pěkném stavu a nájezdu 150 s pravidelným servisem.
Odpovědět