BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

Právě mi to bere olej - asi litr na 2,5-3 tis km. A je to tam zapráskaný, takže těsnění. Na což přišli i dnes při inspekční prohlídce. Ale říkal, že i vanu by to chtělo, protože je prý okolo ol.čidla zrezivělá trošku. Což si říkám: hliník reziví? To spíš ta barva trošku zpukřela. Těsnění a šrouby mám, ale asi to teda dělat sám nebudu a taky to nechám na mechanika. Koupím ještě i těsnící kroužky k tomu čidlu a snad to bude zase ok.

To těsnění jsi nechával dělat autorizák? Co to stálo? BTW se starýma vstřikama jsi udělal co? Vyhodil?
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

mne ten unik bral tak 0,25L na 2000km, bolo vidiet na mierke, ze ide pomaly dole.
A nemyslim,ze tam ma byt co zhrdzavene na vani @-) jedine,ze hrdzaveju tie kovove ocka,co su v plastovom tele cidla hladiny oleja,cez ktore sa sroubuje na vanu. Ale tie by mali byt mosadzne a nemaju nejako korodovat :-?
A ja som tiez povodne mal v plane len vymenit tesnenie cidla,ale ked mi vratili auto,tak odislo cidlo a odmietli to pokryt :ymtongue: ,ze to nebola ich chyba :)) ,tak potom menili cele cidlo este.
A odvtedy som k nim uz nepachol do servisu.
Ano, robil to autorizak bmw,ale nepamatam si uz cenu. Rovno som s tym dal menit aj nove silentbloky motora, ked uz spustali dole napravnicu. Predtym som este tie silentbloky motora naplnil teploodolnym silikonom - videl som niekde taky "upgrade" ,ze do tych medzier, co su medzi hlinikovym obalom silentbloku a tou gumou je priestor a ten uplne vyplnit silikonom a mal by viac vydrzat. Tak som to tak spravil.
teploodolnym preto, lebo okolo jedneho idu Downpipes zvody a je tam horuco ;)

Stare vstreky mam doma v krabici. Chcel som ich predat ako pouzity diel na vykup,ale nejako sa mi nik neozyva ,ze ich chce vykupit. :-B
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

Tak když ke vstřikům napíšeš že jsou i na N53 tak asi půjdou rychle :D N53 konačila indexem 11. Ale nevím zda jsou opavdu stejné jako má N54. Na bimmru jsem četl že ta 12 index na N53 chodila.. ale ruku do ohně za to nedám.
Máš tam tenhle vstřik?
Obrázek

Co ted koukám na LKQ, tak tam u N54 mají jak ten piezo tak i tenhle od Bosche. Což je pro mě novina. To jsem nikdy neviděl že by turba měly takovýhle vstřik. Rozdíl v ceně je brutální 2ka vs 7,5 OE.
Obrázek¨

Dle kodu 13 53 7 568 607 jsem na realoem našel, že by měl jít i do 325i od 2009, EU5. Zajímavé. To skoro vypadá, že ten piezo vstřik od Siemensu za 7,5 by se (teoreticky) dal nahradit tímhle od Bosche za "pár" korun. Bosch ale dělá solenoid vstřiky, ne? A taky otázka zda by se s tím poprala elektronika a zda to umí pracovat s 200 bary v railu.
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

ja mam ten typ na prvom obrazku. Plne nerezovy. Robil sa do N54, S63,N63, N74 . rolls royce wraith a podobne :))
cislo vstreku oem pre N54 je 13538616079.

Ten druhy aka plastovy sa pouziva v N55. nemyslim, zeby ten som dokazal dat do N54. Ja som dal za jeden novy N54 vstrek 190Euro :D a to bola najlacnejsia cena,co som zohnal oem z Nemecka. daj si to krat 6 :(( Takze palba. Ale holt. Chcem to mat v super stave a nemienim uz to auto predat, takze som musel vrazit. Necham to uz cez zimy v garazi a dokupim nejake daily.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

Jj, proto jsem byl dost překvapený. Jinak souhlas - tyhle piezo jsou drahý jako prase.
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: BMW Divize

Příspěvek od rhinos »

tohle se mi teda docela líbilo :D
Akorát není ta zmiňovaná cena nějaká divná? Nevím jestli jsem to zachytil dobře ale říkal něco přes 900 000?
I kdyby 990 to asi není cena nového ne?
A ty úpravy co tam má jsou legální?



sakra uz si nepamatuju jak se vklada video z YT.
Prosim o opravu :-)
Citroen C4 GP
Vokys
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 14 pro 16:00

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vokys »

Vyhození filtru pevných částic nebude nikdy legální.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: BMW Divize

Příspěvek od M.Z. »

V tomhle autě jsem jezdil ještě v sériovém stavu, když za mnou Roman dojel do práce a už tehdy to letělo jako prase.
Maximálka hoodně přes 300 mi přijde trošku přitažená za vlasy, ale budiž.
Jinak ekonomika M135-140i je opravdu úžasná, to M2 už bere v průměru o 2l více. S touhle úpravou už to je sleeper jako prase.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2413
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: BMW Divize

Příspěvek od Brus »

x5 M50i, jede to dost. v provozu na dalnici, pri zrychleni 100-200 mi porad dost ujizdel. kua takova krabice
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: BMW Divize

Příspěvek od M.Z. »

ujede ovšem jen k nejbližší pumpě :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět