BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

renton: to samozřejmě. Třeba u té autobaterie - BMW za ní chce asi 8-10tis. Tu "stejnou" AGM Varta jsem koupil za 3,5. Jestli OEM vydrží 10 let a tahle 8, ale i kdyby to bylo 6 tak je to stále ekonomičtější.
U brzd bych ještě vzal v potaz kvalitu brzdného účinku, ale už z výroby nebyl nijak valný. Takže pochybuji, že by OEM bzdy v autorizáku ospravedlnili násobně vyšší cenu oproti ATE z Elitu za 5litr. A to tam ještě mám slevu, takže to budu mít úplně jiné peníze.
Když to jde, tak jdu do OEM dílů, ale pokud je cena řekněme 2-4x vyšší a výrobek vydrží jen chlup déle, tak se to nevyplatí. A u některých věcí se to nevyplatí vůbec - třeba plastová odvzdušňovací trubka za 1800, která stejně časem praskne. Tam je lepší dát za kilo hliníkovou z železářství. Bez prdele.
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: BMW Divize

Příspěvek od Kavis »

Me se osvedcily brembo xtra (vrtane), ale musi k nim byt znova xtra desky. Obycejne to rychle sezere. Sice ne na bmw, ale vydrzely mi stejne jako oe. Oe jsem menil ve 40kkm znicene na maderu fialove, sjete nebrzdici. Ted mam 78 kkm a uz asi pomalu pujdou, uvidim pristi tyden pri prezouvani, ale nepocituju zhorseny ucinek. V cca 70kkm mi pri garancce rikali, ze vydrzi jeste tak 10.. Jestli mas pristup do Elitackeho nebo LKQ katalogu, tak bys je mel najit podle cisla obycejnych Brembo, jen posledni cislo nahradis za "x".
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: BMW Divize

Příspěvek od blah »

Tak ja jdu do OEM prakticky jenom kdyz nemuzu sehnat aftermarket. Vetsinou kupuju od znacek ktere ty stejne dily pro OEM vyrabi. Jinak co se brzd tyce, vepredu mam Brembo, protoze moc jinejch firem dvoudilny kotouce nevyrabi, a vzadu MTEC. S obojim zatim spokojenost - ale okruhy nejezdim, a zase takovej drtic brzd nejsem. Desky mam vsechny Ferodo DS2500 - kdyz clovek par dni nevyjel, chce to dat si pozor na uplne prvni zabrzdeni, jinak si taky nemuzu stezovat.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

Kavis píše:Me se osvedcily brembo xtra (vrtane), ale musi k nim byt znova xtra desky. Obycejne to rychle sezere. Sice ne na bmw, ale vydrzely mi stejne jako oe. Oe jsem menil ve 40kkm znicene na maderu fialove, sjete nebrzdici. Ted mam 78 kkm a uz asi pomalu pujdou, uvidim pristi tyden pri prezouvani, ale nepocituju zhorseny ucinek. V cca 70kkm mi pri garancce rikali, ze vydrzi jeste tak 10.. Jestli mas pristup do Elitackeho nebo LKQ katalogu, tak bys je mel najit podle cisla obycejnych Brembo, jen posledni cislo nahradis za "x".
destičky Xtra maj, kotouče Xtra jsem nenašel
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: BMW Divize

Příspěvek od Kavis »

Kdybys o to mel realny zajem, tak muzes zkusit svyho obchodaka, aby se ozval produktovi, jestli je neumi stahnout z Bremba. Produktak pres brzdy je hodne ochotny. Kdyz jsem je potreboval ja, tak jsme naopak meli kotouce a desky ne, jeden telefon a za par dni jsem je mel.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

Tak jsem jen špatně koukal.. mají je tam. Uvádím ceny bez slev co na Elitu mám.
- Xtra přední 4 857 Kč/ks = 9.714 Kč za oba vč. DPH
- Xtra zadní 3 361 Kč/ks = 6.722 Kč za oba vč. DPH

A teď koukám, že třeba PEMA díly maj přední za 1.802 Kč / ks = 3.604 Kč vč. DPH za oba..

Tak jako to je sakra rozdíl.. Na tu cenu z Pemy se nedostanu ani s - řekl bych - vysokými slevami v Elitu :-o Prý je pema slušný obchod, ale za tu cenu , aby to nebyl nějaky fake :-?
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: BMW Divize

Příspěvek od Kavis »

To, ze mas relativne vysoke slevy neznamena, ze se pri trose dobre vule neda dostat jeste niz :) Obzvlast u techto polozek, ktere nejsou zrovna "fastmovery", takze nebyvaji v tzv. plovoucich rabatech.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

Tak očekával bych, že zrovna Elit má velký obrat. Elit přední Xtra brzdy + desky = 14.333 vč. DPH. Pema 5.745 vč. daně. To je nesmysl rozdíl.. Tak jako jestli je PEMA ok, tak to vezmu tam.. a za ušetřených 10tis koupím DA leštičku a ještě mi zbyde na další serepetičky..
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: BMW Divize

Příspěvek od Kavis »

Ja myslim, ze vyse jsem to popsal dostatecne. Podle tech MO cen verim tomu, ze bude OZ z elitu schopny prodat ti to +- za ceny pemy. Ale je mi to samozrejme jedno, co nejde do obratu me jde mimo me :D
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

Otazka ohladom spojky - skusal uz niekto vybrat, modifikovat CDV ventil vo vedeni spojky?
CDV - Clutch Delay Valve - je to taka blbostka, restriktor prietoku brzdovej kvapaliny, aby umoznil hladsi zaber spojky - ze pomalsie prepusti brzdovu kvapalinu .
Ale ked chce clovek velmi rychlo radit, tak len to vadi. Uz to mali aj E46 ,na E9X to je taky plastovy medzikus a uz som ho kupil a upravit sa da jednoducho,ze sa vyklepne vo vnutri ten restriktor a zrazu je ten plastovy valcek plne priechodzi.
Chcem to nahodit ,tak ci nahodou niekto to uz neskusil.
Odpovědět