BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: BMW Divize

Příspěvek od HondaMan »

Já mu jen závidím. V autě se šťourat nesmím (operák) a kola jsem prodal (měl jsem slabší chvilku, dal na Marketplace za nesmysl a ještě ten večer byla obě pryč).
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5406
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

pp: hele sorry, ale 115kkm je prd. To by mělo najet i 50i. Nebo jestli BMW tímhle vzkazuje, že s mým nájezdem, pokud bych měl k dispozici jenom jedno auto, si musím kupovat nový každý necelý dva roky? Tak jo, tak já jdu jinam.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
.Z3
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: úte 16 čer 20:02

Re: BMW Divize

Příspěvek od .Z3 »

Já měl 330xi E92 9 let a najel s ní cca 200 kkm. Pokud se týče motoru (N52 200kW) tak tam jsem měl super kus, nežral olej, za celou dobu jen běžný spotřebák (olej, filtry, svíčky), motor navenek suchý odshora až dolů. Jednoznačně nejlepší část auta. Ale celkem se sypal podvozek, hlavně přední náprava - několikrát čepy, pak celé řízení, tlumiče, dorazy a to jsem jezdil od začátku nonRFT...
3.0 B58 & 2.2 M54 & TSI
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Sem zapomjééél: fčera sem na I/35 na vjezdu od hor do HBečvy (u přehrady) poprvé potkal nový 4er s těma obr ledvinama (na převozkách - někdo si asi udělal radost) - v černé to skoro ani nebilo moc do wočí.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

Dřív nebo později budu muset udělat brzdy na bramboře. Chci se zeptat - je na ten senzor opotřebení spolehnutí?
A pak: rozměrově tam patří kotouče 312x24. Ale taky se tam dávaly kotouče pro "vysoké užitné zatížení" rozměru 330x24.
330i pak má kotouče 348x30. Čelisti budou asi stejné, ale nemám to potvrzené..

Ty 348x30 tam asi dávat nebudu.. Pak je nejmenší kolo 17". Na léto by to nevadilo, ale na zimu jsem koupil nový zimňáky 16" tak mi příjde škoda se jich zbavovat a kupovat nový pneu a 17" sadu zimňáku. Ani nevím, zda by byl citit rozdil v brzdném učinku. :-?

Takže přemýšlím zda tam dám to co tam má být, tzn. 312 nebo ten 330?

Cenově (bez slev)
- 348mm 8350 Kč ATE
- 330mm 5362 Kč ATE
- 312mm 4962 Kč ATE

Jakou máte zkušenost? Zatím se přikláním ke kombinaci ATE kotouč+desky. Ale klidně i Bosch nebo brembo.. ATE Power disc určitě ne. Ten se mi nelíbí.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: BMW Divize

Příspěvek od HondaMan »

Seriové kotouče a pořádné desky?
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

Klidně.. měl jsem za to že od stejného výrobce to bude fungovat. ATE myslím dodává do bmw jako prvovýroba
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: BMW Divize

Příspěvek od retron »

to ale neznamená, že to je totéž, OEM má daleko vyšší nároky na kvalitu a trvanlivost, nejvíc je to vidět na OEM autobateriích, ale u brzd a tlumičů to platí jakbysmet
bitmap
Řidič začátečník
Příspěvky: 174
Registrován: stř 16 bře 11:12

Re: BMW Divize

Příspěvek od bitmap »

Jaké jsou pořádné desky?
Dával jsem teď na na 335i M Performance brzdy sériové desky ATE a je to bída s nouzi, tak bych rád nějaký upgrade, ale vůbec se v nabídce neorientuji.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Já mám za ty roky s bramborem1 a -2 zkušenost, že pro daily (zanícené) použití jsou nejlepší OEM kotouče a OEM desky z autorizáku v krabičce s hologramem.

Po přezutí brambora2 na zimní klikatá jízda v zatáčkách zmizela, tak to (to klikaté projíždění oblouků) teda asi je (nechtěná) vlastnost PSS, kurafiks.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět