BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2549
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

Ja si taky obcas pohravam s myslenkou square nastaveni, dat treba 235/40 vsude dokola, ale pak si vzpomenu na NS a rikam si ze tech progresivnejsich 255 vzadu me mozna zachranilo pred katastrofou kdyz mi to tam onehda uletelo ...
Ja mam dle posledni navstevy pneuservisu tohle.
https://www.dropbox.com/s/uf5pz1sfq2i0q ... 6.jpg?dl=0
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

U konkurence právě vyšel test (předohrabu předělaného na xDrive) M135i (čtyřhrnek pod kapotou + povinná AT) - prostě špatně kam se podíváš. Ale nehodnotí to tam úplně zle. Jen trochu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: BMW Divize

Příspěvek od mmira »

square setup je jediny dobry u RWD auta s motorem vepredu, podminkou ale je, aby to melo vzadu LSD a soucasne aby to bylo spravne vyvazene. ne nadarmo na NS jezdi upravene M3 s 255 gumami vepredu. ja vozil jeden cas 245, pak spadl na 235 a bylo to dobre na silnici i na NS.

jak zaznelo, ja 3er prodaval s 235/40 R18 vsude na discich, ktere mely vetsi ET nez standardni pro 3er. prvni rok jsem to ale pres leto mel na standardnim staggered s PSS a stalo to za vyliz pozadi. nedotacive, nestabilni, nepohodlne. kouzlem square setupu bylo, ze mel sirsi stopu vepredu a vyssi profil gumy. mozna to nebylo ostre, ale jako daily to fungovalo.

jinak mezi nami, vozit na 330i vzadu 255 gumu je nesmysl. nepotrebuje to a dava se to tam jen kvuli show. u BMW se staggered (225/245) kvuli trakci zacali u e46 v okamziku, kdy vyradili z nabidky moznost priplatit si LSD. cela e36, s vyjimkou M3, vyjizdela na square 17", teda pokud si to dobre pamatuji.

EDIT: nedalo mi to, podival jsem se a pamatuji si to zle, staggered kola dostavala uz e36.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: BMW Divize

Příspěvek od ace2 »

Tady je to celkem hezky ukázané jaký setup je třeba pro 3er BMW nejefektivnější

https://www.youtube.com/watch?v=Bgz0qF3CuNA&t=
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od jarka »

Vrooom píše:Ja si taky obcas pohravam s myslenkou square nastaveni, dat treba 235/40 vsude dokola, ale pak si vzpomenu na NS a rikam si ze tech progresivnejsich 255 vzadu me mozna zachranilo pred katastrofou kdyz mi to tam onehda uletelo ...
Ja mam dle posledni navstevy pneuservisu tohle.
https://www.dropbox.com/s/uf5pz1sfq2i0q ... 6.jpg?dl=0
Mám to celkem podobně, jen na předku nulu sbíhavost a vzadu malinkou rosbíhavost co se pod plynem mění na nulu, nebo malou sbíhavost.

Ad. šířka gum: nemyslím si, že lze oddělit šířku gum, vyvážení a geometrii - vše souvisí se vším a je třeba to navzájem přizpůsobit. Pokud mám rwd s m 50/50 s relativně malým výkonem nevidím důvod proč nedat všude stejný gumy. Geometrií a tlakama bych pak dořešil výsledný chování tak aby to bylo neutrální, případně dle chuti.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2549
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

jarka píše:
Vrooom píše:Ja si taky obcas pohravam s myslenkou square nastaveni, dat treba 235/40 vsude dokola, ale pak si vzpomenu na NS a rikam si ze tech progresivnejsich 255 vzadu me mozna zachranilo pred katastrofou kdyz mi to tam onehda uletelo ...
Ja mam dle posledni navstevy pneuservisu tohle.
https://www.dropbox.com/s/uf5pz1sfq2i0q ... 6.jpg?dl=0
Mám to celkem podobně, jen na předku nulu sbíhavost a vzadu malinkou rosbíhavost co se pod plynem mění na nulu, nebo malou sbíhavost.

Ad. šířka gum: nemyslím si, že lze oddělit šířku gum, vyvážení a geometrii - vše souvisí se vším a je třeba to navzájem přizpůsobit. Pokud mám rwd s m 50/50 s relativně malým výkonem nevidím důvod proč nedat všude stejný gumy. Geometrií a tlakama bych pak dořešil výsledný chování tak aby to bylo neutrální, případně dle chuti.
Ja mu jen rekl at tam da max odklony co jdou, navic se to ma myslim spravne delat se zatizenym autem. Kdyz by to slo tak bych dopredu klidne dal i vic :-)
Usmevny mi prijde ten doporuceny rozdil odklonu mezi zadkem a predkem. Predek 0,3" az 1,2" vs zadek 2,3" az 3,1". V BMW fakt nechteji aby ti u Ztka utekl zadek, radeji at jde predek :-)
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od jarka »

Ty doporučené intervaly výrobce jsou něco jako výrobcem nastavená geo - většinou úplně na hovno :D . OEM geo je obrovský kompromis a podle mýho jen málo aut má z výroby geo co je pro sportovní jízdu v pořádku. Jsem měl na sportu z výroby brutální sbíhavost na předku (jerry to měl taky tak), už jen ta nula na předku s tím pak udělala divy.

Ad. zatížení: jak to myslíš s tím zatíženým, vždyť auto na laserový geo stojí na kolech ne - tak je zatížený???
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2549
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

Pred geoskou by se auto melo zatizit ...
Obrázek
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Taxem neska odpoledne vyzkoušel snížit tlak v pneu, ufouk sem to (zastudena) na 2,2 (předek) a 2,5 (zadek) a jel to projet .... trošičku se to zlepšilo, ale opravdu jenom trošičku, pořád tam ta milimetrová přesnost oblouku není, furt to má tendenci se v zatáčkách lehounce "vlnit" (na bmwklubu mi tohle slovo poradili, vystihuje to přesně, co cítím pod prdelí). Ale i tak kuju za nápovědu, nechám tam ty nižší tlaky a budu pátrat dál proč se to "vlní" ....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: BMW Divize

Příspěvek od Spectral »

Četl jsi ten můj post, co jsem psal na minulé straně?
:ar!
Odpovědět