BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3378
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od jerry »

Svezl jsem se s e64 630i i s mustangem 5.0 v8, obojí cabrio. e64 má výrazně lepší podvozek i kvalitu zpracování, mustang větší sílu i lepší zvuk. Zkusím se ještě někde projet s e64 650i, tam bude i ta síla i zvuk. Design e64 od Bangleho se mi začíná víc a víc líbit. Jediná kaňka je, že 650i případně 645i jsou prakticky ze 100% s automatem. Ale vzhledem k tomu, že to bude auto na kochačku a na řazení bude pořád miata a daily O3, tak bych první automat v životě asi zkousnul, stejně tak i výrazně vyšší spotřebu 650i. Máte někdo osobní zkušenost s osmiválci bmw z řady e63/e64? Spolehlivost, problémy, servis a náklady?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5490
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

Skoc na bmw klub, tam je n62 pomalu nabozenstvi.
Co si pamatuju tak se dela kompletni pretesneni kolem 50, jarax nebo snejk a s 6er se moc nedoporucuje bourat, karoserina se blbe shani
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1395
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

proto jsem z bmw klubu odešel.. to onanování nad n62 už bylo nesnesitelné
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

Heh zrovna dnes jsem byl u Jaraxe na prohlídce s 1er, zda něco potřebuje (k autu se seběhli ťři mechanici, hezky ho prohlédli a kromě nějaké povrchove koroze na šroubech a zadní naprave je v pohodě). Jeli jsme spolu i na oběd kdy mi hodil klíče od 645i cabrio automat ať se projedu. Zvuk je fajn, ale tlumený, žádný rambajz. Výkonově to nijak moc nejede, 1er je jiná dimenze a přijde mi že by to pojela i z4 co jsem měl. Ale těžko říct. Už to jsou dva roky. Ale na kochačku fajn. Jet s tím někam k moři, tak super. Můžeš mu zavolat je do těch 6 a 7er dost zapálený pořadí ti co chtít (má rád serepetičky, takže všechnu výbavu co to mělo ti doporučí:-D) případně to dokáže oservisovat.
jerry
Letec
Příspěvky: 3378
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od jerry »

Díky, o radu mu určo zavolám. Od takovýho auta rozhodně nečekám co od 1er. Jel jsem s 630i N53, na zrychlení je lepší i moje O3 RS. Logicky, těch 50 koníků navíc, k tomu v atmosféře, zabije 400 kg rozdíl hmotnosti. Ale oproti mustangu byl podvozek i řízení lepší, na pohodové jízdy přes Šumavu a zpět super. Chci velké cabrio s velkým kufrem, proto lovím v těchto vodách. V podstatě by stačila i ta 630i, nákladově ideál. Akorát jsme měli rozpor v ceně a rozešli se, že si dáme pár dní čas. Možná se mi ozve, plácneme si a beru 630i se šaltrem. Nebo se ozvu já, malinko přitlačím a je to doma. Já tohle smlouvání miluju, smlouval jsem už jako malý kluk u angličáků. Koupit bez toho by mě netěšilo. Tak nějak jsem potom začal pokukovat po 650i. ale dnes jsem mluvil s mým bavorským mechanikem a říkal, že N62 je tak trochu pastička. On ví, že mám miatu. Tak mi říká, u velkého cabria až zase tolik neřeš koníky, stejně to nikdy nepojede v zatáčce jako ta miata.¨
EDIT: našel jsem zajímavé shrnutí 6er, je to suprově udělaný https://www.6er.info/e63-02.html
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5514
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: BMW Divize

Příspěvek od M.Z. »

Vrooom píše: pon 06 kvě 14:08 Heh zrovna dnes jsem byl u Jaraxe na prohlídce s 1er, zda něco potřebuje (k autu se seběhli ťři mechanici, hezky ho prohlédli a kromě nějaké povrchove koroze na šroubech a zadní naprave je v pohodě). Jeli jsme spolu i na oběd kdy mi hodil klíče od 645i cabrio automat ať se projedu. Zvuk je fajn, ale tlumený, žádný rambajz. Výkonově to nijak moc nejede, 1er je jiná dimenze a přijde mi že by to pojela i z4 co jsem měl. Ale těžko říct.
To si děláš prdel ne?! Samozřejmě, že by Z4 pojela #-o :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5490
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

Předseda píše: pon 06 kvě 11:16 proto jsem z bmw klubu odešel.. to onanování nad n62 už bylo nesnesitelné
jak to nemá logic7, nedá se na tom poslouchat ani podcast.
a bez dynamic drivu se vybouráš už na parkovišti
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1395
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

a zapomněl jsi na merino kuži a že to musí být v longu
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5490
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

kůži jsem upřímně nezachytil která je ta pravá, pamatuju si jen že nasca je něco mezi šmirglem a kůží z ježka. strašný prostě.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1395
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

:D :D :D tak tak
Odpovědět