BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od Snowman000 »

pavproch píše:Čím sem starší, tím sem usedlejší - kdysik sem (dyž bylo venku tak je tam fčíl= zimně) dycky sednul do auta a šel driftovat, fčíl už by mě to ani nenapadlo. A vadí mi dokonce už i to jak RWD pod prtelí "tancuje" na tom kluzkém.
Vymenis za 3.2 FSI quattro? :ymhug:
Ta ide na snehu ale fakt krasne, ESP tomu ide prekvapivo uplne vypnut a este poctivy torsen s pomerom 40:60 to len jemne dotaca pod plynom :ymhug:
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2540
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

pavproch píše:Čím sem starší, tím sem usedlejší - kdysik sem (dyž bylo venku tak je tam fčíl= zimně) dycky sednul do auta a šel driftovat, fčíl už by mě to ani nenapadlo. A vadí mi dokonce už i to jak RWD pod prtelí "tancuje" na tom kluzkém.
A kdy se ti tato promena prihodila? :-))

Me dokonce bavi i jen koukat na videa jak se jezdi na snehu :D ...
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od Snowman000 »

Napodobne :ymhug:

Ja ale na druhu stranu nestiham sa aktualne utrhnut #:-s tak mi ostava sa len kukat ;;)

EDIT: Vrooom asi nie si na patreone garaz.tv...je tam teraz video jak Chvala brazdi zasnezenym mestom v LC500 cabrio :ymhug:
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

cez vikend sa chystam vymenit vsetky vstrekovace, nove sviecky,cievky a rovno vymenim aj veko ventilov s novym tesnenim.

Zacali sa mi objavovat studene starty s misfire a chodom na 5 valcov . po restarte motora uz ok. Robi to len ked si zapnem webasto. Ak ho nemam zapnute a auto stoji aj tri dni, je citit par sekund drsnejsi chod,ale potom uz je to ok.
Cievky aj sviecky maju max 20 tisic km a kedze to robi s webastom, tak vtedy tlakuje palivovu sustavu a urcite mi jeden vstrek netesni a kvapka do valca a na sviecku . Je to teda dost nebezpecne na riedenie oleja benzinom a poskodenie steny valca.

Mam nabehane 215t km a pozeram,ze este povodne vstrekovace s indexom 09. Vraj najmenej zavadne by mali byt tie najnovsie verzie index 12, ktore som objednal.

Tak snad vsetko pojde hladko a vymena prebehne bez problemov . Veko ventilov uz tiez sem tam slzi ako som si vsimol,takze to cele vymenim a mam dalsich 200t km pokoj s tymto.
Ale uz len samotne diely boli riadna palba financna a som rad,ze nemusim este platit za vymenu niekomu. :ymhug:
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: BMW Divize

Příspěvek od blah »

Kdyz si pustim webasto, tak mi prvni start vzdycky asi po 1-2s chcipne. Jenom kdyz dam k tomu trochu plynu tak se to pak chyti. Ale nehazi mi to teda zadnou chybu. Osobne jsem si spis myslel ze castecne zahraty motor rozhodi jednotku tak ze to neni schopna spravne udrzet pri behu - napr. moc chuda smes, nebo co ja vim. Bez webasta bez problemu. Ale jinak mam stenou vymenu taky v planu, dily doma, ale nejak se k tomu nemuzu dostat. Stejne jako k vodni pumpe a termostatu L-)
Ale zatim to vsechno slape :-$
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

mozno uz mas slabe palivove cerpadlo. Skus pri takom starte s webastom dvakrat "nazhavit" ,ze prinutis cerpadlo viac natlakovat system. Tak a tie veci ked mas doma, prinut sa to spravit, lebo pride cas, ked uz bude neskoro a necha ta to niekde. Ja vsetko riesim hned pri prvom naznaku problemu.
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: BMW Divize

Příspěvek od blah »

Pokud vim, palivove cerpadlo se spusti uz nekolikrat pred tim nez clovek vubec nastoupi - odemceni auta, otevreni dveri atd, takze to podle me problem nebude. Vsechy vymeny jsou spise preventivniho razu, motor ma lehce pres 100k a jeste origo vodni pumpu, takze tam jeste nejakou rezervu mam :D
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

ano,spusta sa,ale moze byt napr problem v tzv. "check valve" spatny ventil cerpadla, ktory by mal drzat natlakovanu sustavu po cely cas vypnuteho vozidla. Aby si potom hned startol na brnk. Ano, aj pred nastartovanim sa spusti cerpadlo a "dotlakuje" . Ale clovek nikdy nevie,co sa moze pokaslat. No pri tych 100t km by to nemusel byt problem. mne doteraz s webastom vzdy palilo na prvu bez problemov. Takze minimalne by som vymenil u teba sviecky a cievky, ak neboli menene dlhsie. Odporucam max. 40t na sviecky a max. 60 t na cievky. Aj ked ja davam 25t km max na sviecky a 40t na cievky. Lenze uz to mam trosku viac potunene od serie, takze tam si to ziada castejsiu udrzbu
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: BMW Divize

Příspěvek od spooon »

Duke_like-> Těsnění je jasný, ale proč měnit samotné víko venilů?
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

spooon píše:Duke_like-> Těsnění je jasný, ale proč měnit samotné víko venilů?
pretoze plast rokmi a teplotnymi cyklami krehne, vytvaraju sa mikrotrhliny a uz aj ten plast, ktory ti "vedie" tesnenie ,ten zliabok, tak sa stava,ze sa zacnu odlamovat boky a si skoncil. A takto je istota gulomet - teda nove veko ;;)
Odpovědět